Хореографічні колективи | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 10 шт. )

АМАТОРСЬКИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ЖАНР

В Україні кожен регіон, область, район і місто мають своєрідні танці з неповторною лексикою, музикою, костюмами. І якщо декілька століть тому ці танці були невід’ємною частиною життя, то зараз познайомитися з різнобарв’ям танцювальної спадщини українського народу можна, в першу чергу, завдяки аматорськи хореографічним колективам.

Саме любов керівників цих колективів до народного українського танцю, що зародився в глибини віків, утверджується і розвивається сьогодні. Він увібрав у себе місцеві локальні лексичні структурні композиційні особливості, манеру і форму виконання, що відрізняє його від інших народних танців. Керівники аматорських хореографічних колективів вміло поєднують танець з життям українського народу, розвивають танцювальні скарби Слобожанщини, зацікавлюють молодь, єднають його з сучасними мотивами. В їх танцювальних постановках знаходять своє відображення радість, завзяття, веселість, м’який гумор і ті риси, які притаманні сьогодні дітям і молоді незалежної України.

 

Зразкові Аматорські ХОРЕОГРАФІЧНІ колективи  

 1.   Дитячий зразковий хореографічний ансамбль «Надія»

 1

Заклад культури –  КЗ Богодухівської районної ради «Районний будинок культури»;

Рік створення – 2005 р.;

Рік присвоєння звання – 2013 р.

Засновник і діючий керівник – Педан Надія Петрівна

Зразковий дитячий хореографічний ансамбль «Надія», який об’єднує понад 100 дітей віком від 3 до 17 років, існує з 2005 р.; у квітні 2013 р. йому було присвоєно почесне звання «зразковий». Ініціатором створення і незмінним керівником колективу є випускниця  відділення хореографії Харківської державної академії культури Педан Надія Петрівна. Завдячуючи постійному пошуку, наполегливості та енергії керівника, колектив живе  змістовним творчим життям, з кожним роком зростає його виконавська майстерність. Репертуар презентує народні танці, сучасну хореографію, танцювально-театралізовані композиції.

Вихованці хореографічного ансамблю «Надія» успішно представляють свою   майстерність на міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних заходах, за що відзначені спеціальними призами і нагородами. За вагомий внесок у розвиток самодіяльного хореографічного мистецтва колектив нагороджений Грамотами та Подяками районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, сектора культури райдержадміністрації.

 

2.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Слов'яночка»

 

2

Заклад культури –  КЗ Великобурлуцької районної ради «Великобурлуцький районний Будинок культури»

Рік створення – 1999 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Сула Юлія Анатоліївна

Цей дивовижний колектив став однією з перлин Великобурлуччини. Створений восени 1999 року він виховав не одне покоління фахівців танцю. Беззмінним керівником колективу є справжній фанат своєї справи, душа колективу Юлія Анатоліївна Сула, яка постійно працює над новими постановками, прагне до нових творчих вершин виконавської майстерності, створює цікаві хореографічні композиції. У колективі займаються діти від 6 до 17 років у 4 групах: старшій, середній, молодшій та підготовчій.  В репертуарі колективу танці народів світу, зразки сучасної хореографії, вокально-хореографічні постановки. Щорічно колектив підтверджує високу виконавську майстерність успішними виступами на районних, обласних і всеукраїнських фестивалях і конкурсах дитячої та юнацької творчості; є постійним учасником районних та обласних заходах.

 

3.   Зразковий аматорський колектив естрадно-спортивного танцю «Візаві»

 3

Заклад культури –  Солоницівський дитячий клуб «Орлятко» Дергачівського району

Рік створення – 1992 р.;

Рік присвоєння звання – 2001 р.

Засновник і діючий керівник – Летуча Олександра Олександрівна;

Викладачі: Литвинова Ірина Володимирівна

Кощеєва Наталія Константинівна

Пріоритетний напрямок творчої діяльності колективу естрадно–спортивного танцю «Візаві» – естрадно-спортивна хореографія та танцювально-пластичний театр,  задача  якого є синтетичне поєднання компонентів засобів художнього вираження танцювального, театрального та музичного мистецтв. Учасники «Візаві» впроваджують в свою роботу і розвивають нові форми постановок: пластичні вистави, танцювальні мініатюри, хореографічні притчі тощо.

З дня заснування з колективом працюють  справжні фахівці, великі ентузіасти, досвідчені педагоги, під керівництвом яких колектив набув свого неповторного стилю виконання – артистичного, запального, який відповідає характерові  постановок, про що неодноразово відзначало журі різноманітних конкурсів та фестивалів не тільки лауреатськими дипломами, а й спеціальними призами та преміями. Відносини з  вихованцями та їх батьками ґрунтуються на довірі, повазі, вимогливості, справедливості, педагогічній етиці. Високий рівень виконавської майстерності та постановочної роботи педагогів дають змогу урізноманітнити репертуар  цікавими творами та картинками, масштабованими композиціями та камерними мініатюрами, завжди викликають неабияку зацікавленість глядачів.

За декілька десятирічь існування колективу з його лав вийшла велика кількість естетично вихованих молодих людей, які навчились єдності, взаємопідтримці, співпраці та набули навик до успіху. Пластична свобода і виразність,  свобода тіла і його самовираження все це притаманне хореографічним творам колективу «Візаві».

 

4.   Зразковий аматорський колектив естрадно-спортивного танцю «Комплімент»

4

Заклад культури –  Солоницівський дитячий клуб «Орлятко» Дергачівського району

Рік створення –  2004 р.;

Рік присвоєння звання – 2013 р.

Засновник – Іванова Вікторія Сергіївна

Діючий керівник – Бедич Наталія Анатоліївна

Колектив естрадно – спортивного танцю «Комплімент» працює в Солоницівському дитячому клубі «Орлятко» з 2004 року. Колектив неодноразовий переможець Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних та районних конкурсів та фестивалів. Колектив активний учасник культурного життя селища, району, області. У 2019 році при зразковому колективі «Комплімент» відкривається студія сучасного танцю «АРиРа», яку очолила Бедич Наталія Анатоліївна. В пріоритетному напрямку діяльності новоствореної студії – урізноманітнення танцювальної лексики та розширення репертуару за рахунок театралізації звичних хореографічних композицій.

 

5.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Капітошки»

 5

Заклад культури –  КУ «Дергачівський районний Будинок культури»

Рік створення – 1997 р.;

Рік присвоєння звання – 2014 р.

Засновник і діючий керівник – Авраменко Тетяна Вікторівна

Викладач хореографії – Шкредова Катерина

До складу колективу входять діти чотирьох вікових категорій (старша, середня, молодша і підготовча групи), віком від 4 до 16 років.

Хореографічний колектив «Капітошки» постійно приймає участь в концертних заходах; районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях.

До 2011 року в репертуарі колективу переважали танці естрадно-спортивного напрямку, трохи пізніше з’явилися номери за напрямком народно-сценічної хореографії.

 

6.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Веселка»

 6

Заклад культури –  КУ «Дергачівський районний Будинок культури»

Рік створення – 2013 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник – Богуславець Алла Дмитрівна

На сьогоднішній день у колективі займається близько 70 дітей, які поділені на групи за віком: підготовча, молодша, середня та старша групи. Основними завданнями керівника колективу є робота над пластикою та технікою виконання танцювальних рухів, над акторською майстерністю, як одного з головних завдань вираження себе у постановці. У репертуарі ансамблю є номери як за сучасним, так і за народно-сценічним напрямком.

Продуктивній життєдіяльності колективу сприяє дружня співпраця з батьками та представниками місцевих керуючих і виконавчих ланок у сфері організації культурного дозвілля. Належні умови для тренування активно допомагає створити керівництво органу виконавчої влади з питань культури та дирекція Будинку культури Дергачівської району. Хореографічний колектив «Веселка» постійно приймає участь в концертних заходах; районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях.

 

7.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Театр танцю ″Слов'янське коло″»

 7.

Заклад культури –  КУ «Дергачівський районний Будинок культури»

Рік створення – 2012 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновники і діючі керівники – Свічкар Марія Сергіївна, Гузенко Олексій Сергійович

Режисер – Васильєва Анастасія Ігорівна

Театр танцю «Слов’янське коло» розпочав свою творчу діяльність у 2012 році на базі Дергачівського РБК. На сьогоднішній день у колективі займається понад 45 учасників, які поділені на групи за віком і мають свій окремий репертуар: підготовча група з дитячими таночками казкових героїв, ігровими танцями та іншими формами танцювальної виразності; молодша, середня, та старша групи – основний склад колективу («концертний склад»). Щоб досягти високого рівня виконавчої майстерності і розвинути культуру танцю, систематично проводяться заняття. Протягом усього часу свого існування років колектив бере участь у численних  фестивалях-конкурсах, урочистих концертах, відкритих святкових заходах району і міста. Найбільш вагомі події з життя колективу висвітлюються на шпальтах міських та обласних засобів масової інформації (періодичних виданнях, телерадіокомпаній, Інтернет-сторінках).

Головною профорієнтаційною роботою в колективі є саме його творче існування, цікаве, насичене, наповнене красою і бурхливими оплесками життя. Всі успіхи та досягнення стали можливими завдяки злагодженій роботі, енергійності та працелюбності команди керівників, педагогів-однодумців, які працюють у колективі. Театр танцю «Слов’янське коло» давно став для його учасників другою сім’єю, в якій є свої традиції.

 

8.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «La’bomba»

 

8.

Заклад культури –  КУ «Зміївський районний Будинок культури»

Рік створення – 2007 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Неборакова Ірина Олександрівна

Хореографічний колектив «La’bomba» був заснований у 2007. Головним напрямком у його творчій роботі є сучасно-естрадний танець (хіп-хоп, джаз-фанк, стилізована народна хореографія, бугі-вугі, шоу-танець). Хореографічні композиції учасників цього колективу – справжня окраса всіх культурно-мистецьких заходів району.

Переважна більшість вихованців Ірини Неборакової – це діти шкільного віку, від 6 до 17 років, але є вихованці  3-х річного віку.

Колектив  постійно приймає участь в концертних заходах: районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях.

 

9.   Зразковий аматорський танцювальний колектив «Крапелька»

9

Заклад культури –  Красноградський районний Будинок культури

Рік створення – 1988 р.;

Рік присвоєння звання – 1993 р.

Засновник і діючий керівник – Пилипенко Ірина Миколаївна

Хореограф –  Кравченко Алла Віталіївна

Концертмейстери – Бондаренко Галина  Валеріївна, Сургай  Єлизавета Іллінічна

У колективі налічується понад 100 учасників, це діти віком від 5 до 17 років, працює підготовча група. В репертуарі – танці різноманітного характеру: національні, сюжетні, жартівливі, естрадні. За весь період творчої діяльності значно підвищився професійний рівень учасників, відбулися декілька змін старшої групи, випускники яких продовжують брати участь у роботі колективу, що свідчить про стабільність його роботи.

Усі ці роки незмінним керівником колективу є Пилипенко Ірина Миколаївна, яка має достатній професійний рівень, постійно працює над підвищенням виконавчої майстерності колективу, проводить учбово-виховну роботу. З метою популяризації самодіяльного танцювального мистецтва колектив організовує виступи на сценах сільських клубних закладів, приймає участь у різноманітних культурно-масових заходах району та області.

 

10.   Зразковий аматорський танцювальний колектив «Сяйво»

 

10

Заклад культури –  Просянський сільський Будинок культури Нововодолазького району

Рік створення – 2006 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Марюхна Юлія Вікторівна

На сьогодні колектив налічує три групи: молодшу, середню та старшу. Учасникам ансамблю від 5 до 16 років. У репертуарі колективу – понад 25 танцювальних номерів різного жанру: сюжетні танці, український фольклор, танці народів світу, сучасні танці. Колектив проводить активне концертне життя, постійно бере участь у різноманітних культурно-масових заходах села, району та області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.   Зразковий аматорський танцювальний колектив «Кіара»

 11

Заклад культури –  Сахновщинська дитяча музична школа, Сахновщинський районний Будинок культури

Рік створення – 2002 р.;

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Маковська Алла Віталіївна

Танцювальний колектив «Кіара» було засновано у вересні 2002 року. Засновником і незмінним керівником є Маковська Алла Віталіївна, член Національної хореографічної спілки України. Колектив діє при дитячій музичній школі та районному Будинку культури смт. Сахновщина Сахновщинського району. Заняття проходять на базі хореографічного класу Сахновщинського РБК. Танцівники колективу диференціюються за 4 віковими категоріями (групами): підготовча, молодша, середня, старша. Колектив постійно виступає на районних культурно-мистецьких акціях, неодноразово брав участь у конкурсах, фестивалях, святах вищого рівня.

 

12.   Зразкова дитяча хореографічна студія «Експресія»

 12

Заклад культури –  Сахновщинська дитяча музична школа, Сахновщинський районний Будинок культури

Рік створення – 1986 р.;

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Корінна Людмила Іванівна

Колектив засновано 1 січня 1986 року. Засновником і незмінним керівником є Корінна Людмила Іванівна, член Національної хореографічної спілки України. Учасники колективу, що входять до складу чотирьох вікових груп, постійно виступають на районних культурно-мистецьких акціях. Творчий шлях колективу до підвищення своєї виконавської майстерності майорить чисельними виступами конкурсах, фестивалях, оглядах різного рівня.

 

13.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Baby-Boom»

 

13.

Заклад культури –  Міський Будинок культури м. Мерефа Мереф’янської об’єднаної територіальної громади

Рік створення – 1988 р.

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Сердюк Ірина Володимирівна

Хореографічний колектив «Baby-Boom» було засновано в 1988 році як молодша група колективу  (на той час він мав назву «Улыбка»), з 2009 року, після присвоєння основному складу дорослої групи почесного звання «зразковий», він набуває статусу колективу-супутника. У 2015 з огляду на вікові зміни учасників, було вирішено перевести «SMILE» до категорії «народний аматорський колектив», а за «Baby-Boom» затвердити звання «зразковий».

У результаті наполегливої та систематичної роботи діти стають працелюбними, самокритичними, підтримують один одного і допомагають в разі потреби. Вони наполегливо удосконалюють свої хореографічні навички, цілеспрямовано йдуть до мети, вболівають один за одного під час виступів на конкурсах. Старші учасники розуміють, що вони є прикладом для молодших,  тому більш вимогливо ставляться до своєї поведінки та роботи в колективі.  «Baby-Boom» щорічно приймає участь та займає призові місця у фестивалях-конкурсах різного рівня.

Хореографічні колективи «SMILE» та «Baby-Boom» є єдиною великою та дружньою родиною, яку об’єднує любов до танцю та мистецтва. Розуміючи це, вихованці колективів дбають про самовдосконалення, реалізуючи свою ідентичність у нинішньому світі потужних глобальних процесів.

 

14.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Dance World»

 

14.

Заклад культури –  КУ Мереф’янської міської ради «Міський Будинок дитячої та юнацької творчості» Мереф’янської об’єднаної територіальної громади

Рік створення – 2003 р.

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Слюсар Марина Олександрівна

Ініціатором народження хореографічного колективу «Dance World» та її постійним керівником є Слюсар Марина Олександрівна. Учасники колективу постійно виступають на районних культурно-мистецьких акціях, неодноразово брали участь у престижних обласних, регіональних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах і фестивалях. У художньому доробку вихованців «Dance World» здобуті численні трофеї (нагороди, лауреатство, призи, визнання глядацької публіки) і, що найголовніше, – любов до танцю.

Учасники  усіх груп колективу «Dance World» демонструють, що завдяки своїй наполегливості та працелюбності уможливлюється досягнення високих результатів, отримання навичок у різножанровій хореографії (класичній, народній, сучасній та сюжетно-образній), а також засвоєння базисної програми з акробатики та гімнастики. Тематика та рівень виконання номерів вказують на те, що в процесі систематичної роботи керівник виховує морально-естетичне сприйняття культури танцю, дбає про національно-патріотичне і духовне надбання гуртківців, високу організованість, дисципліну і концентрацію під час занять, заохочує активність і самостійність учасників, сприяє створенню атмосфери дружби, взаєморозуміння, підтримки, здійснює індивідуальний підхід до учасників колективу, враховуючи вікові та психологічні особливості кожної дитини, обумовлюючи їх гармонійне формування.

 

15.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Зоряна»

 15

Заклад культури –  Пономаренківський сільський клуб Роганської селищної ради Харківського району

Рік створення – 1990 р.

Рік присвоєння звання 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Пензєва Наталія Василівна

Хореографічний колектив «Зоряна» нараховує більше 70-ти учасників. Колектив відвідують усі бажаючи в будь-якому віці, починаючи з 4 років. Діти мають різну фізичну та хореографічну підготовку, але завдяки наполегливості та працелюбності протягом навчання досягають значних результатів. У репертуарі ансамблю понад тридцяти хореографічних постановок. Серед них – танці народів світу, сучасні номери, естрадні постановки, сюжетні композиції.

Майже за три десятиріччя існування колективу його керівником, Пензєвою Наталією Василівною, проведена велика виконавсько-постановча та педагогічно-виховна робота, створені чудові номери.

 

16.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «КАПРИЗ»

 16

Заклад культури –  Бабаївський Будинок культури Харківського району

Рік створення – 1998 р.

Рік присвоєння звання 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Тихомірова Світлана Іванівна

На сьогоднішній день хореографічний колектив «КАПРИЗ» нараховує 80 учасників 3-18 років, які відрізняються майстерністю і артистизмом, що неодноразово було відзначено членами журі різних конкурсів і фестивалів хореографічного мистецтва, про що свідчать їх численні нагороди. В репертуарі ансамблю більше ста п'ятдесяти хореографічних постановок. Серед них – танці народів світу, сучасні танці, естрадні постановки, сюжетні композиції та постановки для вистав і тематичних програм.

Де б не були і чим би не займалися колишні вихованці ансамблю, незмінно одне – вони пам'ятають і люблять колектив, в якому навчилися відчувати музику, танець, працювати і цінувати дружбу. Багато випускників залишаються вірними традиціям свого ансамблю:  відвідують його концерти, беруть участь у творчому житті, а найголовніше, приводять в колектив своїх дітей. Кожен виступ залишає свій чарівний слід у душі не тільки маленького артиста, але і глядача. «КАПРИЗ» любить свого глядача і кожного разу з нетерпінням очікує і радіє черговій зустрічі з ним.

 

17.    Зразковий ансамбль бального танцю «Танго»

 

17

Заклад культури –  КЗ «Пісочинський Палац культури та мистецтва»,

смт. Пісочин, Пісочинська об’єднана територіальна громада, Пісочинська селищна рада, Харківський район

Рік створення – 2011 р.

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Канцедал Ігор Миколайович

Ансамбль бального танцю «Танго» був створений у 2011 році. В ансамблі виховується понад 45 учнів віком від 3-х до 15 років. Засновник і художній керівник ансамблю Ігор Миколайович Канцедал, виявляє високий рівень фахової професійності, творчої майстерності та безмежної відданості своїй справі, досконало володіє  ефективними методами виховання дітей і тактикою педагогічного впливу, вміло компанує навчально-освітянську роботу та художньо-мистецьку діяльність; танцювальні композиції, поставлені І. М. Канцедалом, вирізняються майстерністю та оригінальністю.

Провідними ідеями та першочерговими завдання ансамблю «Танго» є виховання гармонійно розвинутої особистості шляхом фізичного та естетичного впливу бальної хореографії, що поєднує у собі мистецтво і спорт; ознайомлення вихованців з танцювальним мистецтвом і передовим досвідом різних хореографічних шкіл; розвиток естетичного смаку і сприйняття; надання широких теоретичних і практичних знань. З кожним роком програма ансамблю стає більш насиченою, цікавою, яку його учасники презентують у багатьох фестивалях і конкурсах.

 

18.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Грація»

 18

Заклад культури –  Елітнянський селищний Будинок культури Роганської селищної ради Харківського району

Рік створення – 2013 р.

Рік присвоєння звання –  2017 р.

Засновник і діючий керівник – Сердюк Наталя Вячеславівна

На сьогоднішній день у колективі займається 47 дітей, які поділені на групи за віком: підготовча, молодша, середня та старша групи. Діючий і перспективний репертуар відповідає віковим особливостям кожної групи дітей, тому діти з розумінням відтворюють за допомогою рухів зміст танцювальних номерів. Вихованці колективу демонструють наявність доброї сценічної культури, достатню фізичну підготовку і виконавську майстерність, які у сукупності з їх наполегливістю та працелюбністю допомагають досягати значних художньо-мистецьких результатів, надають можливість брати участь у численних конкурсах різного напрямку.

 

19.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Let's dance»

 19.

Заклад культури –  Веселівський сільський Будинок культури Харківського району

Рік створення – 2013 р.

Рік присвоєння звання –  2017 р.

Засновник і діючий керівник – Меркушева Анна Володимирівна

За період свого  існування вихованцями колективу віком від 3 до 16 років проведено понад 100 концертів та виступів на різних концертних майданчиках; вони є постійними учасниками Міжнародних, Всеукраїнських, міських і районних конкурсів, фестивалів, концертів та благодійних акцій; створюють та підтримують поліжанрові творчі зв’язки; знаходяться у постійному творчому пошуку. Виступи колективу складаються з різноманітних хореографічних номерів, в яких відображається життя та побут українського народу, світ природи та людини, культура народів інших країн, сучасні дитячі мотиви й екзотичні композиції. Серед творчого надбання колективу є: значні досягнення в галузі культурно-мистецької та педагогічно-виховної роботи; професійна майстерність керівника як талановитого режисера-постановника, якому притаманне драматургічне мислення; усвідомлена підвищена відповідальність у процесі складання і відтворення репертуарної політики; високий рівень показників формування естетичного смаку та виховання етичної культури. Серед вихованців хореографічного колективу «Грація» панує атмосфера взаємопідтримки, порозуміння та щирої дружби.

 

20.   Зразковий аматорський колектив бально-спортивного танцю «Вдохновение»

 20

Заклад культури –  Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 1996 р.

Рік присвоєння звання –  2015 р.

Засновник і діючий керівник – Самойленко Олександр Юрійович

Дитячий ансамбль бально-спортивного танцю «Вдохновение», яким керує майстер спорту, суддя УФСТ вищої категорії Самойленко Олександр Юрійович, був створений у 1996 р. Колектив – переможець багатьох Міжнародних фестивалів і Всеукраїнських змагань, приймає активну участь у районних та обласних заходах, не припиняє рости і розвиватися. Його керівник користується великою повагою серед колег та вихованців, знаходиться в постійному творчому пошуку. Діти, які змагається у гуртку, мають спортивні розряди. Учасники колективу на достатньо високому рівні урізноманітнюють бальну хореографію з цікавими ігровими сюжетами, сценографія номерів і оформлення концертних костюмів мають тематичну відповідність і вказують на присутність естетичного смаку.

Колектив «Вдохновение» веде активну фестивально-концертну діяльність, популяризують дитячу аматорську творчість, систематично демонструють значний художньо-мистецький потенціал і наявну технічність при виконанні танцювальних номерів.

 

21.   Зразковий аматорський колектив естрадного балету «Юсалія»

 

21

Заклад культури –  Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 2001 р.

Рік присвоєння звання –  2015 р.

Засновник і діючий керівник – Кузнецова Ірина Леонідівна

Естрадний балет «Юсалія», що був створений у 2001 р. як клуб за інтересом, зібрав дітей та батьків, захоплених танцем. Засновником і незмінним керівником є  Кузнецова Ірина Леонідівна. 11 років колектив існував за жанром» хореографічний» та мав назву «Каблучок». В основі оволодіння майстерністю завжди був класичний екзерсис. У 2012 р. жанр колективу змінився, що знайшло відображення і у новій назві – естрадний балет «Юсалія». В його репертуарі близько 30 класичних, народних та сучасних танців, різноманітних естрадних композицій. Кількісний склад учасників нараховує 70 дітей віком від 3 до 16 років. За роки свого існування колектив неодноразово ставав лауреатом багатьох конкурсів і фестивалів, провів понад 300 концертних виступів на різних сценічних майданчиках, успішно представляє вітчизняну танцювальну культуру у зарубіжжі, здійснює активну творчу діяльність, і все це завдяки наполегливості та ініціативності його керівника І. Л. Кузнецової. «Юсалія» - творча лабораторія для підвищення кваліфікації хореографів Чугуївщини.

 

22.   Зразковий спортивний клуб з акробатичного рок-н-ролу «Наталії Черних»

 

22

Заклад культури –  Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 2001 р.

Рік присвоєння звання –  2015 р.

Засновник і діючий керівник – Водолазька Наталія Ігорівна

Колектив спортивного клубу з акробатичного рок-н-ролу «Наталії Черних» був створений у 2006 році. Засновник і керівник коллективу - Водолазька Наталія Ігорівна, тренер з фітнесу та спортивних танців, вчитель фізкультури. Вихованці клубу – неодноразові чемпіонати та призери м. Харкова та області, чемпіонатів та Кубків України, фіналістами міжнародних турнірів, полу-фіналісти Кубку Світу з акробатичного рок-н-ролу, входять до складу збірної команди України, серед них – два майстри спорту України. Спортивний клуб є лауреатом І ступеню, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях, організатором чисельних турнірів.

Завдяки натхненню і творчому пошуку керівника Н. Г. Водолазької професійний рівень колективу постійно зростає, вона має велику повагу серед учасників колективу та колег, нагороджена багатьма почесними грамотами та дипломами, іменними преміями та подяками. Учасники цього колективу ведуть активну творчу діяльність, беруть участь у різних культурно-мистецьких заходах і регулярно демонструють високий показник свого професійного росту.

 

23.   Зразковий колектив індійського та східного танцю «Рамаяна»

 

23

Заклад культури –  Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 2008 р.

Рік присвоєння звання –  2015 р.

Засновник і діючий керівник – Яковенко Владеліна Геннадіївна

Колектив був створений у 2008 р., його засновником і незмінним керівником є Яковенко Владиліна Геннадіївна, педагог, музикант, хореограф-постановник, член Професійної Асоціації Виконавців Східних Танців, суддя міжнародної категорії ПАВСТ. Колектив «Рамаяна»  – лауреат та дипломант багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, золотий та срібний призер фестивалів і чемпіонатів. З самого початку створення колективу зростає майстерність танцюристів, яких об’єднує любов до пластичного мистецтва країн Сходу, організованість, дисципліна, концентрація на успіх та повна самовіддача. Результатом професійного підходу В. Г. Яковенко до своєї творчої діяльності є успішна та стабільна робота колективу, любов та визнання глядачів.

 

24.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Вікторія»

 

24

Заклад культури –  Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 2007 р.

Рік присвоєння звання –  2016 р.

Засновник – Міхєєва Інна Леонідівна

Діючий керівник – Міхєєва Інна Леонідівна

Викладач хореографії -  Бондар Ганна Василівна

Колектив «Вікторія» був створений на базі Культурного Центру «ІМІДЖ» м. Чугуїв як клуб за інтересами, який зібрав дітей та батьків, захоплених танцями. Ініціатива створення колективу належить випускниці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди І.Л. Міхєєвій, значний вклад у його професійне зростання зробила  учасниця студії по підготовці акторських кадрів при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського Г.В. Бондар. Завдяки високому творчому потенціалу керівників колектив успішно представляє Чугуївщину на районних, міських, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах, проводить велику концертно-гастрольну діяльність: за час свого існування він став учасником понад 300 концертних програм і різноманітних культурно-мистецьких заходів

На сьогодні колектив налічує 50 вихованців, віком від 3 до 14 років; в основу оволодіння ними технічною і виконавською майстерністю покладено класичний екзерсис. Репертуар складається з класичних, сучасних і народних танцювальних композицій, в яких відображаються життя та побут українського народу, світ природи і людини, культура різних країн світу, дитячі мотиви та екзотичні сюжети. У своїх роботах керівники знаходять нові виразні засоби художнього мислення, збагачують хореографічну мову, збирають колекцію сценічних костюмів, музики, довідкової пізнавальної інформації, фото- та відеоматеріалів.

 

25.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Імідж-клас»

 25.

Заклад культури –  Палац молоді та підлітків «Залізничник» м. Ізюм

Рік створення – 2003 р.

Рік присвоєння звання –  2013 р.

Засновники  – Гришко Людмила Євгенівна, Ільгова Наталія Костянтинівна

Діючий керівник – Біляга Олеся Миколаївна

Хореографічний колектив «Імідж-клас» був створений у 2003 році на базі Палацу молоді та підлітків «Залізничник». Основна мета навчання в колективі – це сприяння естетичному вихованню та фізичному розвитку дітей, пропаганда здорового способу життя; головна місія – навчити дітей створювати прекрасні тіла з гармонійно розвиненими душами. У колективі дітей заохочують до самостійних творчих проявів. Організовують співпрацю дітей поміж собою, співтворчість хореографів із вихованцями. Для бажаючих продовжити навчання в вищих спеціалізованих закладах за спеціальністю «хореографія» працює методичний кабінет, в якому зібрана література з хореографії, педагогіки, психології, аудіо, відео матеріали та діє програма «Сходинки творчості».

Репертуар колективу містить найрізноманітніші хореографічні композиції різних танцювальних стилів. Окрасою колективу є брейк та східні танці. Колектив є учасником міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів, де неодноразово займав почесні місця.

З 2012 року є колективним членом Національної хореографічної спілки України (м. Харків). Творчий пошук, концертна діяльність, величезна любов до дітей і танцю є невід’ємною частиною існування цього творчого колективу.

 

26.   Зразковий аматорський хореографічний колектив «Театр танцю „Совершенство”»

 26

Заклад культури –  Міський Палац культури м. Ізюм

Рік створення – 1998 р.

Рік присвоєння звання –  2013 р.

Засновники  і діючі керівники – Лойченко Віталій Валентинович та Галина Володимирівна

Театр танцю «Совершенство» було засновано в 1998 році як ансамбль сучасно-спортивного танцю. Його керівники – досвідчені фахівці, які постійно працюють над оновленням репертуару, тематичною, жанровою та стильовою різноманітністю номерів, костюмів. З кожним роком скарбничка колективу поповнюється новими здобутими у фестивалях та конкурсах  чисельними грамотами, кубками, дипломами.  Так, колектив брав  участь у таких престижних фестивалях та конкурсах, як: «Крок до зірок», «Зірки на сцену», «Сузір’я мрій», «Восходящие звезды», «Гран–прі Слобожанщини», «Кубок Харківської області», «Новорічний бум» та багатьох інших, що проходили в різних куточках нашої країни.

У 2018 році в зв’язку зі зміною пріоритетного напрямку творчої діяльності і концепції постановочної роботи колегією Управління культури і туризму ХОДА було прийнято рішення затвердити за колективом нову назву: «Театр танцю „Совершенство”».

 

27.   Зразковий ансамбль народного танцю «Вдохновение»

 

27

Заклад культури –  Міський Палац культури м. Ізюм

Рік створення – 2002 р.

Рік присвоєння звання –  2013 р.

Засновник  і діючий керівник – Полівода Наталія Володимирівна

Ансамбль народного танцю «Вдохновение» Міського Палацу культури м. Ізюм було засновано в 2002 році, керівник колективу, Дікань Наталія Володимирівна, – справжній професіонал у своїй справі, активна, енергійна та цілеспрямована. Наталією Володимирівною проводиться активна робота з розвитку творчих здібностей учасників колективу, збереження та пропаганди національних традицій.

«Вдохновение» – творчо потужній, яскравий, дружній колектив, один з найулюбленіших колективів  в місті, постійний учасник святкових заходів до міських та загальнодержавних свят. Ансамбль постійно працює над поповненням свого репертуару. Так, на сьогодні в репертуарі ансамблю є численні українські танці, а також грузинський, татарський, молдавський, єврейський, білоруський танці.

Професіоналізм колективу, вимогливість до себе, високий художній смак керівника дозволили йому неодноразово ставати лауреатом та дипломантом численних конкурсів та фестивалів, таких як «Таланти ІІІ тисячоліття»; «Гран - прі Слобожанщини»; «Квітневі перепляси», «О Весне»; «Весняні дзвіночки», «Новорічний Бум» та багатьох  інших.

 

28.   Зразковий ансамбль бального танцю «Элегия»

 

28

Заклад культури –  Міський Палац культури м. Ізюм

Рік створення –  1991 р.

Рік присвоєння звання –  2016 р.

Засновник  і діючий керівник – Фролова Світлана Миколаївна

Дисципліна поведінки усіх учасників колективу демонструє етико-естетичну вихованість дітей. Діючий і перспективний репертуар відповідає віковим особливостям кожної групи дітей.  У номерах використовується якісний музичний матеріал і красиве концертно-сценічне вбрання, в них наявна добра технічна відпрацьованість. Учасники  усіх вікових категорій засвідчують, що завдяки своїй наполегливості та працелюбності стає можливим досягти високих результатів, отримати добрі навички в галузі бальної хореографії. Тематика та рівень виконання номерів вказують на те, що в процесі систематичної роботи керівник формує морально-естетичне сприйняття культури танцю, організовує високу концентрацію під час занять, заохочує активність і самостійність вихованців.

Колектив вільно орієнтується у різних видах спортивно-бального танцю, ставав неодноразовим призером обласних, всеукраїнських, міжнародних  фестивалів, конкурсів і чемпіонатів, стабільно розвивається, прагне вдосконалення.

 

29.   Зразковий аматорський хореографічний ансамбль «Іскорка»

 

Заклад культури –  Міський Палац культури м. Лозова

Рік створення –  1977 р.

Рік присвоєння звання –  2015 р.

Засновник  і діючий керівник – Стряпухіна Людмила Іванівна

Хореографічний ансамбль «Іскорка» був створений у 1977 р. Керівнику ансамблю «Іскорка» притаманні високий професіоналізм, відповідальне ставлення до роботи, постійний творчий пошук, уміння працювати з дітьми різного віку. Своєю майстерністю, магією пластики, рухів та ритму, мовою гармонії тіла і емоцій, вона об’єднала навколо себе творчий колектив дітей та батьків, який є прикрасою всіх святкових заходів м. Лозова та Харківської області. Багато випускників цього творчого угрупування залишаються вірними традиціям колективу. Відзначено, що колектив демонструє високий професіоналізм у виконані сюжетних композицій, музичний матеріал і концертно-сценічне вбрання завжди відповідають віковій категорії учасників і сприяють повноцінному розкриттю художнього образу, а вибір хореографічної лексики переважно обумовлюється індивідуальними можливостями танцюристів і тематикою номеру.

Ансамбль «Іскорка» щорічно стає лауреатом на фестивалях-конкурсах різного рівня, без його участі не проходить жоден святковий захід м. Лозова, завдяки чому він має численні нагороди Лозівського відділу культури. Хореографічний ансамбль «Іскорка» – це одна велика дружня родина, де діти живуть в світі мистецтва, творчості, танцю, взаєморозуміння та душевного тепла.

 

30.   Зразковий ансамбль естрадно-спортивного танцю «Графіка»

 

Заклад культури –  Міський Палац культури м. Лозова

Рік створення –  1981 р.

Рік присвоєння звання –  2015 р.

Засновник  і діючий керівник – Ширінська Євгенія Михайлівна

Хореографічний колектив «Графіка» було засновано у квітні 1981 р. як підготовча студія під назвою «Буратіно» в складі ансамблю народного танцю «В’юнок» на базі міського Палацу культури м. Лозова, а через десять років, у 1991 році, вона стала самостійним ансамблем, змінивши назву і створивши власний колектив-супутник «Анфіска». На сьогоднішній день «Графіка» складається з понад 75 учасників, віком від 4 до 17 років; її відвідують усі бажаючі з різною фізичною підготовкою, але протягом навчання, завдяки наполегливості та працелюбності, досягають досить високих результатів.

Техніка та рівень підготовки кожного учасника колективу доводять, що діти наполегливо удосконалюють свої хореографічні навички, цілеспрямовано йдуть до мети, вимогливо та самокритично ставляться до своєї поведінки. Керівник ансамблю Є. М. Ширінська зарекомендувала себе як талановитий, професійно компетентний педагог, постійно працюючий над підвищенням своєї кваліфікаційної майстерності, та який застосовує набуті теоретичні фахові знання в практичній діяльності.

Учасники ансамблю «Графіка» відрізняється майстерністю і артистизмом, що неодноразово було відзначено членами журі різних конкурсів і фестивалів дитячої творчості у вигляді численних нагород, почесних грамот і призових дипломів районного, обласного і міжнародного рівнів. У тісній співпраці учасники колективу створюють цікаві хореографічні номери, які стають прикрасою будь-якого концерту; в репертуарі – близько 30 постановок, серед яких – танці народів світу, сучасні танці, естрадні композиції, сюжетні танцювально-театралізовані вистави.

 

31.   Зразковий ансамбль танцю «Карусель»

 

31

Заклад культури –  Міський Палац культури м. Первомайський

Рік створення –  1993 р.

Рік присвоєння звання –  2014 р.

Засновник  і діючий керівник – Андрєєва Ірина Михайлівна

Колектив був створений у 1993 році керівником Андрєєвою Іриною Михайлівною у Первомайському міському палаці культури «Хімік». За 20 років творчої діяльності, за допомогою професійного акомпаніатора Пліско Ірини Іванівни, було створено понад 50 хореографічних постановок, які ансамбль виконував на сценах різного рівня. Зараз в ансамблі танцю «Карусель» існує чотири вікові групи: підготовча, молодша, середня та старша, в яких займаються учні віком від 4 до 23 років. Колектив багаторазово ставав лауреатом різноманітних конкурсів.

 

НАРОДНІ Аматорські ХОРЕОГРАФІЧНІ колективи

 1

1.   Народний аматорський хореографічний колектив «Радість»

 

Заклад культури –  КУ «Вовчанський районний будинок культури»

Рік створення – 23 березня 1953 р.

Рік присвоєння звання – 1967 р.

Засновник – Громов Василь Петрович

Діючий керівник – Хомутов Олексій Іванович

З дня заснування колективу і до дня виходу на заслужений відпочинок беззмінне колектив очолював заслужений працівник культури України Василь Петрович Громов. У 2001 році керівництво народним аматорським колективом танцю «Радість» прийняв у минулому вихованець ансамблю Олексій Іванович Хомутов, випускник Київського державного інституту культури ім. О. Є. Корнійчука. На високому професійному рівні він багато зусиль віддає відродженню та популярізації кращих здобутків хореографічного мистецтва, естетичному вихованню молоді та їх навчанню хореографічному мистецтву з урахуванням найсучасніших вимог.

Учасники ансамблю приймають активну участь у всіх районних та міських святкових заходах, молодіжних програмах та вечорах. Протягом усієї історії свого існування колектив неодноразово приймав участь у всеукраїнських, обласних, районних фестивалях та оглядах і кожного разу відзначається відповідними нагородами: дипломами різних ступенів і почесними грамотами.

Для багатьох колишніх учасників заняття в ансамблі стали школою життя, зумовили їх подальший життєвий шлях у виборі професії культпрацівника: більшість з них стали керівниками танцювальних колективів, а деякі навіть викладачами хореографічних дисциплін і професійними артистами.

 

2.   Народний аматорський хореографічний колектив «Театр танцю SMILE»

 

2

Заклад культури –  Міський Будинок культури м. Мерефа Мереф’янської об’єднаної територіальної громади

Рік створення – 1988 р.

Рік присвоєння звання – 2009 р.

Засновник і діючий керівник – Сердюк Ірина Володимирівна

Хореографічний колектив «SMILE» було засновано в 1988 році, перша його назва – «Улыбка». З розвитком хореографії його назва була модернізована в «SMILE», одночасно було відкрито молодшу хореографічну групу «Baby-Boom». До колективу набираються всі бажаючі в будь-яку вікову групу. Діти мають різну фізичну та хореографічну підготовку. Але протягом навчання, завдяки наполегливості та працелюбності досягають досить високих результатів. Вони мають навички у різножанровій хореографії: народна хореографія, класична, сучасна та сюжетна, що дає їм можливість брати участь у великій кількості конкурсів різного напрямку, а також дає певну перевагу у розвитку своїх здібностей у майбутньому.

У грудні 2009 року колектив отримав звання «зразковий». Ця подія сприяла новому витку розвитку колективу. Так, починаючи з 2010 року, «SMILE» почав щорічно приймати участь та займати призові місця у Міжнародних конкурсах не тільки на території України, але й далеко за її межами. У 2015 році під час чергового творчого звіту, присутніми на перегляді звітного концерту членами діючого складу обласної атестаційної комісії було рекомендовано колегії Департаменту культури і туризму ХОДА не тільки підтвердити звання «Зразковий аматорський колектив», а з огляду на вікові зміни учасників цього колективу, старшій групі присвоїти почесне звання «народний», а молодшій (колективу-супутнику «Baby-Boom») -  «зразковий».

Всі діти, які входять до колективів «SMILE» та «Baby-Boom» є єдиним цілим, між ними панує атмосфера дружби, взаєморозуміння, підтримки, як між дітьми, так і між батьками.

 

3.   Народний ансамбль бального та естрадного танцю «Спектр»

 

3

Заклад культури –  Міський парк культури та відпочинку м. Куп'янськ

Рік створення – 1985 р.

Рік присвоєння звання – 2004 р.

Засновник і діючий керівник – Ширяєва Світлана Вячеславівна

Танцювальний ансамбль «Спектр» був створений у 1985 році на базі ЗОШ №6 м. Куп’янськ; його засновником та незмінним керівником є Ширяєва Світлана В’ячеславівна. У 2004 році колективу було присвоєно звання «зразковий»; в 2015 році з огляду на зміни в віковій категорії основного складу учасників рекомендовано присвоїти почесне звання «народний аматорський колектив».

Це одна з наймасовіших яскравих зірочок у зоряному сузір’ї найкращих творчих дитячих колективів області, бо нараховує більше ніж 100 дітей віком від 2,5 до 18 років. Учасники колективу, що входять до складу чотирьох вікових груп, постійно виступають на районних культурно-мистецьких акціях, неодноразово брали участь у художньо-творчих заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.  У скриньці нагород танцювального колективу «Спектр» чимало дипломів лауреата різних фестивалів, конкурсів і чемпіонатів. Кожного року вихованці «Спектру» на чолі зі своїм керівником влаштовують звітні концерти, є ініціаторами проведення благодійних проектів.

Колектив відрізняється високим рівнем культури, виконавської майстерності, дисципліни та організованості, працьовитістю та незламним бажанням розвиватися, самовдосконалюватися. Творча діяльність ансамблю «Спектр» спрямована на розвиток танцювального мистецтва серед дітей та молоді Харківського регіону. Його танцювальній манері притаманні вишуканий стиль музичного оформлення композицій, романтична піднесеність рухів, гармонійне поєднання класичних і сучасних ритмів.

 

4.   Народний ансамбль народного танцю «Закаблуки»

 

4

Заклад культури –  Харківський вищий коледж мистецтв

Рік створення – 1985 р.

Рік присвоєння звання – 2014 р.

Засновник – Юрій Буркут

Діючий керівник – Ковалівська Олена Іванівна

Ансамбль народного танцю «Закаблуки» офіційно було створено в листопаді 1993 року. Його засновник – натхненна і творча людина, заслужений працівник культури Юрій Буркут. Свою назву ансамбль отримав завдяки першій постановці танцю «Закаблуки» на музику української народної пісні «Від Києва до Лубен». Пізніше з'явились танці, які і склали програму ансамблю: «Харківська проходка», іскрометна  «Полька з бубнами», «Гуцульський танок», «Кічерка», «Гопак».

У 1995 році керівником ансамблю стає заслужений працівник культури, відмінник освіти України, викладач-методист, фахівець вищої категорії, голова циклової комісії «Народна хореографія» Харківського вищого коледжу мистецтв О. І. Ковалівська. Для неї вируюча енергія студентів, їх радість до життя є саме тим, що дає поштовх до пошуку нового. З того часу репертуар ансамблю поповнився новими хореографічними композиціями: «Вишнева Україна», «Плескач», «Ой, гоп-гопака», «Зеленеє жито», «Рушникова стежка», «Дівочий завиванець», «Квітка-душа», «Дівочий уквітчаний», «Дубо-танець», «Давес бахтале», «Хайтарма», «Ходив гарбуз по городу», «Грай, іграчу», «Прийди, сонку в колисоньку...», «Посіяла огірочки»,  «Чарівні лялечки», «Голуб на черешні» та багато інших.

«Закаблуки» – жаданий гість багатьох концертів, присвячених державним та професійним святам; колектив ансамблю є незмінним учасником обласних святкових і чисельних міських культурно-мистецьких заходів («Великий Слобожанський ярмарок», свята Масляної, новорічні вистави Харківського міського голови тощо). Під керівництвом О.І. Ковалівської ансамбль «Закаблуки» став дипломантом і лауреатом багатьох Обласних («Слобожанські викрутаси», «Студентська весна») і Всеукраїнських фестивалів-конкурсів («Весняні барви», «Толока», «Покуть», «Зимовий сонцеворот», «Зелен світ» - м. Харків, «Родослав» - м. Івано-Франківськ, «Танцюча осінь» - м. Кривій Ріг, народної хореографії імені Павла Вірського – м. Київ). «Закаблуки» – призер міжнародних фестивалів в Росії, Македонії, Польщі, Іспанії, Туреччини, Молдові, Чеської республіки.

 

Сховати метелика