КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Фотохудожник В'ячеслав Сулима пішов з життя за два тижні до дати його першої персональної виставки

  copy copy copy copyВиставку про загадковий Харків було заплановано на червень цього року. В'ячеслав не встиг її підготувати, і цим потім займалися його рідні та друзі. І ось тільки тепер виставка відкрилася у художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного центру культури і мистецтва, але називається вона «Пам'яті фотохудожника В'ячеслава Суліми».

1 130 copy copy copy«Коли ми з самого початку обговорювали з В'ячеславом тематику виставки, то вирішили показати харківські пейзажі. У нього вони такі незвичайні, виконані в режимі інфрачервоного зображення, що надає знайомим міським пейзажам загадковість, часом навіть не відразу вгадаєш, що це за місце,– розповіла під час відкриття виставки директор обласного центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко.– Але за два тижні до наміченої дати В'ячеслав раптово пішов з життя, він не встиг підготувати виставку, і нам довелося самим вибирати щось з його робіт, роздруковувати, оформляти. А це було непросто зробити, оскільки у В'ячеслава було дуже багато фотографій. Думаю, йому б сподобалося те, як ми це зробили».

 copy copyОскільки це перша виставка фотохудожника, її організатори вирішили представити кілька циклів, які характеризували б автора якомога багатогранніше. Крім образів старого загадкового Харкова тут представлені і серії музичних інструментів і квітів, і Східний гороскоп, втілений в образах витончених жінок, і дитячі портрети для календаря, що представляють 12 місяців, і ліричні пейзажі Венеції.

«Знаєте, я сьогодні відкрила по-новому для себе власного сина,– говорить крізь сльози мама фотохудожника Зінаїда Костянтинівна.– Я знала, звичайно, чим він займається, але не уявляла, що це така краса, справжнє мистецтво».

1 116Пристрасть до фотографії, каже Зінаїда Костянтинівна, це у Слави – від батька.

«Мабуть генетично передалося, той теж любив фотографувати, він трагічно загинув багато років тому. Так от Слава ще зі школи займався фотографією, і мене вічно викликали в школу, щось він там не те зняв, і мене лаяли,– згадує Зінаїда Костянтинівна.– Він дуже добре знався на техніці, адже він авіаційний інститут закінчив. Але за фахом пропрацював недовго. Захопився фотографією. Поступово він побудував собі студію, купив квартиру в центрі Харкова, зробив ремонт, обладнав там все. Він весь час повторював, мовляв, я повинен працювати тільки на себе, у нього така мета була».

IMG 1568Поки ми розмовляли з Зінаїдою Костянтинівною, до нас весь час підходили люди, дарували жінці квіти, дякували за сина, згадували історії з життя.

1 138«Він був дуже веселою людиною, життєрадісною, легкою. До нього багато приходили за розрядкою, він міг заспокоїти, втішити, розвеселити,– навперебій розповідають подружжя Аня і Влад Малишеви.- Він наше весілля знімав 10 років тому, а потім ось наша донька Настя теж стала його моделлю».

«А мені б повчитися його працездатності,– говорить фотограф Василь Кутя. -

IMG 7339Він дуже багато знімав. Вперше справжню фотостудію я побачив саме у Слави. До речі, одну з моделей для його Східного гороскопу я привів – ось це образи року Щура і Півня, бачите. Ми тоді її разом знімали. Але знаєте, от начебто одна і та ж дівчина, одна і та ж студія, а образи вийшли абсолютно різні».

Незвичайний погляд на знайомі куточки Харкова, які навіть не відразу вгадаєш, В'ячеслав зробив за допомогою ефекту інфрачервоного зображення. Це старий добрий ефект, раніше навіть була спеціальна інфрачервона плівка, тепер є комп'ютерні програми, але от треба було саме так побачити спочатку, щоб надати звичайним харківським пейзажам, дійсно, загадковість. Переконатися в цьому можна ще до 15 жовтня - виставку можна побачити з вівторка по суботу, з 11.00 до 19.00 (без перерви) в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» (Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх).