Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

3003 info

A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка живопису Марка Константинопольського «Етюдні переспіви»

e-mail Друк

 

 

 

 

 

 DSC0069 copy

 

29 вересня 2016 року в стінах мистецької галереї «Мистецтво Слобожанщини» відкрилась персональна виставка живопису харківського художника Марка Константинопольського «Етюдні переспіви», в якій був зроблений акцент саме на етюдному живопису.

 

Експозиція виставки виявилася досить оригінальною: етюди знаходяться в своєрідних картонних конвертиках, прикріплених до стіни, і доповнюються атрибутами живопису - пензликами, тюбиками і палітрою. Все це в цілому створює затишну атмосферу пленерного живопису, якій і віддає перевагу автор виставки - Марк Константинопольський.

 

Цінність етюдів полягає в тому, що вони можуть найбільш повно і щиро передати безпосереднє швидкоплинне враження від споглядання природи, її могутності, умиротворення і краси, і дозволяють відкривати для себе її нові грані і таємниці.

 

Роботи Марка Константинопольського можна віднести до харківської школи живопису, для якої характерна прихильність класичним традиціям, використання кращих досягнень різних течій мистецтва (особливо - академізму, реалізму та імпресіонізму), велика увага світло-тіньовому моделюванню, тонкі колірні нюанси, і найчастіше - великий сміливий мазок.

 

Незважаючи на те, що більшість робіт схожі в плані тематики і напряму, в кожній з них використовуються різні естетичні підходи і художні прийоми. Крім цього, етюди та картини Марка Константинопольського мають душевну теплоту, і передають не тільки характер зображуваної природи, а й характер самого автора, його скромність, простоту і щирість.

 

Роботи спокійні, але не статичні: внутрішньої рухливості їм надає динамічний мазок, насичені кольори, а також - дороги, які часто зображує в своїх картинах Марк Константинопольський. Дороги є не тільки улюбленим образотворчим мотивом автора, а й символом невпинного внутрішнього шляху і пошуку.

 

Художник прагне найбільш точно передати найдрібніші нюанси краси природи в її різних станах: в різний час доби, в різні пори року, при тих чи інших погодних умовах.

 

Картини і етюди Марка Константинопольського дають можливість не тільки споглядати зображуване, а мають здатність подумки переносити глядача в їх простір, дозволяючи представити себе в оточенні прекрасної природи.

 

Хоча Марк Константинопольський рідко зображує людей в своїх роботах, в них все одно відчувається присутність людини, але не завойовника, а мандрівника і споглядача, який прагне до гармонії і єдності в співіснуванні з природою.

 

На відкриття виставки «Етюдні переспіви» була велика кількість гостей, серед яких були присутні відомі харківські художники, мистецтвознавці, колекціонери. Прозвучало безліч позитивних відгуків про виставку. Було відзначено високу майстерність автора, душевну теплоту, і нескінченне оспівування природи, які незмінно присутні в його роботах.

 

e-max.it: your social media marketing partner