На весіллі в Малинівці обрали «Слобожанську Яруню» та «Малинівського нареченого» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 6 шт. )

На весіллі в Малинівці обрали «Слобожанську Яруню» та «Малинівського нареченого»

Фестиваль розпочався з символічного розпису пар, шлюб яких діяв тільки на час проведення фестивалю. Фото Віктора КочетоваФестиваль обрядового і сучасного українського весільного дійства «Весілля в Малинівці - плюс» відбувся 3 вересня неподалік від селища Малинівка Чугуївського району Харківської області. На ньому молоді пари могли репетирувати своє майбутнє весілля.

Кожній парі - по ... ягняті

Крім жартівливих молодят, у фестивалі взяли участь чотири місцеві пари, які 3 вересня зареєстрували свій шлюб по-справжньому. Фото Віктора КочетоваФестиваль розпочався з символічного розпису пар, шлюб яких діяв тільки на час проведення фестивалю. У такій своєрідній репетиції весілля взяли участь десятки «молодят». Взагалі всі заходи були просякнуті духом весільної тематики.
Крім жартівливих молодят, у фестивалі взяли участь чотири місцеві пари, які 3 вересня зареєстрували свій шлюб по-справжньому. Роль посаджених батьків на їх весіллі виконали харківський губернатор Річницю одруження відзначили голова Вовчанської райдержадміністрації Віталій Панов з дружиною. Їм подарували порося. Фото Віктора КочетоваМихайло Добкін і голова облради Сергій Чернов. Почесних гостей обв'язали рушниками.
Вони вручили молодятам цінні подарунки - побутову електротехніку. Також кожній парі дісталося в подарунок по ягняті. Крім того, на фестивалі річницю одруження відзначили голова Вовчанської райдержадміністрації Віталій Панов з дружиною. Їм подарували порося.
На головній сцені продемонстрували весільні обряди в різних народних традиціях. Фото Віктора КочетоваПереможцям конкурсів - малинові гроші
Фольклорні колективи з Харківської, Львівської, Курської областей, а також представники національних громад, які мешкають на Харківщині, продемонстрували на головній сцені весільні обряди в різних народних Весільні обряди приїхали показати навіть з Курщини. Фото Віктора Кочетоватрадиціях. Відвідувачі змогли побачити традиційні обряди вірменського, азербайджанського, грузинського та грецького весіль, а також варіації українських і російських весільних дійств.
Конкурсно-розважальна програма і творчі виступи проходили на сценах-майданчиках «Тещин дворик», «Покуть для молодят», «Бахча кума Сливи» і Гречанки дуже втомилися на весіллі. Фото Віктора Кочетова«Тато, мама, я - спортивна сім'я». Переможці конкурсів отримували фестивальні гроші - «малинки». Їх можна було поміняти на призи, зокрема, на кавуни, іграшки, пляшки сувенірної горілки «Малинівський первак», а також розплатитися ними за катання на конях та атракціонах.
«Слобожанська Яруня» повинна вміти доїти корову
На майданчику «Покуть для молодят» проходили конкурси для молодих пар. Фото Віктора Кочетова На майданчику «Покуть для молодят» проходили конкурси для молодих пар і вибирали найкрасивішу наречену - «Слобожанську Яруню». За це звання боролися 19 дівчат з Чугуївського району. Окрім привабливої ​​зовнішності оцінювалося ще й їх вміння поратися з домашнім господарством, і, зокрема, доїти корову.
Від кращого «Малинівського нареченого» вимагалося продемонструвати силу. Фото Віктора КочетоваА от від кращого «Малинівського нареченого» вимагалося продемонструвати силу. Женихи закидали 50-кілограмові гирі, стрибали в довжину, тягнули прив'язаний до себе автомобіль «Нива» і під музику носили на руках наречених, змагаючись, хто пронесе довше.
Два кума Сливи - і обидва заслужені
Євген Плаксін у ролі Попандопули. Фото Віктора КочетоваПерсонаж кума Сливи спеціально придуманий для цього свята.
«Публіка дуже любить цього героя. Це простий дядько, з підбитим оком і червоним носом, любить пити горілочку і дуже веселий», - розповів заслужений артист України Євген Плаксін.
Кум Слива у виконанні Євгена Плаксіна розважав відвідувачів боулінгом гарбузами та кавунами, після чого попрямував зустрічати почесних гостей уже в ролі Попандопуло - персонажа фільму «Весілля в Малинівці», а також ведучого концерту, залишивши на господарстві свого двійника - кума Сливу у виконанні ще одного заслуженого артиста України Миколи Моха.
Почесних гостей привезли на кареті у супроводі гусарів. Фото Віктора КочетоваПерших осіб привезли на кареті і розважали виступом кінного театру
Почесних гостей фестивалю, зокрема, голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна з дружиною і дочкою, голови Харківської облради Сергія Чернова та голови Чугуївської райдержадміністрації Володимира Лобойченко, зустрічали оркестром, короваєм, подарунками та виступом кінного театру.
Усіх гостей на весіллі пригощали національними українськими стравами. Фото Віктора КочетоваТакож серед почесних гостей фестивалю були заступник голови ХОДА Валентин Дулуб, депутати Верховної Ради України Дмитро Шенцев і Павло Климець.
Головний атрибут «Гарбузового містечка» - гарбузМихайло Добкін і Сергій Чернов приїхали на фестиваль на кареті. Потім почесні гості оглянули «Гарбузовий містечко» - виставку-презентацію населених пунктів Чугуївщини, представники яких виконували фольклорні композиції і пригощали гостей стравами української національної кухні. Головною прикрасою «Гарбузовий містечка» була звісно ж гарбуз - вироби з цього овоча були обов'язковим атрибутом усіх столів з наїдками.
Увечері відбувся концерт, на якому виступили гурт «Діти капітана Гранта» і співак Павло Зібров. Фестиваль завершився феєрверком і дискотекою.