Харківська міська художня галерея | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Харківська міська художня галерея

Адреса: м. Харків, вул. Чернишевська, 15.
Телефон: (057) 706-16-20.
http://mcultura.kh.ua/activities/modern-art/
Директор: Тетяна Аркадіївна Тумасьян.
Державна установа.

Харківська міська художня галерея - перша і єдина в країні галерея муніципального статусу, що послідовно і системно здійснює свою програмну діяльність по популяризації сучасного мистецтва. Це одна з перших в Україні галерей муніципального статусу, вона була заснована ще в кінці 1996 року. З 1997 року вже стала членом Асоціації Арт-галерей України.
У розпорядженні галереї основний постійно діючий виставковий зал (загальна експозиційна площа - 100 кв. м.), а також андеграундний майданчик "АРТподвал" (140 кв. м.). Команда галереї - 5 постійних співробітників і волонтери.
В активі галереї більше 400 художніх виставок, проектів та культурологічних акцій, серед яких традиційні молодіжні проекти, такі як, фестиваль Non Stop Media, а також раз на три роки тут проводиться Міжнародний Симпозіум зі Скульптури.
Власну колекцію галереї складають роботи харківських авторів, художників з інших міст України, Росії, Ізраїлю, Німеччини, США.
Галерея - неодноразовий лауреат міжнародних арт-фестивалів, двічі володарка професійного призу "Золотий перетин" в номінації "галерея року". Галерея представляла культуру Харкова на Всесвітньому виставковому форумі "ЕКСПО-2000" (Ганновер, Німеччина, 2000); постійно пропагує мистецтво художників Харкова і України на престижних міжнародних мистецьких акціях в Києві, інших містах України, в Росії, Польщі, Німеччині, США.
За підсумками арт-рейтингу галерея стабільно входить до лідируючої групи провідних галерей і центрів сучасного мистецтва країни.
Кожні 2 тижні увазі відвідувачів галереї пропонується нова виставкова експозиція: роботи провідних вітчизняних майстрів, виставки сучасного зарубіжного мистецтва, інші художні акції. Поряд з показом традиційного образотворчого мистецтва (живопис, графіка, скульптура, кераміка, фото), галерея в своїй виставковій діяльності звертається і до нових візуальним формам і технікам: об'єкти, інсталяції, перформанс, відеоарт, медійні проекти.
Довгострокові програми галереї: "Харків-Арт", "Майстри", "Наша спадщина", "Сучасне зарубіжне мистецтво", "Російська палітра", "З приватних і музейних колекцій", "Нові імена", "Експериментальна студія", "Молодіжна філія "," Відкриття ".
Основне коло авторів: відомі художники Харкова, провідні майстри сучасного українського мистецтва - учасники престижних вітчизняних і зарубіжних виставок, які працюють в живописі, графіці, скульптурі, художній фотографії, арт-дизайні, нових медіа та інших техніках.
Галерея формує власну колекцію - основу майбутньої міської колекції сучасного мистецтва. На даний момент колекція нараховує близько 70 робіт: живопис, графіка, скульптура, принти, об'єкти, фото відомих харківських авторів і художників з України, Росії, Ізраїлю, Узбекистану, Польщі, Німеччини, США.

Сховати сніг