Cемінар-практикум «Гранти як джерело можливостей в культурно-мистецькій та освітній діяльності» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:

Cемінар-практикум «Гранти як джерело можливостей в культурно-мистецькій та освітній діяльності»


29178747 1749109505141472 4614677768091729920 o copy


13 березня 2018 р. в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся семінар-практикум «Гранти як джерело можливостей в культурно-мистецькій та освітній діяльності».


Семінар відвідали керівники відділів культури РДА Харківської області, директори будинків культури, музеїв, методисти і керівники гуртків закладів культури міста і області. В роботі семінару взяли участь представники Лозівського, Первомайського, Вовчанського, Валківського, Сахновщинського, Дергачівського, Золочівського, Харківського, Чугуївського, Великобурлуцького, Краснокутського, Балаклійського, Богодухівського районів Харківської області, а також м. Первомайський.


Відкрила семінар-практикум директор КЗ «ООМЦКМ» Омельченко Людмила Григорівна, яка навела статистичні дані з фінансування закладів культури області та наголосила на необхідності вчитися ефективно залучати додаткові кошти особливо в соціокультурній сфері, також розповіла про можливості отримання іменних стипендій в сфері культури і мистецтва.


Основний теоретичний блок семінару розпочав Юрченко Едуард Петрович, депутат Харківської обласної ради VII скликання, голова постійної комісії по роботі з органами місцевого самоврядування та адміністративно - територіального устрою. Він розповів про обласний конкурс міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Докладно всі умови та зразки документів можна подивитись на сайті Харківської обласної ради (http://www.oblrada.kharkov.ua/ru/contests-grants/together-to-the-future).


Едуард Петрович підкреслив, що окрім основної мети, - сприяти територіальним громадам Харківської області у комплексному розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру, проведення конкурсу «Разом в майбутнє» допомагає отримати необхідний досвід у проектному менеджменті та написанні грантових заявок для учасників конкурсу. Разом з тим і конкурсний комітет на основі власного досвіду вдосконалює порядок та умови надання грантів. Так, цього року введена електронна форма реєстрації, а це перший крок до більш прозорої процедури конкурсного відбору. Враховуючи особливості процедури співфінансування по проектам-переможцям заявки на фінансування проектів у 2019 році будуть прийматися вже з серпня-вересня 2018 року. Отже, всі ті, хто цього року не встигли подати свої проекти для участі у конкурсі мають змогу підготуватися.


Спікер також назвав критерії, на які звертає увагу конкурсний комітет при визначенні переможця:


- кількість мешканців громади для яких реалізується проект;


- відповідність проектної заявки категорії заявника;


- наявність інших інвесторів і джерел фінансування;


- коректний та детальний розрахунок бюджету;


- сталий ефект після реалізації проекту.


Продовжив семінар Орєхов Антон Володимирович, перший заступник міського голови м. Первомайський Харківської області з темою «Залучення коштів грантових проектів на реалізацію громадських програм». Він ознайомив присутніх із досвідом залучення іноземних донорів для реалізації різноманітних програм у м. Первомайський. В своїй презентації показав результати співпраці у сфері покращення матеріально-технічної бази освітніх та культурних закладів, медичних установ, благоустрою міського середовища. Зауважив, що для нього як для представника міської влади дуже важливо те, що молодь приходить і проголошує свої ініціативи, готова їх реалізовувати та співпрацювати з владними органами. І мерія міста, в свою чергу, намагається цей діалог побудувати на принципах відкритості та довіри.


Успішний приклад залучення грантів продовжився змістовною інформацією про можливості грантових програм різних країн та їх пошук. Про це докладно розповіла Бугайченко Оксана Григорівна, завідуючий відділом інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва КЗ «ООМЦКМ». Вона підготувала дуже інформативну презентацію, в якій зібрала актуальні грантові програми із зазначенням дедлайнів, обмежень та особливих умов кожної з них, розповіла про інтернет-ресурси, на яких публікуються відкриті конкурси.


Подати заявку і отримати грант може будь-хто, навіть керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, головне знайти відповідну програму. Так, нагальна проблема, велика мрія і творча завзятість Любов Миколаївни Подолінної, керівника гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Дивосвіт» Богодухівського районного будинку культури, знайшли відгук і дозволили залучити грантові кошти для реалізації власного проекту «Світ краси у Дивосвіт». Любов Миколаївна презентувала свій проект та показала всі етапи його реалізації. В будинку культури під її керівництвом тепер діє творча вітальня для дітей та дорослих. Став переможцем конкурсу вона отримала кошти на ремонт приміщення та придбання необхідного обладнання, власноруч оздобила приміщення в українському етнічному стилі. Тепер це зручне місце зустрічі та занять багатьох талановитих творчих людей.


Слухачі семінару мали змогу відразу ж реалізувати на практиці набуті знання. Горбель Костянтин Володимирович, директор РКЗ «Балаклійський районний Будинок культури», після презентації реалізованого проекту молодіжного хабу «CUBE youth hub» у м. Балаклея, запропонував доповідь з невеличким практичним тренінгом «Фандрезінг та реалізація соціокультурних проектів у закладах культури».


Презентаційні матеріали доповідачів:


Виставки

Немає звітів для показу