Вітаємо вокально-інструментальний колектив «Антракт» з присудженням звання «народного»! | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Вітаємо вокально-інструментальний колектив «Антракт» з присудженням звання «народного»!

27 квітня 2013 року у Новоосинівському будинку культури Куп´янського району відбувся творчий звіт самодіяльного народного вокально-естрадного гурту «Антракт» на підтвердження почесного звання «народний».

Гурт «Антракт» був створений у 1980 році як вокально-інструментальний ансамбль. Керівник колективу Володимир Серпокрил протягом 33-х років існування колективу працював на різних керівних посадах: завідувачем сільського клубу, начальником районного відділу культури, головою селищної ради, але колектив не залишав. Змінювались учасники, змінювався репертуар, але незмінним залишався керівник.

«Антракт» постійно бере участь у культурно-мистецьких заходах району, області, України. У регіональних конкурсах «Жива вода» і «Золота осінь» солісти колективу займають почесні 1-ші та 2-гі місця.

Програма звітного концерту складалась з 23 номерів і виконувалась різними складами ансамблю. В основному складі гурту сім виконавців різного віку, у колективові-супутнику – шість учнів 3-9-х класів.

У виконанні «Антракту» прозвучали популярні пісні з репертуарів відомих авторів та виконавців: віа «Пламя» («Бродячие артисты»), «Пісняри» («Крик птицы»), «ВІА ГРА» («Безответно»), «Волшебники двора» («А закаты алые»), «Інь-Янь» («В созвездии танцующей любви»), гурту «Гетьман» («Козачка») Гаріка Кричевського («Встречайте нас»), Анастасії Приходько («Между нами небо»), Наталії Бучинської («Грешная любов», «Не забудь»), Дарії Гурцької («Ангели надежды»), а також українська народна пісня «Три гички» і «Пісня солов'їна».

У програмі концерту використані різні виконавські форми: соло, дуети, тріо, квартети. Володимир Серпокрил виконав пісню з репертуару Іво Бобула «Вже осінь». Надзвичайно проникливо у виконанні учасників колективу звучали пісні Костянтина Меладзе «Детка», попурі українських пісень з репертуару Міли Нітіч, «Білі черемхи» з репертуару Віктора Павліка, «Не забудь» з репертуару Наталії Бучинської та інші.

За умовами Положення про «Народний» («Зразковий») колектив, ансамблем було виконано твір акапела «Що то за пташка...». Виконання було чистим, виразним, як і усе інше, на високому рівні.

Дитячий колектив-супутник у складі шістьох дівчат виконав пісні «Мама ждет меня домой» і «Діна».

У програмі концерту брали участь й інші творчі колективи, а саме учасники спортивної школи «Металург», хореографічного колективу «Салон Данс» і пара бального танцю. Вони органічно доповнювали виступи «Антракту» супроводжуючими танцями окремих номерів та своїми хореографічнимиі спортивними виступами.

Таким чином, творчий звіт вокально-естрадного гурту відбувся на високому організаційно-художньому рівні при повній залі односельців і почесних гостей. З нагоди 25-річчя від дня присвоєння почесного звання народного членам колективу і тим хто з ними упродовж цих років співпрацював від райдержадміністрації були вручені (Герасименко Л.І., Чайці Е.М.) пам´ятні медалі, зокрема і заввідділом культурно-просвітницької роботи та організації дозвілля Харківського організаційно-методичного центру культурои і мистецтва Ельвірі Миколаївні Чайчі.

Члени атестаційної комісії привітали колектив з успішним виступом і оголосили рішення комісії рекомендувати Колегії Департаменту культури і туризму підтвердити самодіяльному вокально-естрадному гурту «Антракт» Новоосинівського БК Купянського району почесне звання «народний».

Звіт приймала обласна атестаційна комісія у складі: Валентини Стецюк (головний спеціаліст відділу культури, мистецтв та навчальних закладів Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації); Любові Мякіннікової (заступник директора з культурно-просвітницької та творчої роботи Обласного організаційно – методичного центру культури і мистецтва, заступник голови атестаційної комісії); Ельвіри Чайки (завідувач відділу культурно-просвітницької роботи та організації дозвілля Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, секретар комісії).

Також на звітному концерті був присутній провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, керівник ансамблю народної музики «Ярмарок» Володимир Гейко.