Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Дослідницько-виконавський фольклористичний гурт «Муравський шлях»

e-mail Друк

mur_hl 

 Дослідницько-виконавський гурт "Муравський шлях" працює при Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтва. Його учасники вивчають та виконують пісенний фольклор Східної України (Слобожанщини та Полтавщини). Крім того, гурт представляє на своїх концертах народні обряди, ігри, традиційну ансамблеву музику ("троїсті музики") і танці цього регіону.

 

Колектив заснований у 1983 році, керівник – Заслужена артистка України Галина Василівна Лук’янець.

 

До складу гурту входять викладачі, які вже більше 25 років займаються дослідницько-виконавською діяльностю, а також студенти, які співають у гурті і включаються до дослідництва. Репертуар гурту складають понад 100 унікальних ліричних, козацьких та солдатських пісень Лівобережної України, а також безліч зразків календарно-обрядового та весільного фольклору, колискових пісень та дитячих ігор, інструментальних награвань та фрагментів народних обрядів, записаних учасниками гурту у фольклорних експедиціях.

 

Гурт бере активну участь у концертній діяльності. Регулярні просвітницькі концерти, присвячені різним народним святам, теле- та радіопередачі фольклорної направленості є невід’ємною складовою частиною діяльності колективу. "Муравський шлях" був учасником та лауреатом національних та міжнародних фольклорних фестивалів у Києві, Каменець-Подільському, Новоград-Волинську, Луцьку, Харкові, Любліні (Польща), Таллінні (Естонія), Клайпеді, Купішкісі, Шяуляї, Вільнюсі (Литва), Бєлгороді, Новій Усмані, Воронежі, Санкт-Петербурзі, Москві (Росія) та інших.

 

Кредо гурту – збереження автентичних традицій фольклору та його відтворення без будь-якої стилізації. Пісні виконуються в автентичній манері, що пов’язана з певним місцем в обряді та з часом виконання. Місцевий діалект ("жива мова"), традиційний танцювальний рух, оригінальні костюми та атрибути фольклорного обряду пильно зберігаються учасниками гурту у недоторканому вигляді.

e-max.it: your social media marketing partner