Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 5 шт. )
e-mail Друк

Народний аматорський театральний колектив
Дергачівського району

teatr10

Аматорський театральний колектив заснував у 1925 році В. А. Шилов. 30 років (з 1975 до липня 2006 року) керував театром заслужений працівник культури України Леонід Миколайович Деркач. У 1977 році під керівництвом Леоніда Миколайовича за п’єсу Карпенка-Карого «Безталанна» колектив здобув звання «народний».

Це один із найперших аматорських колективів області. На жаль, у липні 2006 року Леонід Миколайович Деркач пішов із життя. Після його смерті у 2007-2009 роках на чолі народного театру стояв Олександр Іванович Кашурін – учень і послідовник Л.М. Деркача. З 1 січня 2010 року з колективом працює режисер та керівник театру – Валентин Валентинович Шмяков.

У 2010 р. Дергачівський народний театр, який зараз носить ім’я Л.Деркача, святкував 85-річчя. У театрі зараз 13 акторів. При ньому працює дитячий колектив-супутник драматичний театр «Коротишки» (16 осіб). Керівник – Тетяна Євгенівна Шмякова.

Репертуар: «Целую ночь соловей нам насвистывал или мир глазами Чехова» - за мотивами оповіданнь А.П.Чехова, «Похождение солдата Ивана Чонкина» - Володимир Войнович.

Репертуар дитячого колективу-супутника: «Пригоди Нєзнайки та його друзів» за мотивом оповідання Миколи Носова, «Вивчаємо світ навколо себе» - показ етюдів, «На Миколая», «У пошуках Нового року».

Театр працює в приміщенні РБК на облаштованій сцені, має сучасну освітлювальну і звукову апаратуру.

Колектив постійно бере участь у регіональному конкурсі аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени», його актори не одноразово відзначалися на конкурсі в різних номінаціях, а у 2010 році на цьому конкурсі посів перше місце за показ вистави «Мир глазами Чехова».


Народний аматорський театральний колектив «Українська мініатюра»
Золочівського району

teatr06

Колектив створений 1970 року як агітаційно-художня бригада «Золота зернина» художнім керівником Писарівського сільського Будинку культури Зінаїдою Іванівною Клименко. У 1975 році колектив удостоєний почесного звання «народний».

На початку 90-х років, коли агітаційно-художні бригади втратили свою актуальність, учасники колективу почали активно працювати над виставами і в жанрі української мініатюри. Так «Золота зернина» трансформувалася у аматорський театральний колектив «Українська мініатюра». Особливістю колективу є участь у ньому переважно акторів чоловічої статі. Це молоді та завзяті хлопці, які добре розуміються на гуморі.

Репертуар колективу: «Божествена комедія» - І. Штока, «Біда від ніжного сердця» - В. Сологуба; «На перші гулі» - С. Васильченка; «Сватання на Гончарівці» - Г. Квітки-Основ’яненка; «Побачення» - В. Іващенка; «Дитсадок- сорнячок» - з репертуару В. Моїсєєнка і В. Данильця; «Як запорожці писали листа турецькому султанові» - З. Клименко.

teatr07

При цьому театрі є колектив-супутник Дитяча студія народного аматорського гурту «Українська мініатюра”. Репертуар дитячого колективу-супутника: «Казки Шахерезади».

Дорослий склад налічує 20 учасників, дитячий – 11.

Колектив – постійний учасник обласного фестивалю-конкурсу гумору «Шельменко вітає» і регіонального конкурсу аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени».

У 2005 році колектив театру «Українська мініатюра» відзначив 35-річчя від дня створення.


Народний аматорський театральний колектив «Промінь»
Лозівського району

teatr05

Колектив 1981 року створила Людмила Олександрівна Оробченко. Звання «народний» театр виборов у 2005 році завдяки наполегливості всіх його учасників. У репертуарі переважно п’єси сатиричного напрямку. Людмила Оробченко – неперевершений майстер зі створення масових сцен. Її масовка – це діючий живий організм, що завжди викликає захоплення.

Репертуар: «По-модньому», «Жартівниця», «За двома зайцями», «Закохані куми» - М.Старицького; «Дячиха» - Т. Сулими; «Американський шпигун» - М. Понеділка; «Ніч перед Різдвом» - М. Гоголя; «Про Федота стрільця удалого молодця» – Л.Філатова; «Фараони» – О.Коломийця.

Разом з дорослим колективом працює дитячий театральний колектив-супутник «Веселка».

Репертуар дитячого колективу-супутника «Веселка»: «Мама» – літературно-музична композиція; «Ну, волк, погоди! » – Хайт, Курляндський; «Мульті-пульті дискотека» – театралізована розважальна програма; «Об Андрюшке–дурачке и заколдованной принцессе»; «Кошкин дом»; «Курочка Ряба»; «А зори здесь тихие”- Б. Васильева, «Три сестрицы под окном» - мініатюра за казкою А. Пушкіна.

Дорослий склад становить 12 учасників, дитячий – 10.

Театр «Промінь» - учасник регіональних і обласних фестивалів і конкурсів та театральних віталень. У 2006 році посів ІІІ місце за участь у конкурсі аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени», а на обласному фестивалі-конкурсі гумору і сатири «Шельменко вітає» учасник молодшої групи театру Володимир Моргун ось вже поспіль 2 роки виборює 1-ше місце.


Народний аматорський театр «Сучасник» м. Первомайський

teatr01

Молодіжний театр «Сучасник» створений у вересні 1951 року на базі Первомайського районного Будинку культури. За 50 років існування його режисерами в різні роки були: Іван Іванович Ширінгін, Олександр Олексійович Троцько, Тетяна Георгіївна Денисова.

Протягом 40 років художнім керівником колективу був Анатолій Федорович Бєльченко. З аматорським театром співпрацював народний артист України Євген Лисенко в п’єсі М. Погодіна «Людина з рушницею». Дуже багато талановитої молоді поєднали назавжди своє життя з театром, ставши професійними акторами й культпрацівниками.

У серпні 2001 року склад учасників повністю оновився, змінилася назва колективу і база, на якій він працює. Сьогодні народний театр «Сучасник» плідно працює на базі ПК «Хімік» м. Первомайський, а очолює і надихає його вихованка театру, чудова актриса, режисер за фахом Алла Мечіславівна Усата-Варварчук.

teatr02Дорослий склад театру становить 35 учасників, дитячий – 30.

Репертуар: «Наталка Полтавка» - І. Котляревського; «За двома зайцями», «По-модньому» - М. Старицького; «Лісова пісня» - Лесі Українки; «Медведь» - А. Чехова; «Без вины виноватые» - О. Островського; «Госпожа министерша» - Б. Нушича, «Жертва моди» - А. Усата-Варварчук.

Репертуар дитячого колективу-супутника «Сонечко»: «Золушка» за мотивами Ш. Перро; «Я – цыпленок, ты – цыпленок» - Є. Чеповецького, «Смілива хвилинка», «Новорічний колобок» – Карасєва; «В гостях у смішинки», «Казка про Катрю» - М. Пригари.

Колектив– постійний учасник регіонального конкурсу аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени». У 2006 році він посів ІІІ місце за участь у цьому заході. Актори колективу також беруть участь в обласному фестивалі-конкурсі гумору «Шельменко вітає». Не раз були переможцями цього популярного і відомого конкурсу


Народний аматорський театр «Зеркало+»
Первомайського району

teatr08

Колектив «Зеркало» заснувала у 1980 році на базі Первомайського районного Будинку піонерів талановитий режисер, дипломований фахівець Тетяна Георгіївна Денисова.

З 1992 року колектив працював на базі ПК «Хімік» м. Первомайський і дещо змінив назву – «Зеркало+». До складу його входили учасники віком від 5 до 60 років, тому могли підкорити будь-який репертуар. Так, у 1995 році виставою «Аты-баты» (за повістю Б. Васильєва «В списках не значится»), театр захистив звання «народний».

З 2002 року театр працює при Первомайському районному Будинку культури.

У 2005 році виставою «Публике смотреть воспрещается» Ж. Марсана театр «Зеркало+» відзначив своє 25-річчя.

teatr09

Тетяна Денисова разом зі своїм колективом започаткувала у 90-х роках фестиваль аматорських театральних колективів «Колесо», на який збиралися колективи Харківщини, були гості з Рівненщини.

Цей колектив завжди відзначався своїм не стандартним репертуаром, який тяжіє до світової драматичної класики.

Сьогодні дорослий склад налічує 14 учасників, дитячий – 12. Репертуар: «Полоумний Журден» - М. Булгакова; «Поезд жизни» - О. Генрі; «Берегите мужчин» - А. Чехова; «Публике смотреть воспрещается» -Ж.Марсана; «Крошка Цахес по прозванию Циннобер» - Е.Т.А. Гофмана.

Репертуар дитячого колективу-супутника: «Анчутка» - Б. Метельнікова, «Добрі справи» - Т. Г. Денисова, «Медвежата в городе» - М. Поливанова, «Дядя Федор, пес и кот» - Е. Успенського.

На регіональному конкурсі аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени» 2004 року колектив здобув перше місце, а Т.Г. Денисова відзначена у номінації «Кращий режисер».


Народний аматорський театральний колектив
Шевченківського району

teatr03

Молодіжний театр Шевченківського районного Будинку культури у квітні 1982 року створив випускник режисерського відділення Харківської державної академії культури Володимир Іванович Чорний, який очолював його до 1995 року. У жовтні 1984 року театр удостоєний почесного звання «народний». З 1982-го по 1993 рік керівником колективу В.Чорним було здійснено постановки різноманітних масових театралізованих свят та театральних вистав.

З 1995-го по 2002 рік колектив очолював Ю. Вінніченко. За цей період народний театральний колектив також приймав активну участь у районних та обласних масових заходах. З приходом нового керівника відділу культури В.В. Стороженка у 2002 році колектив народного театру було кардинально оновлено.

У 2003 році народний колектив знову очолив В.І. Чорний. З 2007 року керівництво колективом взяла на себе Н. Понамарьова – учениця В.І. Чорного та Ю.В. Винниченка. За цей період колектив бере участь у різноманітних районних та обласних заходах, театральних дійствах та обрядових святах, тематичних мітингах до пам’ятних дат.

Дорослий склад колективу налічує 10 учасників, дитячий – 8. Репертуар: «Любовь к трём апельсинам» - М.Свєтлова; «За двома зайцями» -М. Старицького; «По ревізії» - М.Кропивницького; «Весілля Кречинського» -О.Сухово-Кобилін; «Два пуделі» - С. Злотникова; «Сказка про Федота-стрельца, удалого молодца» - Л. Філатова; «Ромео і Джульєтта» - В. Шекспіра; «На перші гулі» - С.Васильченка, «А зори здесь тихие» - Б. Васильєва.

teatr04

Репертуар дитячого колективу-супутника: «Сніжна королівна» - С. Шварца; «Золоте курчатко» - М.Свєтлова; «Летючий корабель» - за мотивами народних казок.

Колектив - переможець обласних і регіональних фестивалів. Удостоєний гран-прі фестивалю-конкурсу гумору й сатири «Шельменко вітає» 2001року, регіонального конкурсу аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени» за виставу «Сказка про Федота-стрельца, удалого молодца» (2004 р.).

Виступи на театральній вітальні завжди проходять з незмінним успіхом


Народний театр «Фокус» Елітнянського БК
Харківського району

фокусТеатр «Фокус» був створений у 1974 році на базі БК с. Елітного Анатолієм Миколайовичем Гребенюком, який з того часу був незмінним керівником і режисером.

Основним складом колективу є учасники художньої самодіяльності будинку культури і працівники господарства «Елітноє».

Метою створення театру є популяризація театрального мистецтва поміж мешканців селища і надання їм можливості проявити свої творчі здібності.

фокусЗа час існування колективу «Фокусу» було представлено на суд глядача більш ніж 20 вистав.

Багато уваги у своїй праці колектив приділяє участі у театральних концертах, масових гуляннях (ярмарки, святкування Нового року, Івана Купала, «Проводи зими» та інші).

Разом з дорослим колективом працює дитячий театральний колектив-супутник «Дзеркало».

У складі дорослого театру – 18 акторів, у дитячому колективі зараз налічується 8 учасників.


Зразковий дитячий театр-студія «Чудеса в решеті» Пісочинського БК
Харківського району

чудеса в решетеТеатр «Чудеса в решеті» був створений у 1994 році випускницею Харківського інституту культури, режисером за фахом Наталією Миколаївною Устіновою. В ньому навчаються учні від 4 років.

Дитячий театр об’єднує основну акторську групу та підготовчу. Метою роботи студії є виховання у дітей загальнолюдських, гуманістичних цінностей засобами театрального мистецтва.

Провідною ідеєю діяльності театру є робота з обдарованими дітьми, що спрямована на розвиток їх індивідуальних здібностей, обдарувань і талантів.

У 2009 році театру присвоєно звання «зразковий».

Театр є учасником загально-селищних та міських заходів, учасником районних, міських, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних фестивалів дитячої творчості.

чудеса в решете1Зайняли I місце у Міжнародному фестивалі у м. Кьольн «Рейнские звёзды» - 2010 рік. Регіональний конкурс читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря» – I місце.

У 2011 році на Міжнародному фестивалі «Янтарная зоря» (Литва) отримали номінацію «За яскравий дебют». В цьому ж році у районному конкурсі «Дивограй» посіли I місце.

Склад театру - 70 учасників.

Діючий репертуар: «Да здравствует кукарямба» - В. Королёв, «Все мыши любят сыр» - Д. Урбант; «Диканька» - М. Гоголь.


e-max.it: your social media marketing partner