КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar 2023
kobzar metod
 
LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка виробів народних майстрів, присвячена фольклорному фестивалю «Святовид» - 3 грудня 2011 р.

e-mail Друк

altСлобожанські народні піснеспіви, колядки, щедрівки, які традиційно виконувалися взимку, прозвучали 3 грудня на сцені малого залу Харківського театру опери та балету ім. Лисенка на фольклорному фестивалі «Святовид». У ньому взяли участь не тільки колективи Харківщини, а й сусідніх – Луганської, Полтавської та Бєлгородської областей.
«Це одне з головних завдань фестивалю – не тільки зберегти народні традиції, а й передати їх молодим виконавцям фольклору,– каже художній керівник фольклорного колективу „Муравський шлях" Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Галина Лук'янець.
Тематика фестивалю пов'язана з яскравими народними традиціями святок – періоду від Різдва до Водохреща, який представлений у слобожанському фольклорі обрядами колядування, щедрування, засівання, водіння Меланки, Кози. Артисти „Муравського шляху" занурили глядачів у новорічну атмосферу. Вони представили розвеселу постановку з водінням Кози, яка здійснювалася на Новий рік (зараз ми відзначаємо цей день 14 січня і називаємо Новий рік за старим стилем). У Козу наряджали когось, надягали козячу морду і мішок на спину. Образ Кози символізував життєву силу, силу цілого роду, оскільки він ще асоціювався з померлими родичами.
Козу також водили і на Різдво, і на Меланку. Наряджали також Дідугана, на голову якого надягали порожній гарбуз – це щоб в наступному році гарбузи добре вродили. Під час фестивалю прозвучало багато нетривіальних колядок і щедрівок. На відміну від тих, що нинішні хлопчаки виконують під час обходу квартир харківських багатоповерхівок, тут можна було помилуватися цілими виставами і насолодитися різноманітністю специфічних наспівів і костюмів Слобожанщини.
Також в рамках фестивалю відбулася виставка народних майстрів. З їх роботами можна ознайомитись у віртуальній галереї тут
Більш детально про фестиваль "Святовид" читайте у матеріалі "На фестивалі «Святовид» звучали незвичайні колядки, щедрівки та навіть пісні для катання на ковзанах"

e-max.it: your social media marketing partner