Керівників вокальних колективів Харківщіни навчили хореографії та вокальним технікам | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Керівників вокальних колективів Харківщіни навчили хореографії та вокальним технікам

Вікторія Осипенко та колектив Семінар для керівників та представників вокально-хорових колективів Харківщини відбувся 3 грудня 2014 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Провідний методист центру Дмитро Попов розповів про використання елементів хореографії при виступі вокально-хорових колективів, заслужена артистка України, доцент Харківської державної академії культури Вікторія Осипенко провела майстер-клас з розвитку голосового діапазону, а колектив «Яворин» з клубу села Крячківка Полтавської області продемонстрував особливості старовинних технік виконання новорічних та різдвяних народних пісень.

«Зараз у культурних закладах Харківської області нараховується 356 самодіяльних вокально-хорових колективів, на нашому семінарі присутні представники 36 з них, тобто десята частина, - підкреслила заступник директора Центру із культурно-дозвіллєвої та творчої роботи Любов Мякіннікова. – При цьому лише у третини керівників цих колективів є вища спеціалізована музична освіта. Саме для того, щоб вирівняти кваліфікаційний рівень, і проводяться подібні заходи, на них запрошують людей, які не мають необхідної освіти, але вони хочуть удосконалювати свою майстерність та майстерність виконавців своїх колективів».

Хореографія важлива для вокалістів

Дмитро Попов про важлівсть хореографії

Це вже третій семінар даного напрямку у 2014 році, і складався він з трьох частин. Лекцію «Використання елементів хореографії у виступі вокального колективу» прочитав провідний методист Центру Дмитро Попов.

«Правильна візуальна подача артистів під час виконання вокального твору є важливою складовою кінцевого успіху. Від цього залежить 40-50 % усього номеру, - підкреслив Дмитро Попов. – У моїй практиці було багато випадків, коли обдарована людина, що має сильний красивий голос, але вона «губиться» на сцені і у кінцевому підсумку програє менш обдарованому, але більш артистичному. Тому використання елементів хореографії дуже важливе для виступів вокально-хорових колективів».

«Наказ вокалісту», який використовувався у монастирях

Вікторія Осипенко провела майстер-клас розвитку вокальних здібностейУ другій частині семінару відбувся майстер-клас на тему «Робота з діапазоном голосу». Його провела заслужена артистка України, доцент Харківської державної академії культури Вікторія Осипенко. Вона продемонструвала й відпрацювала з учасниками заходу техніки розвитку вокальних даних, дала корисні поради присутнім, грунтуючи їх на різноманітних наукових дослідженнях, зокрема, на монографії «Вокальна техніка та її парадокси» Віктора Юшманова. Також жвавий інтерес у керівників колективів викликав «Наказ вокалісту» - вірш-наказ для навчання хоровим співам, який використовувався у монастирях, вважається, що авторство цього твору належить італійському маестро Ніколо Порпора.

«Використання цих технік не лише дасть потужний стимул розвитку колективів самодіяльності, а й полегшить роботу із талановитими дітьми», - зазначила Вікторія Осипенко.

 

Старовинні голосові техніки

alt

Підсумував захід виступ-майстер-клас хорового колективу «Яворина» з клубу села Крячківка Полтавської області (керівник – Макагон Лариса Степанівна), демонструючи багатство культури українців. Хор заспівав народних пісень новорічної, різдвяної і побутової тематики, кожна з яких у їхньому незвичайному виконанні з використаннямстаровинних голосових технік зривала овації залу.

По закінченні всі керівники отримали від ООМЦКМ сертифікати учасників семінару. Наступного року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва планується провести 4 семінари для керівників вокально-хорових колективів. Теми та форми проведення наступних семінарів повинні визначити самі майбутні учасники, надіславши свої пропозиції на електронну адресу центру Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , а також за телефоном (057) 700-38-91.