У Харківському художньому музеї виставили серії гравюр Дюрера «Апокаліпсис» та «Життя Марії» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

У Харківському художньому музеї виставили серії гравюр Дюрера «Апокаліпсис» та «Життя Марії»

Гравюра Дюрера з серії «Апокаліпсис»У Харківському художньому музеї відкрилася виставка "Гравюри Альбрехта Дюрера" до 540-річчя німецького графіка і живописця, майстра ксилографії (гравюра на дереві, найдавніша техніка гравюри), одного з найбільших майстрів західноєвропейського мистецтва епохи Відродження. Відвідувачі зможуть побачити спробу художника зміцнити християн у вірі і гідно приготуватися до Апокаліпсису.
Альбрехт Дюрер (1471-1528 рр.) першим з німецьких художників став працювати одночасно в двох видах гравюри - на дереві і на міді, і зробив гравюру мистецтвом, здатним конкурувати з живописом. Відомо, що він створив 105 гравюр на металі і не менш 180 дереворізів. На виставці представлені роботи художника із зібрання Харківського художнього музею, яка налічує близько 30 гравюр на металі та дереві.
Велика частина з них придбана засновником Харківського імператорського університету Василем Каразіним у Санкт-Петербурзі в 1804 році для цього навчального закладу. У 1805 році колекція стала власністю університету, а згодом увійшла до зібрання музею. Частина творів Альбрехта Дюрера була втрачена під час Великої Вітчизняної війни.
В експозиції оригінальні твори Дюрера доповнені копіями його гравюр і фотографіями автопортретів різних періодів життя майстра. Над багатьма роботами попрацювали реставратори.
Відвідувачі виставки можуть побачити серію дереворізів «Апокаліпсис», яку майстер завершив у 1498 році. Метою цих гравюр було бажання художника вселити християнам стійкість у вірі, приготуватися до майбутніх випробувань і дати надію на перемогу Царства Месії над темними силами, зазначили в музеї.
500 років тому Альбрехт Дюрер доповнив цикл «Апокаліпсис» титульним листом. Саме ця робота - єдина з цієї серії, яка збереглася в музейній колекції. Також представлений цикл гравюр «Життя Марії» (1503-1504 рр.), в якому події з життя Богородиці подаються у вигляді жанрових сценок з сучасного для художника побуту. Крім того, на виставці представлені гравюри, що не входять до серії, зокрема, на міфологічні теми, і ксилографічний портрет самого Дюрера, виконаний його помічником Ерхардом Шоном за рік до смерті художника.
У музеї називають колекцію робіт Дюрера унікальною і дуже нею пишаються.
«Знайомство з його роботами принесе естетичне задоволення і розуміння того, як серйозно, як довго, як уважно працював художник, і яке враження він справляє навіть у 21-му столітті», - зазначила під час відкриття куратор виставки, заввідділу західноєвропейського мистецтва музею Тетяна Прокатова, повідомляє SQ
Роботи Дюрера будуть виставлені до кінця листопада. Час роботи виставки: з 10.00 до 17.30, вихідний – вівторок. Ціна квитка: дорослі - 7 грн.; школярі, студенти, пенсіонери - 5 грн. Кожен 2-й четвер місяця - безкоштовний день для студентів, кожен 3-й четвер місяця - безкоштовний день для школярів.