Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
01 22 1
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка фото та архівних документів «П. А. Столипін – державний діяч та реформатор» - 04-16.06.12

e-mail Друк

В галереї «Мистецтво Слобожанщини» відкрилась виставка «П. А. Столипін – державний діяч та реформатор», присвячена 150-річчю з дня народження цієї видатної особистості. Матеріали виставки розкривають не лише риси однієї з наймасштабніших історичних фігур в історії людства, але і те, як реалізуються реформи в реальності, через що треба переступати людям, що їх здійснюють.
Виставка організована спільними зусиллями фонду Росспівробітництва, генерального російського консульства та керівництва Харкова та області.
Столипін як джерело ідей
«Ця виставка – непересічна подія в культурному житті Харкова. Особистість Петра Аркадійовича Столипіна – одна з наймасштабніших історичних фігур в історії людства. Можливо, знайомство з його життям та діяльністю буде спонукати відвідувачів робити в своєму житті найбільш правильний вибір»,– підкреслив значення виставки начальник управління внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації Володимир Зінченко.
На відкритті був присутній генеральний консул Російської федерації Сергій Семенов, який підкреслив актуальність звернення до постаті Столипіна: «Петро Столипін – дійсно видатний державний діяч, і повинні пройти ще роки, щоб усвідомити значення його перетворень. Сподіваюсь, що сформується стійкий інтерес до його діяльності та розуміння необхідності звернення до нього як до ідейного джерела».
«Тематика проведення реформ зараз надзвичайно актуальна як в Росії, так і в Україні. Матеріали виставки відкривають завісу, як реалізуються реформи в реальності, через що треба переступати людям, що їх роблять»,– звернув увагу гостей галереї керівник Представництва Росспівробітництва в Україні Костянтин Воробйов.
Не лише відданий син вітчизни, але люблячий чоловік і батько
Експонати виставки – штрихи до портрету П. Столипіна, моменти його життя зафіксовані на фотографіях, його думки і почуття відображені в листах. Водночас вони передають атмосферу та події, що відбувалися на межі ХІХ-ХХ ст. – епохи кардинальних змін у суспільному та культурному житті Росії та Європи.
В експозицію включено в архівні матеріали, що відображають життєвий шлях Столипіна від народження та студентських років до самої його смерті. Часи великих реформ крізь полотно історії оживають та закарбовуються у пам'яті наших сучасників.
Виставка містить фотографії та експонати із зібрання Музею Шєрємєтьєвих, Фонду вивчення спадщини П. А. Столипіна, Федеральної архівної служби Росіїї, державної архівної служби України тощо.
На відкритті була презентована книга «Крестный путь П. Cтолыпина». Автори книги: міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник і перший заступник голови Держкомітету України у справах національностей і релігії Віктор Воронін. На основі величезної кількості архівних матеріалів історики намагаються максимально об'єктивно відтворити багатогранний образ суперечливої постаті Столипіна. Книга побачила світ за допомогою Харківського видання «Фоліо».
Костянтин КеврокянІніціатором проекту став керівник телеканалу «Перша столиця» Костянтин Кеворкян.
«Особисто для мене ця виставка окрім безумовно величезної історичної важливості має ще і значення як свідоцтво епохи початку ХХ століття. В контексті тієї доби постать Столипіна зображена не тільки як реформатора та державного діяча, а й як люблячого чоловіка та батька, глибоко духовної людини»,– зазначив Костянтин Кеворкян.
Багато задуманих ним реформ актуальні і сьогодні
Відвідувачі виставки, ознайомившись з експозицією, мають можливість сформувати власну точку зору з приводу оцінки діяльності П. Столипіна. Адже історичний матеріал, нажаль, кожною владою інтерпретується в контексті магістральної ідеології, отже не завжди в офіційних джерелах минулого можна знайти об'єктивну оцінку, погляд з різних сторін.
«Особистість прем'єр-міністра Росії початку ХХ століття Петра Столипіна неоднозначна, як неоднозначна і оцінка його внеску в реформування патріархальної Російської імперії за рахунок розвитку промислового комплексу. Не всі ідеї Столипіна прийняті його сучасниками. У будь-якому випадку, внесок Столипіна у розвиток багатонаціональної країни має історичне значення, а багато задуманих ним реформ, зокрема, сільського господарства, медицини, містобудування, інфраструктури актуальні і сьогодні»,– пояснив професор Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Сергій Куделко.
Виставку можна буде відвідати в галереї «Мистецтво Слобожанщини» до 16 червня.

Фото можна подивитись тут: http://cultura.kh.ua/uk/news/sentrnews/1362-petro-stolipin-ta-jogo-epoha-predstali-pered-harkivjanami-u-foto-ta-arhivnih-dokumentah

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг