КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


afisha 00
 
Sunny art fest
 
kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

e-mail Друк

Декоративне мистецтво Слобожанщини

Для того щоб розглянути, чим представлено сучасне декоративне мистецтво на Слобожанщині, звернемося спочатку до термінології. Що таке декоративне мистецтво? Огляд статей енциклопедичного словника-довідника образотворчого мистецтва унаочнив наступну низку підпорядкованості. Перш за все, термін декоративне мистецтво є узагальненим і включає в себе декоративно-прикладне (статуетки, декоративні настінні плакетки, гобелени, батик, тощо), декоративно-ужиткове (побутові художні вироби – тарелі, вази, рушники, полички, художнє скло та кришталь, різблені шкатулки тощо) та декоративно-монументальне мистецтво (безпосередньо пов'язане з архітектурою – архітектурний декор, розписи, декоративні рельєфи, статуї, вітражі, мозаїка, садово-паркова скульптура, фонтани, тощо).

Сучасний період в розвитку декоративного мистецтва характеризується неоднозначністю як за художньою спрямованістю, так і за співвідношенням пропорційності народного та професійного. Кераміка, скло, текстиль перестали бути лише утилітарними і до чогось «прикладатись». Мистецтво художників-професіоналів вийшло за звичайні рамки своїх жанрів і розвивається на стику багатьох видів і технік. В них поєднується образотворче та декоративне начала. В їх роботах перехрещуються традиції і авангард, народне та професійне, функціональність та суто художня образність.

Сучасні дослідники декоративного мистецтва З. Чегусова та Т. Кара-Васильєва у своїй книзі «Декоративне мистецтво України XX століття. У пошуках «великого стилю» зазначають: «Основний механізм дії народного мистецтва полягає в його традиційності, на відміну від мистецтва професіонального, в якому велику роль відіграє, більш за все, креативність пошуків. Щодо новаторства в народному мистецтві, то тут навпаки, головним і визначним є наслідування канонів». Підтвердження цих висловів можна побачити, розглянувши на сторінках нашого сайту Центру культури і мистецтва (у рубриках «Віртуальна галерея» та «Виставки») роботи як народних майстрів, так і професійних художників за видами декоративного мистецтва, що найбільш розвинені сьогодні на Слобожанщині. В сьогоденні серед таких можна назвати: іграшку, кераміку, паперову пластику, плетіння, роботи з металом, роботи з деревом, роботи зі склом, розпис, художній текстиль.

Основні напрямки діяльності відділу

Спираючись на головну місію та пріоритети центру культури і мистецтва, відділ спрямовує свою роботу на:

— проведення дослідницької роботи у напрямку сучасного декоративного мистецтва Харківської області в контексті та у зв'язку з традиційними видами народного мистецтва Слобожанщини, до якої входить формування джерельної бази сучасних майстрів декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва області на електронних носіях;

— надання практичної та організаційно-методичної допомоги майстрам (проведення майстер-класів), які займаються педагогічною діяльністю та таким чином сприяють збереженню та відновленню традицій у художньому житті області;

— проведення заходів (виставок, екскурсій, зустрічей з майстрами, тематичних акцій), щодо популяризації художньої спадщини Харківщини, формування естетичного світогляду і бережного відношення до сучасного мистецтва серед дітей та молоді.

Відділ досліджує сучасний стан декоративного мистецтва області, допомагає народним майстрам і місцевим художникам у популяризації їх творчості, надає практичні та методичні рекомендації керівникам гуртків будинків культури  у районах (семінари, майстер-класи, круглі столи), сприяє збереженню та відновленню художніх традицій.

Виставкова діяльність

Виставкова діяльність відділу охоплює кілька напрямків:

— знайомство з традиційними видами декоративно-прикладного мистецтва, які ще збереглися, і уявлення сучасних напрямів, розвинені на Слобожанщині;

— висвітлення важливих подій і показ найцікавіших явищ у мистецькому житті м. Харкова та області.

Активна виставкова діяльність відділу презентує традиційні види декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва області. Прочинаючи з 2011 року, особлива увага приділяється розробці креативних концепцій виставок, щоб наблизити аутентичне мистецтво до сучасного вибагливого глядача, і можна нарахувати декілька десятків унікальних експозицій, що відповідають цим вимогам. Виконання непростого завдання, показати традиційні види ремесел, що трансформувалися у сучасне декоративно-ужиткове мистецтво, при цьому вибрати роботи виключно високого рівня та привнести цікавинки у ідейні засади, призвело до появи унікальних експозицій, які притягують глядачів, привчають їх до вишуканості та доброго смаку.

В даний час у будівлі центру культури і мистецтва на вул. Пушкінській, 62 працює 3 виставкові зали.

Велика зала 1-го поверху має площу 133 квадратних метри. Висота стелі – 3,5 метра. Зальний простір мобільно монтується за рахунок наявного подіуму і виносних стільців до глядацького залу на 120 місць, в якому проходять презентації, конференції, концерти. У цьому залі в основному проводяться виставки декоративно-ужиткового мистецтва, літературні зустрічі, тематичні концерти.

Велика зала 2-го поверху має площу 81 квадратний метр. Висота стелі – 4,2 метра. У світлому зальному просторі прекрасно експонується живопис і графіка.

Мала зала 2-го поверху має площу 48 квадратних метри. Висота стелі – 4,2 метра. Центр простору формує восьмикутний стіл. У залі проводяться майстер-класи та виставки.

Для полегшення відвідування виставкових залів була створена віртуальна галерея, скориставшись якою ви можете познайомитися з оновленнями і відвідувати експозиції минулих виставок віртуально. Зміна експозицій у залах варіюється від 14 до 45 днів.

Співробітники виставкового відділу допоможуть сформувати експозицію, організують майстер-класи та екскурсії.

 Всі питання чи пропозиції Ви можете задати за тел.: 725-12-46, 725-12-47,  725-12-48 або відправити нам по електронній пошті Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Виставкові зали Центру відкриті для відвідування:

з 11.00 до 19.00, вихідний – неділя, понеділок.

e-max.it: your social media marketing partner