КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка робіт з художнього текстилю, скла і металу «На згадку про літо»-10 листопада-10 грудня 2011

Квіти художниці Антоніни Анорічевої-ЄрьомкиЛітній настрій створюють квіти, метелики і навіть слон з букетом в хоботі і вухами у вигляді кольорових крилець – в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва 10 листопада 2011 року відкрилася виставка батіку, художнього скла і металу «На згадку про літо». Свої твори представили 15 художників, серед яких є й маститі автори, і початківці, і аматори.
«Сьогодні на вулиці сніг, а тут у нас, в цьому світлому залі, тепло, яскраві квіти, метелики, буйство фарб і гарний настрій,– наголосила під час відкриття виставки директор Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко.– Ми вирішили допомогти всім позбутися осінньо-зимової нудьги і згадати про літо».
Директор центру Тетяна Іщенко представляє авторівВона представила півтора десятка художників, роботи яких органічно поєднуються на виставці. Вони працюють у різних стилях, але їх об'єднує головне – всі вони займаються рідкісними видами мистецтва.
«Сьогодні вже мало художників серйозно займається батиком, і ми постаралися знайти і запросити на цю виставку всіх, хто ще відданий цій справі в Харківській області,– розповідає методист центру Олена Булаєнко.– На виставці «На згадку про літо» представлені роботи 9 майстрів розпису в техніці «батику»: у техніці «холодного батику» виконані роботи Ганни Лещенко, Наталки Овчаренко, Інни Городиської, Ніни Кухтіної,, в техніці «гарячого батику» – роботи Марії Осадчої, Антоніни Анорічевої-Єрьомки Ганни Павлюкевіч-Чернецької, Аліни Храпчінскої, Інни Городиської, в змішаній техніці роботи Людмили Байматової».
Батік – це не лише квіточки та рибки
Роботи потомственої художниці Ганни Лещенко виділяються відсутністю стереотипів. Її перша персональна виставка пройшла в обласному будинку художника, коли їй було 6 років, але і тоді вже її роботи відрізнялися нестандартністю.
 Ганна Лещенко«Коли ми говоримо про батік, чомусь існує стереотип, що це обов'язково квіти,– каже Ганна.– Мої батьки з дитинства вчили мене не обмежуватися квітами та рибками, адже специфіка самої техніки холодного батіку – в його непередбачуваності, барвистості. Художник заздалегідь не знає, як поведе себе фарба на тому чи іншому шовку. У цьому складність, але це завжди цікаво. Цей вид живопису можна порівняти з аквареллю, тут аналогічна плинність, розпливчастість, обширна колірна градація, повітря, що дає можливість передати не тільки якісь образи, а й почуття, відчуття, емоції. Сама техніка припускає елементи авангарду. У мене завжди було бажання вийти за рамки стандартного сприйняття батіку».

Казкова Чехія Ганни ЛещенкоПередача власного сприйняття дійсності – головна родзинка робіт Ганни, та й самі назви говорять про нестандартні підходи до створення творів: «Емоції», «Трояндове танго», «Політ за мрією», «Казкова Чехія», «Символ щастя і мудрості».
У Ганни, як і в іншої художниці, роботи якої представлені на цій виставці, Інни Городиської, є своя художня майстерня. У її роботах переважають квіти і антична тематика.
Член Національної Спілки художників Марія Осадча воліє наповнювати свої картини в техніці батіку філософським змістом і вишуканими пластичними формами.

І все ж квіткова тематика превалює на виставціА ось, наприклад, Ніна Кухтіна – прихильник класичного стилю. Квіти – майже на всіх її полотнах в техніці батіку. Вона за освітою хімік, кандидат хімічних наук, викладач Національного торгово-економічного університету. Коли починала пробувати себе в ролі художника, не знала навіть, як пензлик в руках тримати.
«Спочатку купила книги з батіку, але там все було так складно. Тому вчилася за натхненням»,– розповідає художниця.
Проте її творчість пронизана тонким почуттям колориту, завдяки якому їй вдається передати ніжність квіткового світу. Сьогодні художниця-аматор займається не тільки розписом по шовку, а й живописом і графікою. Її роботи неодноразово демонструвалися на регіональних виставках.

 Замріяний слон Олексія ПоляковаОсновні матеріали – металобрухт та биті скельці
У різнобарв'я розписного шовку дуже органічно вписалися роботи з художнього скла і металу. Металевий слон з прозорими вухами у вигляді крил метелика і скляним кольоровим букетом в хоботі, вітражний метелик, гігантська муха – всі ці повітряні герої зроблені зі шматочків заліза і скелець.
«Всі матеріали для цих робіт я знайшов на смітнику,– розповідає автор незвичайних скульптур Олексій Поляков.– Металеві обрізки зварюю між собою, і ось виходить така об'ємна конструкція».
Олексій захопився художнім склом і металом ще зі студентських років, багато чого перейняв від свого викладача – завідувача лабораторією вітража Харківської державної академії дизайну і мистецтва Миколи Радомського. Роботи Миколи Тадеушевича також представлені на нинішній виставці.

 Винний підвальчик Миколи РодомськогоГра кольорового скла та світла
«Тут я показав свою роботу «Винний погреб». Це об'ємний вітраж. На відміну від звичайного, цей вид вітражу починає грати не на просвіт, а на відбиття світла,– розповідає Микола Радомський.– Найскладніше при створенні такого твору – це плавка кольорового скла. Тут дуже важливо не перегріти, і при досягненні певної температури швидко, поки скло не охололо, загнути його в потрібному напрямку».

Дивна рибкаА от художниця, дизайнер Олена Моргунова представила свої роботи, виконані в техніці гарячої емалі. Її композиції відрізняються фактурними і кольоровими ефектами, в них з'єднується легка рельєфність смальти, площа мідної основи і прозорого скла.
Дуже цікаво грають світлом і об'ємні флористичні композиції з модельованого і розписаного скла Галини Шеленіної. А ось Ігор Сидоров створює мініатюрні декоративні композиції на площині, які не мають аналогів. На виставці представлені його декоративні панно, виконані за авторською технологією, пронизані українськими національними мотивами і колоритом.
 На відкритті виставки відбувся майстер-клас з батіку для глядачівВиставка працюватиме до 10 грудня 2011 року. У рамках її роботи будуть проходити майстер-класи: щосереди та щочетверга о 15.00 – майстер-класи з батіку від Інни Городиської, а по суботах, о 12.00 та о 14.00 – майстер-класи з макраме, виготовлення сувенірів, флористики, в'язання спицями.
 Твір учасників майстер-класу - нині експонат виставкиПопередній запис на майстер-класи за телефонами 700-26-62, 097-494-81-43.
Довідка. Розпис «батік» здавна відомий у народів Індонезії, Індії. З Індонезії «батік» поширився в Індію і Китай, з Китаю до Японії. Батік в перекладі з індонезійського – «крапля воску». В Індії цей спосіб фарбування (розпису) називався «бандхана» або «лахерія». На шовк, бавовну, шерсть, синтетику наноситься відповідна тканині фарба. Для отримання чітких меж на стику фарб використовується спеціальний закріплювач, так званий резерв (на основі парафіну, бензину, на водній основі – залежно від обраної техніки, тканини та фарб).

Віртуальну галерею можна подимвитися тут