Подорожуємо дивовижною Україною (частина 7) | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:

Подорожуємо дивовижною Україною (частина 7)

 divUkr

Щоразу, потрапляючи в якусь цікаву місцевість, ми можемо навіть не здогадуватися про те, хто проживав тут у флігелі або в маєтку, яким поетом були описані оточуючі природні красоти, музика якого відомого композитора лунала в стінах будівлі, до якої сьогодні заходять туристи. Наскільки прекрасною є природа та архітектура, що зберегли історію цілих поколінь родин і надихнули відомих потів, архітекторів, зодчих, композиторів та митців створити твори та пам’ятки, що нині вважаються культурним надбанням місцевого значення.

Садиба козацьких полковників і меценатів Лизогубів у селищі Седневі Чернігівської області - досить відомий і відвідуваний туристами об’єкт культурної спадщини національного значення. Побачити унікальну за своїм ландшафтом мальовничу місцину, вдихнути п’янкого повітря, яким свого часу дихали визначні письменники та митці, що гостювали в Лизогубів приїздять гості з усієї України. Саме тут колись надихались місциною Тарас Шевченко, Леонід Глібов, Борис Грінченко, Лев Жемчужников та інші.

Приваблює погляд будинок 19 ст. у стилі класицизму, що в Кременці на вул. Ю. Словацького, 16. Колись садиба належала Евзебіушу Словацькому — батькові видатного польського поета Юліуша Словацького. Саме Юліушу Словацькому належить низка творів, у яких він звертається до української проблематики. І це не лише «малоформатні» вірші, в яких поет згадує про свою «малу батьківщину» – Кременець і Південну Волинь, а й поеми «Змій», «Вацлав», «Беньовський», драма «Срібний сон Саломеї», трагедія «Мазепа» та ін. 

100-літній дуб, що росте на південному схилі Кириківського яру на території урочища Холодного Яру за селищем Будою Чигиринського району Черкаської області названий на честь Максима Залізняка котрий, разом з гайдамаками, спочивав та проводив наради на цьому місці за часів Коліївщини. Того ж 1828 року Тарас Шевченко з сестрою Катериною відвідали Мотронинський монастир. Монастир відомий, в першу чергу тим, що  на цвинтарі поховано багато гайдамаків. Малий Тарас прочитував могильні написи - спогади богомольців-відвідувачів, а також – діда майбутнього поета – Івана Андрійовича. Саме це все послужило матеріалом для написання поеми «Гайдамаки», вірша „Холодний Яр”, створення картин „Мотрин монастир”, „Дуб”.

Побував Шевченко і в садибі Рєпніних в Яготині в 1843 р, надихаючись оточуючою природою. До наших днів збереглась улюблена альтанка Т. Шевченка, а у флігелі, де він проживав нині створено музей.

Домініканський костел 16 ст. в с. Язловець Тернопільської обл. відомий похованим тут композитором епохи Ренесансу Миколой Гомулка. Гомулка був чудовим виконавцем на органі, лютні, флейті та інших інструментах. Уже в 10-річному віці Гомулка служив півчим в Королівській капелі Кракова. Згодом він складався в кращих капелах Польщі, був королівським флейтистом, а з 1558 року - членом придворної капели. Увійшов в історію він, перш за все як автор одного з найбільш видатних опусів пізнього Відродження - збірки «Мелодії польського Псалтиря»

Улітку 1864 року на запрошення князя Олексія Васильовича Голіцина у Тростянець, будучи студентом Петербурзької консерваторії, прибув 24-річний юнак, майбутній відомий композитор та корифей класичної музики Петро Ілліч Чайковський. Хто знає, можливо саме пейзажі парку Нескучного надихнули його на створення його першої увертюри до драми О. М. Островського "Гроза". У пам'ять про візит Чайковського у ці землі в 1984 році в міському парку відкрили єдиний у світі пам'ятник митцю на повний зріст. Проте, не Чайковським єдиним натхненна ця земля... У 1889 році в Тростянці побував письменник Антон Чехов, а в 1883-1885 роках тут проживав поет Павло Грабовський.

Багато таких місцин ще є на Україні, тому робити для себе нові туристичні відкриття можна хоч щомісяця. А ще можна популяризувати український туристичний потенціал, розповідаючи знайомим та близьким про цікаві на неодноманітні місцини на Україні з хештегом #traveltoukraine.

 

 

divUkr

divUkr3divUkr4divUkr5 1divUkr6divUkr7divUkr8 1

Виставки

Немає звітів для показу