Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
graimo
  
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

war

A+ R A-
Рейтинг статті:

Дев'ять різних поглядів на Слобожанщину – на виставці «Стежками Харківщини» -03-17 серпня 2011 року

e-mail Друк

3 серпня о 16.00 у художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного центру культури та мистецтва – урочисте відкриття виставки «Стежками Харківщини». Яка вона – наша благословенна Харківщина? Для кожного вона своя. Дев'ять художників різного творчого напрямку та віку представлять дев'ять різних поглядів на мальовничі пейзажі Харкова і області.

Зимові ялинки. Денис ЧерновЕкспозиція складається з робіт дев'яти відомих харківських живописців – Віктора Ковтуна, Єгена Сегала, В'ячеслава Панова, Марка Константинопольського, В'ячеслава Бабака, Олександра Сердюка, Дениса Чернова, Павла і Наталії Меньшових. Кожен з них пройшов своїми стежками по рідній землі і побачив свою Слобожанщину, пропустивши її крізь призму власних почуттів.

На світанку. В'ячеслав БабакУсі дев'ять художників – люди різного віку і працюють в різних стилях і напрямках. Таке розмаїття творчих методів авторів підкреслює багатство художніх традицій Харківщини. Вони інтерпретують поезію буденності, мальовничо узагальнюють її і відкривають палітру ракурсів природного сприйняття – від монументальних пейзажів до дивно реалістичним зображенням, від яскравої гри фарб до тонких градаціях світла, від реалістичних пейзажів академізму до авангардного баченню їх образів.

Всі роботи сповнені виключно індивідуальними відчуттями, які поєднують у собі і традиції ліричного українського живопису, і гостроту сучасних художніх інтерпретацій.

Пейзаж Марка КонстантинопольськогоВиставка триватиме до 17 серпня. Чекаємо вас у художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» за адресою: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх.

Довідка. Наймолодшому учаснику цієї виставки 29 років, найстаршому – 71.

Для Олександра Сердюка характерна власна достовірність природи і Весна. Павло Меншовмонументальність, художник тонко відчуває настрій природи в різні пори року.

Денис Чернов – художник більш філософського складу. Його картини – це плід вивчення будь-якої речі через її зображення, тому у нього можна побачити багато символів, які криються в буденних речах, він намагається говорити про філософські ідеї шляхом зображення Харківські вулички В'ячеслава Пановареальних предметів та образів.

Для Євгена Сегала мистецтво – це не просто гра уявлення, а, в першу чергу, акт творчості, для якого потрібні три складові: самобутність, природа і традиція. Саме ці три складові домінують у творчості майстра. Це художник, який постійно змінюється, він не втомлюється вивчати світ, щоразу шукає своє місце в ньому. Особливе місце в його творчості займає ліричний пейзаж, який максимально відображає широку палітру авторських відчуттів. Навіть у зображенні непоказних куточків Харкова Олександру Сердюку притаманна достовірністьвін знаходить поезію, він мріє про гармонійність в світі, в його Харкові немає заторів на дорогах і метушні, життя міста завжди підпорядковано стану природи: або воно залите сонцем, або занурилося у мжичку.

Віктор Ковтун створюєполотна-настрій, в яких відображена його особиста емоційність і схвильованість. Це майстер у самому розквіті творчих та життєвих сил. Від харківської художньої школи він увібрав кращі традиції живопису, а заодно і декоративні тенденції, властиві майстрам народного розпису, їх сприйняття кольору, орнаментально-умовне перетворення навколишнього світу. Його пейзажі в поєднанні з цим жанром розкривають основну думку художника: Україні – це квітуча земля.

Харьков на картине Виктора КовтунаХудожник Павло Меньшов працює у станковому живопису. Його дружина Наталія Меньшова майже 30 років в інституті «Харківпроект» проектувала блакитне місто, але як і комунізм, ці проекти залишилися в мріях, а картини з пейзажами стали реальністю. Малюючи їх, художниця, як у дитинстві, насолоджується чудовими перетвореннями полотен в ліси, калюжі з волошками й ромашками. Всі її картини пронизані сонячною радістю, якою художниця хоче поділитися з усіма, хто приходить на її виставки.

Пейзажі живописця Марка Константинопольського вражають своєю реалістичністю.

В'ячеслав Бабак майже все життя працює в стилі пейзажного живопису. Його твори сповнені класичної обгрунтованості й бездоганні з точки зору професіоналізму і майстерності.

Пейзажний живопис В'ячеслава Панова пронизаний світлом, світлі тони домінують на його полотнах навіть при зображенні похмурого неба над Харковом. Харківські вулички, знайомі міські пейзажі в різні пори року представляються в його виконанні теплими та рідними.

Оглядову статтю про виставку «Абсолютно різних художників у галереї «Мистецтво Слобожанщини» об'єднала одна ідея» читати тут

e-max.it: your social media marketing partner