Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

3003 info

A+ R A-
Рейтинг статті:

Звіт вокально-хореографічного ансамблю «Бояничі» Чугуївського РБК, 2.06.2015

e-mail Друк

boyanychi6

     2 червня 2015 року на базі дитячого табору «Ромашка», який став тимчасовим притулком для біженців і вимушених переселенців з зони АТО, відбувся творчий звіт вокально-хореографічного ансамблю «Бояничі» (керівник - Данилюк Олександр Вікторович) Чугуївського РБК Харківської області на підтвердження почесного звання «народний аматорський колектив». Для перегляду звітної програми з метою оцінки майстерності учасників колективу була запрошена обласна атестаційна комісія у складі Добренької Оксани Миколаївни – голови атестаційної комісії, начальника відділу культури, мистецтва та навчальних закладів Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації; Откидача Володимира Миколайовича – професора кафедри духових та естрадних інструментів Харківської державної академії культури, доктора мистецтвознавства, керівника народного вокального ансамблю «Kvitka» та зразкового дитячого вокального ансамблю «Смайл-S»; Кобзєва Сергія Сергійовича – завідувача відділом хорових дисциплін, голови циклової предметної комісії, викладача вищої категорії, методиста ОКЗ «Харківське училище культури»; Кобзєвої Олени Олексіївни – викладача вищої категорії, методиста ОКЗ «Харківське училище культури»; Гейко Галини Василівні - керівника вокально-інструментального квартету «Діва», солістки ансамблю «Ярмарок», лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів і фестивалів, провідного методиста відділу з методичної роботи КЗ «ООМЦКМ»; Акименко Олени Станіславівни – секретаря атестаційної комісії, завідувача відділом з методичної роботи КЗ «ООМЦКМ».

     Дивлячись на виступи учасників цього колективу, усвідомлюєш, що духовна спадщина Чугуївщини ще здавна славиться своїми традиційними святами пісні і музики. У репертуарі ансамблю знаходиться чимало найкращих зразків народної пісенної культури, а також унікальні авторські доробки його засновника, композитора, Заслуженого працівника культури України – Бєсєди Юрія Костянтиновича. На сьогодні «Бояничі» очолює Данилюк Олександр Вікторович, великий знавець народної пісенної літератури.

boyanychi4     Веселий та жартівливий колектив має багато прихильників і є окрасою будь-якого культурно-мистецького заходу. Географія участі в конкурсах та фестивалях цього колективу досить широка і різноманітна. Що не виступ – то перемога. Лауреат та дипломант регіональних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів і фестивалів таких як: «Сорочинський Ярмарок», «Весілля в Малинівці+», «Слобожанський ярмарок», етно-фестиваль «Печенізьке поле», «Співочі тераси» та інших, ансамбль дарував і дарує глядачам свою натхненну творчість у різних країнах: Україні, Росії, Казахстані, Польщі.

     Учасниками вокально-хореографічного ансамблю «Бояничі» є працівники Чугуївського районного Будинку культури, студенти та військовослужбовці, серед яких можна знайти навіть заслужених працівників культури України та ветеранів праці. При ансамблі діє колектив-супутник «Візерунок» під керівництвом Ю. К. Бєсєди, який теж користується повагою та любов'ю серед мешканців Чугуївського району. Як дорослі артисти, так і маленькі співаки - усі вони - справжні подвижники мистецтва, патріоти, яким небайдужа доля держави, стан її культури і духовності. Не зважаючи на складнощі, новаторські пошуки митців сцени спрямовані на удосконалення художнього рівня та покращення  професійної майстерності.

     Творчий звіт пройшов на належному організаційно-художньому рівні. Окрім основного складу ансамблю, атестувалися й молодші учасники колективу–супутника «Візерунок», навіть їх незмінний керівник Ю. К. Бесєда прочитав декілька жартівливих гуморесок, була задіяна хореографічна група балетмейстера Ковалівської Олени Іванівни, запросили й концертмейстера Чугуївського РБК Гейко Володимира Володимира, який віртуозно виконав інструментальну композицію «Ріо-Ріо». Загальне враження від програми концерту залишилося виключно позитивне. Оркестрове аранжування і робота над вокальним матеріалом успішно проводиться у творчій співдружності двох талановитих музикантів В. В. Гейко та О. В. Данилюка. Усіх присутніх, як професіональних спеціалістів, так і пересічних глядачів, порадували якісний музичний супровід та оригінальні гармонії у вокальних партіях, збалансоване і водночас абсолютно об'ємне звучання мелодійних ліній, персональний підхід до тембрального забарвлення кожного окремого голосу, які сприймалися яскраво свіжо. Солісти (Валентина Грязнова, Вікторія Сиромятникова, Наталія Лесняк, Поліна Мережко) продемонстрували впевненість і підвищену сконцентрованість під час виконання індивідуальних партій. У цілому на звіті панував піднесений патріотичний настрій, який був обумовлений грамотно і ретельно підібраним репертуаром, актуальним у загальному соціокультурному і політичному сьогоденні.boyanychi7

     Враховуючи високий художній рівень та професійну виконавську майстерність, активну концертну діяльність та постійну участь у різноманітних мистецьких культурно-масових заходах району та області, що відповідає вимогам Положення, обласна атестаційна комісія одностайним голосуванням вирішила рекомендувати колегії Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації підтвердити вокально-хореографічному ансамблю «Бояничі» Чугуївського районного Будинку культури Харківської області під керівництвом Данилюка Олександра Вікторовича почесне звання «народний аматорський колектив».

e-max.it: your social media marketing partner