КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Виставка фотохудожника Едуарда Странадка «Дев'яності», 14 лютого - 28 лютого 2013 року

e-mail Друк

1 009Виставка фотохудожника Едуарда Странадка «Дев'яності» відкрилася 14 лютого в центрі культури і мистецтва. До експозиції увійшли фото, зроблені в кінці 80-х – початку 90-х. Негативи до недавнього часу пролежали в сейфі берлінського банку, і самому Едуарду Странадка коштувало великих зусиль повернути їх в Україну.

«Дев'яності – це знакові роки для нашого покоління, які формували певний світогляд,– зазначила директор Харківського центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко.– У зв'язку з цим особливий інтерес викликає філософський погляд на життя Едуарда Странадка, який відображається в його роботах. У них не яскраві емоції, але дуже тонкі, глибокі. За кількістю гостей, які прийшли на відкриття виставки і за реакцією, за дзвінками, за інтересом, яким був зустрінутий анонс даного заходу, ми розуміли, наскільки це значима людина для сучасної української культури».

1 04490-ті роки минулого століття були для фотохудожника Едуарда Странадка часом, насиченим «киснем». Кисень в його розумінні – це злам різних епох, коли руйнується старий життєвий уклад, але на зміну йому ще не приходить новий. Саме тоді всі, а особливо люди мистецтва, відчувають у повітрі нові ідеї, нові смисли, нові творчі рішення, які виступають передвісниками історичних змін.

«Для багатьох людей 90-ті роки асоціюються зі спортивними штанами, бандами, вбивствами, але для мене всі ці бандити були моїми спонсорами,– посміхається Едуард Странадко.– Був такий А., у якого на П'яти Кутах був магазин. Якось я попросив у нього грошей на виставку. Він сказав: «Звичайно, приїжджай на Пушкінську площу біля музею». Я дивлюся: під'їхало дві дев'ятки, вийшли бандити… Виявляється, вони до нього теж за грошима приїхали. Я став у чергу. І він дав мені грошей на виставку».

1 112На фотографіях, представлених на новій виставці, відображений Санкт-Петербург, Полтава і одна фотографія зроблена в Харкові. На ній позує дружина Едуарда Странадка Наталія Скарлатті на тлі харківської набережної.

«Фотографії, представлені на цій виставці,– це те, що я міг би забрати з собою в могилу, образно кажучи,– зізнався фотохудожник.– Негативи цих знімків пролежали в сейфі західноберлінського банку близько 20 років. У мене була любов у Берліні. Я привіз їй всі негативи, всі знімки, і вона чомусь подумала, що вони тепер належать їй. Мені коштувало великого клопоту отримати плівки назад. Я їх проявив, перевів на цифру, тепер ось виставляю».

Саме дівчата зіграли для Едуарда Странадка вирішальну роль у захопленні фотографією.

«Що людину цікавить у молодому віці? Як наблизитися до дівчат? Ну, так, щоб впритул? Треба стати або фотографом, або медиком. І я став фотографом, тому що на медика треба вчитися, а на фотографа не треба. Свою першу плівку я відзняв років у 12. Взяв у дідуся фотоапарат, зарядив плівкою і пішов фотографувати. Якусь жінку зняв зі спини. Тоді я ще боявся впритул наближатися. У мене ця перша плівка досі вдома лежить».

1 051Нинішня виставка Едуарда Странадка ініційована харківською творчою спілкою фотохудожників.

«Ця виставка дуже глибока. Фотографії змушують повертатися до них і переглядати їх знову і знову,– зізнався відомий харківський фотохудожник Володимир Оглоблін.– 90-ті – це особливі роки, що залишилися на фотографіях та в пам'яті людей. Це камерний фотографічний світ, і фотографії Странадка найбільш повно передають атмосферу розгубленості, смутку, романтики, яка начебто вже йде, але на її місці ще не виникло нічого нового».

«Це не просто картинки, це занурення в атмосферу того часу. Повітря, життя, люди, м'який смуток,– сказав фотохудожник Володимир Лелюк.– Ці картинки вічні, вони – не для одного покоління, вони – для всіх».

Виставка триватиме до 28 лютого в центрі культури і мистецтва за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставковий зал 2-го поверху. Години роботи – з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.

Про виставку в ЗМІ

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг