Етнографічний музей до Євро-2012 відкрили у селі Шелудьківка Зміївського району | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Етнографічний музей до Євро-2012 відкрили у селі Шелудьківка Зміївського району

photo_bigУ селі Шелудьківка відкрився перший в Зміївському районі етнографічний музей з експонатами півторастолітньої давності. Колекцію збирали місцеві жителі.
З перших хвилин перебування в цьому приміщенні так відразу і не скажеш - музей це чи справжня кімната старовинної української мазанки. І піч, і червоний кут - все це елементи світлиці традиційної української хати.
Музей експонатами поповнювали в основному жінки, тому в кімнаті більше дамських речей. Шафи експозиції ломляться від одягу. Кожній речі не менше сотні років.
Жителі Шелудьківки зносили раритетні речі в місцеву школу протягом двадцяти років. Не шкодували і особливо цінних предметів. Наприклад, ступа одній із сімей допомогла не померти з голоду під час війни - в ній товкли все їстівне, що знаходили, заливали водою і їли. Усього в експозиції близько трьох сотень раритетних предметів. Тут і меблі, і картини, і предмети побуту.
Екскурсію в музеї проводять самі школярі. Для більшого колориту - у національних костюмах. Етнографією в Зміївському районі хочуть залучити й іноземних гостей. Особливий інтерес до української історії від туристів чекають до Євро-2012.

«Ми особливу увагу приділяємо зараз сфері туристичного бізнесу, тобто, це один з аспектів, який може принести значні грошові кошти району. І музей - це один з етапів. У нас відкриваються додаткові туристичні маршрути, куди він включений», - підкреслив глава Зміївської райдержадміністрації Євген Мураєв.

На той час в ліцеї обіцяють поповнити музей. Старовинні речі може принести кожен бажаючий, повідомляє МГ «Об'єктив»