Глава французької делегації виявився як дві краплі води схожим на Іллю Рєпіна | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Глава французької делегації виявився як дві краплі води схожим на Іллю Рєпіна

17 дорослих і дітей, що прибули з французького міста Ліона до Чугуєва, - прямі нащадки Іллі РєпінаЦілий десант з Франції - 17 дорослих і дітей, - висадився 13 липня на Харківщині. Вони взяли участь у відкритті 12-го міжнародного Рєпінського пленеру на батьківщині художника, в Чугуєві. Як пояснив заступник глави Харківської облдержадміністрації Євген Савін, усі гості, що прибули з французького міста Ліона, - члени великого сімейства Дьяконових-Рєпіних, тобто, прямі нащадки великого живописця у четвертому і п'ятому поколіннях.

Ідея організувати цей вояж належить росіянці Світлані Тереховій. Педагог із Пскова, її другою батьківщиною стала Франція, де вона вийшла заміж за одного із членів сімейства Дьяконових. Тут вона і дізналася про родинний зв'язок сімейства з внучкою художника Тетяною, яка після смерті діда виїхала із сім'єю до Франції, передає «Укрінформ».

Зв'язатися по інтернету з художньо-меморіальним музеєм Рєпіна в його рідному Чугуєві не становило труднощів. Працівники музею, у свою чергу, заручилися підтримкою місцевої, а потім й обласної влади і запросили французів у гості - на відкриття єдиного у країнах СНД Рєпінського пленеру, що зібрав, за традицією, художників із України, Росії та Білорусі.

Після дороги гостей запросили відпочити: за рєпінською традицією їх напоюють чаєм у альтанціЗа словами найстаршого з французької делегації Івана Дьяконова, ця поїздка - відновлення зв'язків із історичною батьківщиною, долучення до її культурних цінностей.

Гості відвідали садибу, де 1844 року народився Ілля Рєпін і куди він - студент Петербурзької академії мистецтв - приїжджав на відвідини, а також галерею, фонд якої становить 15 тисяч витворів мистецтва, зокрема, десять робіт пензля знаменитого земляка.

А сьогодні, 14 липня, гості відвідали найбільший на Слобожанщині Харківський художній музей, де також зберігаються роботи їх знаменитого пращура. Наступним пунктом їх подорожі історичною батьківщиною стане колишній маєток Рєпіна у Здравневому під Вітебськом. Далі в програмі - поїздка до Москви, де художник жив після переїзду з Чугуєва, і - в садибу «Пенати» під Санкт-Петербургом, де він провів останні 30 років свого життя і де 1930 року був похований.

Щодо Рєпінського пленеру, то він триватиме до початку серпня. Кращі зі створених тут робіт буде виставлено в галереї Чугуївського музею Рєпіна, а їхні автори отримають премії, запроваджені Харківською облдержадміністрацією. Рєпінські пленери відбуваються в Чугуєві з 2000 року. Вони покликані популяризувати рєпінські традиції реалістичного мистецтва в творчості сучасних художників і сприяти перетворенню міста на центр розвитку образотворчого мистецтва, про що Гості з подивом для себе помічають: старший праправнук Іллі Рєпина Іван Дьяконов – копія великого пращура мріяв Ілля Рєпін.

Нагадаємо, що у молодшої дочки Іллі Рєпіна Тетяни (Язєвої) була дочка, тобто онучка Рєпіна - Тетяна Миколаївна (в заміжжі Дьяконова), у якої було п'ятеро дітей, їх нащадки зараз живуть у Франції. На Харківщину з візитом прибули діти старшого сина Тетяни Дьяконової - Кирила, праправнуки художника Іван, Надін, Мішель і Серж та їхні діти.

Нажаль, жоден з них не наслідував дар живописця. Але вже у перші півгодини, які вони провели у музеї Рєпіна, з подивом для самих себе помічають, що старший праправнук Іллі Рєпина Іван Дьяконов – майже повна копія великого пращура.