Театральні колективи | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 5 шт. )

 

                                                                          АМАТОРСЬКЕ ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО

Будь-яке мистецтво є мистецтво любителів. Професіонали створюють вироби і тільки іноді досягають мистецтва. Любителі – це і є творці. Кожен добрий аматорський колектив – це колектив ентузіастів. Аматорський колектив на відміну від професійного без ентузіазму приречений.

Культура, рівень та розвиток комунікацій визначають духовну, інтелектуальну та соціальну цивілізованість суспільства. Театр, заснований на особистій, дуже особливій, театральній комунікації актора та глядача, задовольняючи емоційні та інтелектуальні потреби, як ніякий інший вид мистецтва, відображає сутність людської натури.

У сучасному світі самореалізація та самовираження особистості – головні цілі розвинутого громадянського суспільства, а розвиток аматорського мистецтва, як можливість вільної самореалізації та самовираження особистості, визначає рівень гуманізації, духовної та інтелектуальної культури громадянського суспільства.

Для аматорського театру Харківщини сьогодні властивий експеримент у галузі театральної форми, постановочних засобів виразності, манери гри, організації сценічного простору, прийомів залучення глядачів до дії, створення атмосфери духовної єдності сцени й залу.

 

 

 «Народний» аматорський театр ім. Л.М. Деркача

Заклад культури –  КУ «Дергачівський районний Будинок культури»

Рік створення – 1925 р.

Рік присвоєння звання – 1977 р. 4.T .

Засновник – В. О. Шило

Діючий керівник – Бакуменко Наталія Анатоліївна (з 2010 року), закінчила Харківське училище культури, режисерське відділення

Вже в 1927 році на сцені Дергачівського Будинку культури  було здійснено постановки п’єс «Майська ніч», «Циганка Аза», «Козак Голота». Театр завжди відгукувався на політичні події часу, його учасниками завжди були соціально активні люди.

З 1975 року колективом керував Деркач Л.М., випускник Харківського інституту мистецтв акторського факультету, який згуртував з колишніх талановитих аматорів добрий театральний колектив. У 1987 році за пропаганду самодіяльного театрального мистецтва і високі показники в роботі з самодіяльним народним театром Дергачівського РБК за наказом Президії Верховної Ради УРСР Леоніду Деркачу було присвоєно звання «Заслужений працівник культури УРСР». Після смерті Деркача Л.М., з 2007 року народний аматорський колектив Дергачівського РБК  носить ім’я Леоніда Деркача який віддав йому половину свого життя та своєї творчості.

За останні роки здійснені постановки за мотивами п’єси В. Сигарева "Отдайтесь гіпнотизеру»,  за п’єсою  О. Кашуріна «Інкубатор зірок, або золоте козлятко» (комедія – фарс), «По ревізії»  М. Кропивницького, «Москаль чарівник» І. Котляревського, «Самогубство самоти» (трагі-фарс) за п’єсою Неди Неждани, а також святкові тематичні вистави «Валянки Деда Мороза», «Новогодние приключения Маши и Вити», «Морозко», «Огонь, вода и медные труби». 

Народний театр натхненно працює не відмовляючись від традицій, в постійному пошуку бути цікавим для свого глядача він змінює напрямки в своїй роботі, але все ж підтверджує звання «народний», яке він носить вже тридцять дев'ять років.

 

Народний аматорський театральний колектив«Козачолопанські перлини» 5.

Заклад культури –  Козачолопанський сільський Будинок культури Дергачівського району

Рік створення – 2009 р.

Рік присвоєння звання – 2012 р.

Засновники і діючі керівники – Дигало Марина Миколаївна та Дигало Олександр Володимирович

Віковий склад учасників від 18 до 54 років. Серед учасників представники різних професій: секретар селищної ради, землеупорядник, прикордонник, отаман козацького полку, вчителі, домогосподарі, студенти.

За роки свого існування колектив ставив такі постановки та уривки з творів: «Кайдашева сім‘я» Н. Левицького, «Наталка – Полтавка» І. Котляревского,  «На перші гулі» С. Васильченко, «Фараони» О. Коломієць та різні авторські інсценівки. Колектив є дієвим та основним учасником всіх театральних масових дійств та заходів місцевого та районного значення. Всі учасники щиро віддані театральному мистецтву, з захопленням відвідують репетиції, зі старанністю працюють над своїми образами.

 

 

Зразкова аматорська дитяча театральна студія «Ніка»1

Заклад культури –  КЗ Богодухівської районної ради «Районний будинок культури»;

Рік створення – 2011 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Захаржевська Вікторія Анатоліївна.

Учасники дитячої театральної студії «Ніка» – діти віком від 7 до 16 років. Під час роботи з дітьми увага приділяється не тільки акторській майстерності, але й вмінню працювати з аудиторією різного віку. Участь у діяльності театральної студії сприяє не лише формуванню акторської майстерності вихованців, а й їх всебічному естетичному розвитку. Діти самостійно виготовляють декорації, театральний реквізит, створюють костюми. Робота дитячого театру стала прекрасною школою спілкування.

Постановки театрального колективу «Ніка» завжди відрізняються яскравим сценічним втіленням, в яких використовуються незвичні технічні засоби. Кожна нова вистава – це новий прийом та навіть новий жанр театрального мистецтва: ростові ляльки, театр тіней, театр ляльок, театр анімації та інше.

 

 

 

 

 Зразковий аматорський дитячий театральний колектив «Зірки з майбутнього»2.

Заклад культури –  Козачалопанський сільський Будинок культури Дергачівського району;

Рік створення – 2013 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник – Дигало Марина Миколаївна;

Діючий керівник – Єрьомін Тамаз Георгійович, працює з колективом з 2014 року.

Мета створення колективу – пошук талановитих дітей, який мають нахил до театрального мистецтва,створення вистав, пізнання української  історії та культури засобами театрального мистецтва. Керівник гуртка залучає вихованців до всіх етапів підготовки вистави: читання твору, його обговорення, розподілу ролей, підбору сценічних костюмів, декорацій, музики. При розподілі ролей враховуються індивідуальні здібності дитини та її бажання, що сприяє гармонійному розвитку творчої особистості кожного учасника.

Саме тому кожна вистава цього колективу – це феєрверк талантів, в якому кожний юний актор розкривається немов мушля з перлиною, і кожна їхня вистава – це насамперед неперевершена детальна акторська гра, за якою можна спостерігати вічність. Зразковий аматорський дитячий

 

 

 Зразковий аматорський дитячий театр «Арт-компанія»3.

Заклад культури –  КУ «Дергачівський районний Будинок культури»;

Рік створення – 2010 р.;

Рік присвоєння звання – 2013 р.

Засновник і діючий керівник – Кузьменко Тетяна Олексіївна.

Дитячий театральний  колектив  Дергачівського районного Будинку культури має давню історію і завжди був дієвою частинкою культурної діяльності Будинку культури. Змінювались часи, учасники, керівники колективів,  юні театрали ставали учасниками дорослих колективів.

Зараз колектив складається з дітей, віком від 10 до 14 років, учнів Дергачівських шкіл 3-х - 7-х класів.  Всі учасники – талановиті діти, зацікавлені театральним мистецтвом, з бажанням працюють на репетиціях та грають на сцені. У колективі дружня творча атмосфера, в ігровій формі учасники вчаться красиво говорити, імпровізувати, мислити. Колектив навчається акторській майстерності, вчиться наполегливо працювати в процесі постановки п’єс та спектаклів, вчиться відповідальності.

Поставлені такі спектаклі: п’єса-казка «Волшебная ночь в библиотеке»; п’єса-казка Д. Войдака «Тайна Изумрудного города»; музична п’єса-казка А. Бадуліна, О.Чутко «Приключения Чиполлинки»; «Здравствуй, принцеса»; «Муха цокотуха».


Сховати метелика