Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
OCT
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
grafik
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Звіт хору народної пісні «Джерело» Балаклійського РБК, 10.10.2015

e-mail Друк

 2 copy

   10 жовтня 2015 року в Балаклійському районному Будинку культури відбувся ювілейний звітний концерт «Балаклійщина починається з „Джерела”» та атестація на підтвердження звання «народний» хору народної пісні «Джерело» під керівництвом Пасєки Романа Святославовича.

   Легендарний творчий колектив Балаклійщини – народний хор народної пісні «Джерело» відзначив свій великий ювілей – 45 років з дня заснування. 45 у житті колективу – ціла епоха: це люди і долі, радість і смуток, розрада й велика робота, надбання і втрати... і, неодмінно, її величність Пісня. Саме вона згуртувала всіх воєдино – і людей, і долі, і цілі покоління.

   Вплив хору «Джерело» на формування культурних традицій Балаклійського краю  та Харківщини в цілому переоцінити неможливо. За роки існування колектив заклав міцний фундамент добра, любові до рідної землі, сформував свій неповторний менталітет колективу з яскравим українським характером і самобутнім талантом, довівши високий клас виконавської й художньої майстерності. За понад чотири десятиліття хор заволодів народною любов’ю та здобув чимало почесних титулів: неодноразово захищав почесне звання «народний», відстоював славу Балаклійщини на всеукраїнському та міжнародному рівнях і, безумовно, завжди був і залишається високим смисловим доповненням усіх районних заходів.

   За 45 років існування колектив лиш набуває популярності, бо завжди молода українська пісня, бо затребувана її споконвічна мудрість. Особливо актуального звучання набуває вона сьогодні, коли Україна переживає нелегкі часи переосмислення, формування нової свідомості, зародження справжнього, а не вдаваного патріотизму. Бринять сльози на очах, коли на День Незалежності хор виконує «Сину, качки летять» або «Ой у лузі червона калина» на фоні відеоряду про воїнів АТО. Чудово, що ми маємо змогу чути ці пісні, відчувати їхній настрій, глибокий зміст, а разом з цим, проживати свою історію.

   «Джерело» – це особлива атмосфера: це міцна дружба, співчуття, кохання, товариська участь у побутових питаннях, це багаття поблизу Дінця, це вселенський смуток за тими, хто відійшов у Вічність, і, неодмінно, її величність Пісня. Кожна людина в цьому колективі – особистість. Чого варта лише Надія Максимівна Тарасова – велика подвижниця й душа коллективу, в житті – сама чуйність, а на сцені – яскрава солістка, альт.
Варто пригадати добрим словом і доземно вклонитися шановному Михайлу Івановичу Гнечці – акомпаніатору з багаторічним досвідом, який віддав «Джерелу» не один десяток років; його внесок у розвиток колективу переоцінити неможливо. Нині на посаді акомпаніатора працює інший талановитий музикант Григорій Юрійович Педько, який очолює інструментальну частину колективу, адже останнім часом, за ініціативи М. І. Гнечки, колектив став виступати разом з інструментальним ансамблем Балаклійської дитячої музичної школи у складі Тетяни Рой, Олени Лимарової, Тетяни Радченко. У день 45-річчя хористи з вдячністю пригадали своїх акомпаніаторів, з якими довелось працювати в різні періоди життя. Це Володимир Зубко, Сергій Івончик, Яків Крилов, Віктор Громов.

   У колективі немає випадкових людей. Незмінна ведуча Валентина Іванівна Левченко; завдяки її декламаторському таланту, який своєю щирістю, сяйним поглядом і чудовим голосом зігріває кожне серце, колектив практично не потребує зайвого конферансу. Взагалі, в хорі є чимало чудових чоловічих голосів: зачаровують своїм тембром солісти Олександр Кононенко, Борис Шепенко, Володимир Голуб, Микола Самбур, Альфред Герман, який у хорі, до речі, з першого дня. Окремим рядком слід сказати про Андрія Антонова – це молодий, талановитий співак, соліст, його голос – чудове доповнення гармонії хорового звучання.

   Неперевершені жінки-солістки. Наталія Лебедєва – особливий тембр, чарівна врода і велика відданість мистецтву; вона щира й самобутня на сцені, саме це шанують у ній глядачі і з замилуванням слухають ліричні пісні у її виконанні. Гідний захоплення дует Надії Степаненко та Валентини Блудової, поява яких на сцені – завжди радість для глядачів, а голоси – окраса хору. Поетичною ноткою доповнює колектив Олексій Гопцій.

   Віра Мойсеєнко, Валентина Пугачова, Віктор Мерлак, Валентина Мегідь, Микола Власов, Тамара Уланова, Ірина Колесник, Олександра Висторобець, Тетяна Скирта, Валентина Колесник, Надія Баришенко, Таїсія Коробка – на сцені вони артисти, люди, які дарують радість, гармонію життя і віру в те, що ми, українці, слобожани – справді особливі. Бо хіба може називатися пересічним народ, який має таку (!) пісню і який так (!) уміє співати?! В житті ці люди служать медицині, педагогіці, працюють фахівцями в різних галузях виробництва, перебувають на заслуженому відпочинку, проте кожен з них, урешті-решт, несе важливу духовну місію, яка підтверджує унікальність однієї з найбагатших культур світу.

   Відмінність «Джерела» від інших колективів полягає в тому, що сюди приходять свідомі люди, які визначилися в житті і нізащо не проміняють життєву істину на яскраву вдаваність, яка, як сказав філософ, до першого дощу. Те, що в душі, горить завжди. В душі у «джерелівців» – любов до пісні, яка житиме довіку.

 2 1 copy

   З огляду на успішно проведений творчий звіт, багаторічну плідну працю, збагачення духовного надбання рідного народу, розвиток і популяризацію української народно-пісенної культури, а також активне збереження традицій Слобожанського краю, члени атестаційної комісії вирішили рекомендувати колегії  Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації підтвердити  хору народної пісні «Джерело» під керівництвом Пасєки Романа Святославовича Балаклійського районного Будинку культури почесне звання «народний аматорський колектив».

e-max.it: your social media marketing partner