Музичний фестиваль класичної музики «Харківські асамблеї» відбудеться під знаком спротиву злу | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Музичний фестиваль класичної музики «Харківські асамблеї» відбудеться під знаком спротиву злу

photo_bigСьогодні, 30 вересня, в Харкові відкривається XVIII Міжнародний фестиваль класичної музики «Харківські асамблеї». Як розповіла журналістам ініціатор проведення і художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського Тетяна Вєркіна, до нас з'їдуться віртуози з десятка країн світу, вони не тільки порадують меломанів ідеальним виконанням, а й проведуть майстер-класи. Цього року фестиваль присвячений Моцарту.
«Традиційно у кожного фестивалю «Харківські асамблеї» є своя тема і свій герой. У цьому році це Вольфганг-Амадей Моцарт, - підкреслила Тетяна Вєркіна. – І цей фестиваль називається «Харківські асамблеї - спротив злу мистецтвом» - «Моцарт знову і назавжди». Перші «Харківські асамблеї» були присвячені Моцарту, і сьогодні фестиваль знову повертається до Моцарта. Ми знаємо ім'я Моцарта, легенду про Моцарта, але дуже погано знаємо музику Моцарта - я маю на увазі широку публіку».
Відкриття фестивалю відбудеться в малому залі Національного театру опери та балету ім. Лисенка. Серед учасників заходу харківський молодіжний симфонічний оркестр «Слобожанський», яким управлятиме всесвітньо відомий диригент Тімоті Рейніша з Великобританії, а його співвітчизники - солісти Дарен Джеффрі (бас-баритон) і Джоан Роджерс (сопрано) виконають арії та дуети з опер Моцарта «Весілля Фігаро», «Дон Жуан», «Чарівна флейта». Також виступить спеціальний гість фестивалю російський музикант Віталій Коротич.
На фестивалі з оркестром «Слобожанський» виступлять заслужений діяч мистецтв Росії Дмитро Лісс і головний диригент і художній керівник Афінського державного оркестру Вірон Фідеціс. Щоденно початок концертів: у малому залі театру опери та балету - о 17.00, у великому залі ХАТОБу - о 14.00 і 19.00, у філармонії і органному залі - о 18.30, у спеціалізованій музичній школі - о 18.00.
А завершиться фестиваль 16 жовтня у великому залі університету мистецтв. Під час закриття фестивалю оркестр «Слобожанський» під управлінням іспанського диригента Юрія Насушкіна виконає твори Пярта, Мендельсона, Моцарта, а також «Кармен-сюїту» Бізе-Щедріна.
У програмі фестивалю прозвучать твори класичних композиторів, серед яких Моцарт, Рахманінов, Прокоф'єв, Римський-Корсаков, Скрябін, Гайдн, Верді, Аркуш, а 2-4 жовтня пройде конференція під назвою «Професія« музика» в просторі часу: історико-культурні метаморфози». У рамках фестивалю безкоштовні майстер-класи проведуть: 30 вересня-4 жовтня - Тімоті Рейніша, 3 жовтня - Грем Скотт (Великобританія), 6-9 жовтня - Карстен Еккерт (Німеччина), Денис Cеверін (Швейцарія), 13-15 жовтня - Юрій Насушкін (Іспанія).
Нарівні із зарубіжними гостями концерти дадуть і харків'яни. Організатори хочуть, щоб харківських музикантів знали в Європі.
«Організаторам фестивалю дуже хочеться, щоб під час його проведення учасники мали можливість познайомитися, поспілкуватися з колегами з інших держав. Як правило, молодь швидко знаходить спільну мову. Часто хлопці організовують ансамблі і влаштовують концерти. На фестивалі проходить обмін творчим досвідом і зав'язуються нові контакти. Завдяки мистецтву, утворюється незримий, але міцний ланцюжок, що пов'язує нас з представниками інших держав, - каже Тетяна Вєркіна. - Музична культура в Україні в цілому, і в Харкові, зокрема, упала на рекордно низький рівень. Хіба може середньостатистичний харків'янин, який слухає «Чумачечую весну» створити щось якісне, наприклад, на виробництві? Телебачення і радіо, також, в свою чергу, нагнітають нервозність».
Головна мета «Харківських асамблей», за словами Тетяни Вєркіної, - пропаганда класичної музики. Щоб нею міг насолодитися кожен, ціни на квитки від 20 до 50 грн.
«50 гривень - це на кращі місця, таких квитків небагато. А так вартість буде 20-30 гривень, - зазначила Тетяна Вєркіна. - Ми ставимо перед собою завдання, щоб люди ходили на концерти класичної музики сім'ями, щоб батьки приводили дітей. Ми свідомо не піднімаємо ціни на квитки. Теоретично можна було б брати за квитки 200-300 гривень, рівняючись на Європу. Але для цього нам треба, як мінімум, вирівняти зарплати, адже наші вчителі, лікарі або наукові співробітники навряд чи так просто можуть купити три-чотири квитки по 200 гривень. А так я дуже рада, що люди після концертів підходять і дякують за те, що у них все ще є можливість потрапити на концерт цієї класичної музики і що вони можуть собі це дозволити».

«Харківські асамблеї» проходять в Харкові щорічно, починаючи з 1991 року (за винятком 1996 і 1998 років). Цього року фестиваль проходить за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса, Харківської облдержадміністрації та Мінкультури України.