Всього на три доби у Харків привезуть найвеличнішу святиню православного світу | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Всього на три доби у Харків привезуть найвеличнішу святиню православного світу

Цьому чудотворному образу багато віківЧудотворна Феодоровська ікона Божої Матері, яка зараз зберігається у Костромі, буде знаходитися у Озерянському храмі Свято-Покровського монастирю з 8 по 11 липня. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції секретар Харківської єпархії УПЦ протоієрей Михайло Кіт.

 

Він сказав, що ікона прибуває до Харкова чартерним рейсом за узгодженням між правлячим архієреєм Костромської єпархії та митрополитом Харківським та Богодухівським Никодимом. Її урочисто зустрічатимуть на території Свято-Покровського монастиря 8 липня о пів на першу дня.

 

«Будь хто зможе прикластися до цієї чудотворної ікони і помолитися їй. Вона буде доступна для усіх охочих із самого ранку і до пізнього вечора. Ікона буде знаходитися у Харкові три дні, а на четвертий її увезуть, - підкреслив отець Михайло. - Феодоровська ікона – це величезна святиня Парвославної Церкви й усього світу. За переказами, її написав сам Євангеліст Лука з самої Богородиці, і тому на протязі багатьох століть вона вважається однією з найбільш вшанованих чудотворних ікон Божої Матері».

 

Також секретар Харківської єпархії підкреслив, що цю святиню з давнини православні вшановують як покровительку сімейному добробуту, народження та виховання дітей, як таку, що допомагає у важких пологах.

 

Саме цей чудотворний образ відомий з 12-го століття. Точно відомо, що у 50-60-х роках 13-го століття було дивне явлення Феодоровської ікони у Костромі князю Василю Ярославичу, молодшому брату святого Олександра Невського. Напередодні явлення, у день свята Успіння Богородиці багато хто з мешканців Костроми бачив на вулицях воїна з іконою Божої Матері в руках. У воїні костромичі впізнали за іконописним зображенням у соборі Костроми святого великомученика Феодіра Стратилата. Наступного дня князь Василь під час полювання побачив ікону на гілках дерева поблизу річки Запрудньої. Знайдену святиню урочисто перенесли до собору Костроми, і стали називати Феодоровською.

 

А у 1613 році у костромському Свято-Троїцькому Іпатіївському чоловічому монастирі Михайло Романов перед цією іконою склав присягу і зійшов на престол держави Російської. Тому ця святиня особливо вшановувалася усіма поколіннями будинку Романових. Збереглася святиня і у часи гонінь на церкву у 20-му столітті, вона навіть не покинула храмових стін, у чому, як розповідають є й заслуга нашого митрополита Никодима, який деякий час був єпископом Костромської єпархії.

 

З 1991 року образ зберігається у Богоявленсько-Анастасиїному кафедральному соборі Костроми. За цей час було зафіксовано багато чудес, що відбуваються по молитвам у Феодоровської ікони.