КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:

Обласний семінар-практикум «Петриківський розпис – традиції та сучасність»

 

25182098 1657004344351989 570685887291939260 o copy

 

 

12 грудня 2017 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва в рамках виставки художнього розпису «Новорічне мереживо» відбувся обласний семінар-практикум «Петриківський розпис – традиції та сучасність» для керівників гуртків і студій декоративно-прикладного мистецтва закладів культури Харківської області.

 

 

 

У роботі семінару взяли участь понад 35 учасників з 18 районів Харківської області. Головними доповідачами на семінарі була сім’я Вакуленко, у якій вже кілька поколінь мистецтво петриківського розпису є родинною справою. Тамара Олексіївна Вакуленко є засновницею Школи петриківського розпису в Харкові, вона вкладає багато зусиль для збереження та розповсюдження традицій цього виду народного мистецтва. В своїй доповіді вона познайомила слухачів з сучасними можливостями застосування петриківського розпису. Продовжила цю тематику її донька Олеся Вакуленко, яка презентувала свою колекцію одягу «Дерево життя», оздоблену декоративним розписом зробленим власноруч та розповіла про особливості роботи з тканиною.

 

 

 

Олександр Вакуленко в своєму виступі «Використання декоративного розпису в архітектурному середовищі сучасного міста» розширив тему і наочно продемонстрував переваги та можливості використання будь-якого виду декоративного розпису в архітектурі. Наприкінці, він закликав всіх присутніх не чекати, коли вони досягнуть досконалої майстерності, а створювати красу навколо себе просто зараз.

 

 

 

25182225 1657003191018771 5096584283457788455 o

 

 

 

Цікавий матеріал з власного досвіду представила Кошель Світлана Юхимівна, викладач Петриківського розпису Школи декоративно-ужиткового мистецтва креативного рукоділля «Шёлковый путь». Тема її доповіді «Роль петриківського розпису, як народного орнаментального мистецтва у розвитку дитини». У доступній та наочній формі слухачі семінару дізналися як за допомогою петриківського розпису розвивати художні смаки, естетичні вподобання та пізнавальні здібності у дітей.

 

 

 

Найбільше зацікавлення учасників семінару викликала практична частина. Всі охочі мали змогу навчитися техніці перехідного мазка, поглибити навички користування котячим пензлем та дізналися про особливості розпису на темному тлі.

 

 

 

 

 

Виставки

Немає звітів для показу