Запрошуємо переглянути онлайн-виставку «Пластовий археологічний табір «Черкас» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:

Запрошуємо переглянути онлайн-виставку «Пластовий археологічний табір «Черкас»

 af Cherkas

Персональна фотовиставка фотографа, письменника і видавця Сергія Рожка 

Фотовиставка «Пластовий археологічний табір «Черкас» - гарна можливість дізнатись про Пласт тим, хто майже нічого не знає про цю молодіжно-патріотичну  організацію. «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути...». Фотовиставка не може дати відповіді на всі питання, але вона точно наблизить до реального розуміння: «А що ж таке Пласт?».

Задача Пласту – готувати всебічно розвинених лідерів суспільства, які вірні Богові та Україні, і готові приймати відповідальні рішення навіть в екстремальних умовах. Тому, окрім власне археології, пластуни поглиблювали свої знання і навички у дуже різноманітних сферах, як от: авіамоделювання, військова справа, куховарення, виживання у дикій природі, переправа через рівчаки за допомогою альпіністського спорядження.

Дуже знаковим для розвитку Пласту на сході України була поява тут всеукраїнського археологічного табору "Черкас". Ним було започатковано традицію великомасштабних наметових пластових таборувань на Харківщині, що об'єднують молодь з усієї України. Унікальність його полягає зокрема і у долученні до справжніх наукових розкопок Цареборисівської фортеці козацьких часів, а також вивченні етнографічної колекції українського традиційного вбрання ГО "Дерево-Життя".

Всі представлені фото – це «свіжий» погляд тоді ще сторонньої, хоч і зацікавленої людини на внутрішнє життя пластового табору. Автор прожив декілька незабутніх днів у наметовому таборі разом з пластунами і їх виховниками у прекрасному мальовничому місці недалеко від міста Ізюм, де в 17 сторіччі була розташована Цареборисівська фортеця. Вміння в’язати вузли, дуже важливе для пластунів.. Бо саме вони дають можливість з’єднати необхідне, збудувати різні споруди у таборі, зробити перебування  в польових умовах максимально комфортними, навіть врятувати життя. Як правило, кожен пластун вміє в'язати їх мінімум шість. Вузли, що представлені на виставці вив’язані юначками пластового гуртка « Нестримні фурії».

За словами самих пластунів, ще ніколи за весь час існування Пласту не було подібних «репортажних» фотовиставок, присвячених одній пластовій таборовій події. Але все колись має відбутися вперше.

Кожна «людина з фотоапаратом» знає, що запорука вдалого кадру, окрім ракурсу, – світло. Мало знайти чудовий краєвид, потрібно «зловити той самий момент». На археологічному пластовому таборі «Черкас» ці два питання вирішувались максимально просто. Якщо ти 24 години на добу знаходишся посеред прекрасних краєвидів, тоді для фіксації чудової миттєвості з м’яким ранковим, чи вечірнім світлом і фактурним небом досить просто підняти фотоапарат

Дуже яскравою подією в таборі «Черкас» було святкування Івана Купала. Безліч гостей з Харкова та області стали свідками яскравого етнографічного свята, в якому головна роль належала саме юним пластунам. Були задіяні прекрасні зразки автентичних українських жіночих і чоловічих строїв 19-20 століть з колекції ГО «Дерево життя», яку очолює комендантка табору «Черкас» кандидат історичних наук Ірина Голубєва.

                                                                                                   

Виставки

Немає звітів для показу