«Невідомі сторінки відомої війни»: презентація документальних фільмів | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій

A+ R A-
Рейтинг статті:

«Невідомі сторінки відомої війни»: презентація документальних фільмів

DSC 0774 

   29 квітня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва, напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відбулася презентація документальних фільмів про бойові дії на Харківщині у березні 1943 року : «Харків, березень 1943-го: Невідомі сторінки відомої війни».

   Увазі глядачів було запропоновано дві документальні стрічки: «Широнінці: подвиг без цензури» та «Соколово: забуті герої» харківських авторів – істориків: головного редактора медіа-проекту "Харків у війні" Валерія Вохмяніна та директора Харківського приватного музею міської садиби Андрія Парамонова.

   «Широнінці: подвиг без цензури» був знятий за матеріалами однойменної книги та розкрив невідомі факти подвигу бійців взводу під командуванням гвардії лейтенанта П.М. Широніна 2 березня 1943 року поблизу села Таранівка Зміївського району Харківської області.

   «Соколово: забуті герої» – містить нові відомості про спільні бої воїнів Червоної Армії та вояків 1-го окремого Чехословацького батальйону під командуванням Людвіка Свободи за село Соколово 8 березня 1943 року.

   Захід відвідали понад 80 учасників, це – представники Червоного Хреста, Єврейського культурного центру Бейт Дан, Харківської обласної бібліотеки для дітей, діти із сімей тимчасово переселених із зони АТО, студенти та викладачі Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди, Харківської державної академії культури.

   Головною метою заходу було викликати у молоді бажання задавати запитання та стати активним учасником обговорювання питань, які виникли під час презентації. Організаторам  вдалось реалізувати це шляхом використання інноваційних інтерактивних форм роботи. Працюючи з мапами, учасники заходу мали змогу моделювати ситуацію, намагаючись відновити події тих днів та усвідомити помилки, що були допущені Червоною Армією навесні 1943-го року.

   Перегляд фільмів та спілкування з співавторами стрічок допомогли зацікавленій молоді отримати відповіді на запитання, що виникли у них під час першої частини заходу та сформувати чітке та цілісне бачення тих подій.

Фотогалерея заходу:

Сховати сніг