На виставці „Яскраві барви Валківщини” мимоволі починаєш посміхатися | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

На виставці „Яскраві барви Валківщини” мимоволі починаєш посміхатися


Кіт Олександра Ковальова, що полює на пташокНедарма виставка, що відкрилася 27 червня у центрі культури і мистецтва, називається „Яскраві барви Валківщини": дійсно від кольорів та різнобарв'я стилів аж дух захоплює. Виставкова зала 2-го поверху наповнилася радісною атмосферою, навіть веселою. Мимоволі посмішка виникає на обличчі, коли бачиш наївні за стилем, але такі глибокі за змістом картини Олександра Ковальова: близнята в утробі матері серед чудових квітів, що прагнуть до життя, або кіт, що полює серед лісових квітів на пташок.
Ця виставка - чергова у циклі „Художники Харківщини", що його було започатковано у центрі культури та мистецтва. За задумом організаторів циклу, у виставковому залі у центрі Харкова мають по черзі відбуватися презентації робіт художників усіх районів Харківщини, бо не у всіх з них є можливість виставлятися у великих містах, та і мешканці мегаполісу навряд поїдуть до районів, щоб подивитися картини у краєзнавчих музеях. А подивитися дійсно є на що. У кожного району – своя неповторність, напевно, специфіка природи та якась місцева енергетика впливає на творчі натури.
Край сливових садів надихнув сотні митців
Ось і настала черга валківчан. Експозиція знайомить глядачів з живописом сучасних професійних і самодіяльних майстрів образотворчого мистецтва Валківського району. У роботах, представлених на виставці, багато світла та дуже яскравих барв.
„Валківщина, край сливових садів та хлібних ланів, благословила на творчість багатьох своїх синів і дочок, вдихнула натхнення митцям, які в різний час скористалися її гостинністю, - розповідає директор Валківського краєзнавчого музею Тамара Полищук. - Тут створював незабутні акварельні полотна і, на жаль, зустрів свою передчасну кончину славетний російський живописець-реформатор, академік імператорської Академії художеств Петро Соколов, котрий свого часу перебував у неповторному куточку Слобожанщини на запрошення господарів величного Старомерчицького палацу. Місцеві сільські краєвиди надихали на творчість видатного українського живописця і пейзажиста Сергія Васильківського. Із валківським краєм пов'язали своє мистецьке життя випускник Петербурзької Академії художеств Василь В'язмітінов та його брат Іван. Творчість митців, чиє життя зріднилося із валківською землею, постійно перебуває в центрі уваги Валківського краєзнавчого музею, який в цьому році відзначає свій 20-річний ювілей. Цикл виставок «Яскраві барви Валківщини» був започаткований у нащому музейному закладі 4 роки тому. За цей час у його залах було представлено роботи більше сотні народних майстрів – художників, фотохудожників, вишивальників, майстрів художнього ткацтва, гончарів, різьбярів, писанкарів, лялькарів, бісерооздоблювачів, флористів та інших талановитих митців".
Вчитель та учні

Олександр КовальовОснову сьогоднішньої виставки у Харкові складають художні полотна директора Валківської дитячої школи мистецтв Олександра Ковальова та випускників цієї школи різних років Олександра Бикова, Наталії Струкової, Вікторії Білецької, Наталії Гончаренко.

„Для мене ця виставка знакова – це показник того, що я щось-таки за своє життя зробив, бо основу виставки складають твори моїх учнів, - підкреслив один з авторів, директор Валківської художньої школи мистецтв. – Всі молоді художники, роботи яких представлені на цій виставці, або навчаються, або вже закінчили вищі учбові заклади. Вони дуже талановиті. Дійсно, ми намагаємося підтримувати мистецтво, щоб воно жило в наших дітях, в наших онуках".

Пейзажі, натюрморт та автопортрет представила колишня учениця Олександра Ковальова, а нині студентка Харківської академії дизайну та мистецтва Вікторія Білецька.

Автопортрети як метод боротьби з меланхолією

Вона прийшла до художньої школи майже вже у випускному класі, до цього не малювала, але спробувала, і вийшло.

„Ось валківські зимові пейзажі, написані на пленері, поки писала, дуже змерзла, але це мені поки що необхідно, я не можу зфотографувати і піти писати у теплі, то буде не щиро, а по пам'яті я ще не можу писати, не можу імпровізувати, в мене не вистачає майстерності, я ще не наситилася враженнями від природи", - каже дівчина.

Поки що вона жадібно навчається академічного реалізму в живописі, бо без нього у інших стилях виразити себе буде важно, вважає Вікторія, але зізнається, що всередині себе відчуває потяг до самовираження через інші стилі.

„Поки що моя проблема в тому, що я не можу передати все те, що відчуваю, - пояснює художниця. – У мене є відчуття кольору, але коли я пишу олією, то в мене внутрішня напруга, а ось коли виконую графічні роботи, до це для мене як релакс".

Так саме релаксує вона і коли пише автопортрети. Рахунок вже пішов на десятки. Перед тим, як потрібно виконати важливу роботу, у якості розминки – автопортрет. На представленому на виставці у Харкові на нас дивиться дуже похмуре обличчя.

„Нажаль, мені це притаманне – якась меланхолія. Буває так, що напишу автопортрет, і туга відступає, настрій підіймається, - мотивує Вікторія свою пристрасть до малювання самої себе. – Але я взагалі дуже люблю писати портрети, мені це ближче: вивчення психології натури та втілення цього на холсті".

Окрім живопису на виставці представлена і традиційна для Валківщини кераміка.
Організаторами цієї виставки виступили Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, Відділ культури і туризму Валківьскої районної державної адміністрації та Валківський краєзнавчий музей. Виставка діятиме до 15 серпня. Помилуватися яскравими барвами валківських митців можна за адресою: вул.. Пушкінська, 62, зала 2-го поверху. Час роботи – з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.
Відомості про авторів виставки

КОВАЛЬОВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ

Народився 15 травня 1944 р. в с. Острожок Баранівського району Житомирської області. Закінчив художні училища в Одесі та Харкові, а також Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди.
Олександр Миколайович – засновник і незмінний директор Валківської дитячої школи мистецтв. Він – ініціатор відродження гончарства на Валківщині.
Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Він представляв Харківщину на Національних виставках гончарства в Опішні 2001 та 2010 роках, Всеукраїнському фестивалі «Зорі надії» 2003 року, Міжнародному фестивалі гончарів «Скопін-2004» та «Скопін-2010» (Росія).
Брав участь у Всеукраїнських виставках «Українське народне малярство» та «Українська народна іграшка», що проходили в залах національної спілки майстрів народного мистецтва.
Живопис, графіка та кераміка О.М.Ковальова були продемонстровані на його персональних виставках у Харківському обласному центрі народної творчості (2006) та Валківському краєзнавчому музеї (2009)
Учні викладача – переможці районних, обласних, республіканських та міжнародних виставок.
Роботи О.М. Ковальова зберігаються в музеї-заповіднику Опішне, національному музеї українського народного мистецтва ім.І.Гончара (м.Київ), музеї Академії Слов'янської культури (м.Москва), приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Голландії.
БИКОВ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
Народився 12 вересня 1967р. у м.Валки. Після закінчення Валківської середньої школи та місцевої дитячої школи мистецтв навчався в Череповецькому художньому училищі (Росія, Вологодська область). Освоїв спеціальність художника-оформлювача та різьбяра по дереву. Після служби в армії працював художником-оформлювачем у колгоспі «Більшовик» с.Сніжків Валківського району.
З 1994 по 1999 роки навчався на заочному відділенні Харківського державного педагогічного інституту ім. Г.С.Сковороди (спеціальність - образотворче мистецтво, художня праця). У той же час працював у Сніжківській школі викладачем образотворчого мистецтва. Згодом повернувся до роботи художника-оформлювача у колгоспі с.Сніжків, де працював до ліквідації колгоспу у 2005р.
Тепер перебивається тимчасовими заробітками.
О.Биков вирізав із дерева близько десятка робіт на біблійну тематику, оздобивши їх вишуканою інкрустацією, та створив серію картин цієї ж тематики. Також його надихає на творчість природа рідного краю. Живопис, представлений на виставці, створений протягом останніх чотирьох років.
БІЛЕЦЬКА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
Народилася 9 травня 1989 р. у Валках. У 2007 р. закінчила Валківський ліцей ім.О.С.Масельського. У тому ж році завершила навчання у Валківській дитячій школі мистецтв.
У 2010 р. закінчила Харківське художнє училище. Зараз навчається на факультеті станкового живопису Харківської державної академії дизайну та мистецтв.
Була учасницею виставок, які проводилися в академії та у Харківському Будинку художника.
СТРУКОВА НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА
Народилася 2 лютого 1986 р. у селищі Старий Мерчик Валківського району. Закінчила Старомерчицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.
Початкову художню підготовку одержала у місцевому відділенні Валківської дитячої школи мистецтв (викладач Тесленко А.В.).
У 2007 р. закінчила Харківське державне художнє училище (спеціалізація: станковий живопис).
У 2011 р. отримала диплом бакалавра в Харківській державній академії дизайну та мистецтв, продовжуючи спеціалізуватися в жанрі станкового живопису.
Була учасницею багатьох конкурсів та виставок, які проводилися у її навчальних закладах. У 2012 р. картини Наталії експонувалися на Різдвяній виставці в Києві.
ГОНЧАРЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
Народилася 4 січня 1993 р. у Валках. Два роки тому закінчила Валківський ліцей ім.О.С.Масельського.
Початкову художню освіту отримала у Валківській дитячій школі мистецтв.
Дослідниця валківського гончарства. У 2008 р. стала переможцем обласного конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук.
Зараз є студенткою Харківської національної Академії міського господарства. Була учасницею різноманітних конкурсів і виставок живописних та керамічних робіт.

Виставки

Немає звітів для показу

Сховати метелика