У Харкові покажуть унікальну бронзову «Японську Мадонну» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

У Харкові покажуть унікальну бронзову «Японську Мадонну»

 

Бронзова «Мати, що годує немовляти» майстра Удагава Кадзуо відома також як «Японська мадонна»У п'ятницю, 1 липня у галереї «АВЕК» відкриється виставка «Назустріч Країні сонця, що сходить: культура і мистецтво епохи Мейдзі». Будуть представлені твори художнього литва і металопластики Японії другої половини XIX – початку ХХ ст. Центральним експонатом виставки стане бронзова «Мати, що годує немовляти» майстра Удагава Кадзуо, відома також як «Японська мадонна».

 

«Чарівна посмішка японської мадонни вже протягом століття залучає мистецтвознавців, колекціонерів і цінителів мистецтва», - відзначили співробітники проекту «The Feldman Collection».

 

Основу експозиції складають твори дрібної пластики з бронзи і срібла епохи Мейдзі (1868-1912 рр.). Як відзначають фахівці, саме цей період, коли імператор Мейдзі відмовився від самоізоляції Японії і становленням її як світової держави, став часом останнього розквіту національного ремісництва.

 

Також відвідувачі зможуть познайомитися з творчістю таких майстрів металопластики епохи Мейдзі, як Масацуне Кимура, Ічиока Шиун і Такагава Моріцугу. Вперше будуть широко представлені роботи компанії «Мія-о», яка на прикінці XIX ст. спеціалізувалася на декоративній пластиці для прикраси європейських інтер'єрів.

 

Приголомшує не лише високий рівень майстерності, але і сюжетна різноманітність представлених виробів з металу. Твори дрібної пластики доповнять витончено декоровані кинджали, цубы, трубки для куріння (кисэру), відзначили організатори виставки.

 

Також в рамках виставки буде проведено майстер-класи по чайній церемонії, бойовим мистецтвам, орігамі, каліграфії, одяганню кімоно, різьбленню по кістці, кураторські лекції і інші культурні заходи.

 

Як підкреслюють організатори виставки, у них за мету є не лише познайомити харків'ян з культурним надбанням Японії, але і проявити таким чином співчуття і дружню підтримку японському народові, який постраждав від руйнівного землетрусу 11 березня цього року.