Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
OCT
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
grafik
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

14 10

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Великодні традиції різних країн. Іспанія.

e-mail Друк

Ispaniya1

Напередодні Великодніх свят у країнах Європи відзначають так званий Страсний або Святий Тиждень. На Страсному тижні християни згадують про останні дні земного життя Спасителя. В Іспанії тиждень між Пальмовою неділею (католицький аналог Вербної неділі) і Великоднем називають Семана Санта (Святий Тиждень).

Коли в 1492 році Іспанія звільнилася від влади мусульман, це викликало великий релігійний підйом. Всюди стали будувати храми і монастирі. Для охорони католицької віри заснували церковний суд − інквізицію, а в багатьох регіонах країни релігійні свята стали святкувати з небувалою пишнотою і розмахом. Так сталося і з Семана Сантою. Перші згадки про багатогодинні святкові процесії вулицями міста з'являються в 15 столітті, а в кінці 16 століття свято набуло свого нинішнього вигляду.

Однак Семана Санта не релігійне, а скоріше народне свято, з великою кількістю квітів, фарб, музики і веселощів, з андалузькими піснями saetas і гучними оплесками глядачів, що слідують за процесією. Це одне з тих свят, коли вся країна немов переноситься в минуле: центри міст закривають для транспорту, а по вулицях проходять процесії з величезними релігійними скульптурами, музикантами і членами релігійних братств, одягненими в мантії. Місцеві жителі прикрашають будинки та одягають традиційні костюми, а в ресторанах з'являються спеціальні страви.

Святкують Святий тиждень в усіх іспанських містах, але найбільш ефектно − в Андалусії, Севілії та Малазі. Протягом усього тижня є загальнонаціональні вихідні дні: Страсна п'ятниця та Великодня неділя, але в кожній провінції додатково до них встановлюють і свої вихідні, коли не працюють магазини і державні установи. Рух транспорту в центрах міст перекривають повністю або частково на весь тиждень.

Головні події Семани Санти − багатогодинні процесії з оркестрами, сотнями носильників, що несуть на плечах «пасо» − встановлені на платформах величезні дерев'яні скульптури Ісуса, Марії та святих. Ці процесії супроводжують тисячі «назаренос» − учасники братств, одягнені в різнобарвні мантії і ковпаки, що закривають обличчя. Йдучи, вони повинні безупинно каятися в гріхах, а завдяки ковпакам можуть залишатися невпізнаними. Часто весь шлях вони долають босоніж, іноді вішають на ноги ланцюги.

Найцікавіше відбувається біля дверей церков, звідки виносять «пасо». «Косталерос» (носильники «пасо») багато місяців тренують особливу ходу, під час якої скульптури будуть рухатися і здаватися живими. Щоб винести величезні платформи з церковних дверей, їм доводиться вставати навпочіпки, при цьому кожен несе на собі до 120 кг ваги. Втім, іноді «пасо» встановлюють на вози. Замикає процесію оркестр, що виконує релігійну музику. У ході зазвичай беруть участь чоловіки, жінки ж спостерігають за дійством. На честь свята вони одягають чорні сукні, а голову прикрашають високими гребенями з мереживними мантильями.

Взяти участь у ході − велика честь, доступна не кожному: під ковпаками ховається багато відомих городян. На Великдень заведено відвідувати родичів, тому в іспанських містах можна зустріти навіть голлівудських зірок. Наприклад, Антоніо Бандерас майже щороку приїздить на свято до рідної Малаги та іноді навіть бере участь у ході.

Ispaniya2Ispaniya4Ispaniya5

e-max.it: your social media marketing partner