КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка в рамках Міжнародного фестивалю художнього текстилю "Берегиня", 5-30 жовтня 2012 року

e-mail Друк

Виставка художнього текстилю 5 жовтня у приміщенні Харківського обласного центру культури та мистецтва урочисто відкрився перший в нашому місті відкритий Міжнародний фестиваль художнього текстилю «Берегиня». Тут зібралися квілтери з різних міст України та Росії. Їх дивні роботи, виконані у різних техніках, розмістилися у чотирьох залах.

Чумацький шляхХудожній текстиль може мати багато форм: від звичайного рукоділля до вишуканих витворів мистецтва, від речей, які можуть використовуватися в побуті (полотенця, прихватки, ковдри) до експонатів, достойних престижних виставкових залів в усьому світі.

Віра Щербакова. Москва«Лоскутне шиття – це не лише рукоділля. Усе питання в тому, як до цього заняття відноситись,– вважає учасниця виставки майстер-квілтер з Москви Віра Щєрбакова. – Нижня сходинка – це як раз рукоділля, а найвища – це якщо ти до ганчірочки, до клаптика відносишся як живописець відноситься до свого полотна та фарб. Діапазон дуже великий. І людей у Москві, які цим займаються, дуже багато. Від домашнього рукоділля до експонатів виставок та інсталяцій. Їх, можливо, ніхто й не купить, тому що вони не мають застосування. Але митець повинен виразитися. Це велике сучасне мистецтво».

Урочисте відкриття фестивалю «Берегиня» почалося с дефіле-шоу авторської колекції одягу Світлани Шимякіної з міста Белгород. Режисер центру культури та мистецтва Тамаз Єрьомін зробив постановку у шутковому стилі кадрилі, бо моделі були вдягнені у спідниці, плаття, куртки авторської роботи, виконані у змішаній техніці з використанням зваляної вовни та шовку.

Дефіле під час відкриття фестивалю художнього текстилю «Валяння у нашому простому уявленні завжди асоціювалось з валянками. Я для себе декілька років тому відкрила – повсть каже Світлана Шимякіна. – Це не тільки валянки, але й дуже елегантні демократичні речі, які можуть бути і ошатними, і повсякденними. Це і одяг, і взуття, і аксесуари. Тепер, коли я щось шию, я розумію: краще б я це зваляла. Тому що річ виходить неординарною, екстравагантною. А техніка дуже проста. Я цим займаюсь всього півтора року, а ось вже виходять які дивні речі».

Виставка художнього текстилю Пєчворк – це все, що завгодно. Пано, простирадло, пледи, одяг, головні убори, сумки, аксесуари. Існує дуже багато напрямків печворку. Є арт-роботи – сучасне прочитання клаптевого шиття, а є класика – клаптеві простирадла, які шили наші бабусі. До речі, і нинішній фестиваль присвячений саме бабусям, що виростили дітей та онуків, а також зберегли традиції.

Виставка художнього текстилю Нажаль, на відміну від Америки, де зразки плетіння бабусями килимків, виставляються як музейні експонати, твори, зроблені ласкавими бабусиними руками, у нас не зберігаються, а це прикро, зазначили учасниці фестивалю.

«Речі, зроблені своїми руками тепліші на дотик,– каже один з організаторів фестивалю, директор харківської школи декоративно-прикладного мистецтва та креативного рукоділля «Шовковий шлях» Світлана Качалова. – Якщо така річ у вас є вдома, то вона настільки потужна і за енергетикою, і за виконанням, і по формі, і по кольору, що всі речі в кімнаті підкоряються їй. Крім того, речі зроблені вручну, мають обереговий зміст. Крім того, печворк робиться з одягу. Цей одяг міг належати вашим предкам. Кожен клаптик несе якусь інформацію. Такі речі стають надбанням родини».

Виставка художнього текстилю «Ми дуже раді, що такий фестиваль проходить саме у нас,– каже директор обласного центру культури і мистецтва Тетяна Ішенко. – І сама клопітка підготовка до нього була для нас цікавим творчим процесом, і відкриття фестивалю стало справжнім святом. І насамперед тому, що яскраві барвисті картини радують око і душу. Бо у творах, представлених тут у виставкових залах, відчувається жіноче терпіння, мудрість, погляд на життя, чистота жіночих сердець – все те, що зберігає родинне тепло».

Фестиваль ще триватиме до неділі, 7 жовтня, у ці дні відбуватимуться майстер-класи, творчі зустрічі, тематичні лекції. А 7 жовтня о 13.00 під час урочистого закриття фестивалю – ще одне шоу-показ авторської колекції капелюшків харків'янки Світлани Кот.

Виставка ж, що відкрилася в рамках фестивалю художнього текстилю «Берегиня», триватиме до 30 жовтня у приміщенні Харківського центра культури та мистецтва (вул. Пушкінська, 62), час роботи з 10:00 до 18:00. Вхід вільний.

e-max.it: your social media marketing partner