КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка в рамках арт-проекту «Материнство», 6-22 березня 2014 року

materinstvoЗ 6 по 22 березня 2014 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного центру культури і мистецтва відбудеться виставка в рамках арт -проекту «Материнство». В експозиції будуть представлені роботи 26 авторів з різних міст України (Запоріжжя, Луганськ, Харків, Чернігів, Ялта), а також з Санкт-Петербурга (РФ).

Різні за жанрами, технікам та видами образотворчого мистецтва експонати виставки об'єднані навколо однієї з фундаментальних цінностей людства в різних культурах та історичних періодах – материнства. Арт -проект «Материнство» репрезентує погляд сучасних художників, скульпторів і фотографів, їх чуттєво-емоційне та аналітичне розуміння місця, ролі і значення матері в житті кожної людини.

Категорія «материнство» в сучасній культурі є об'єктом дослідження та аналізу міждисциплінарних наук: психології, соціології, історії, етнографії, культурології, філософії. Хвилю підвищеного інтересу до теми материнства можна пояснити розмиванням традиційного сприйняття жінки та її місця в суспільстві. Сутність і специфіка материнства в кожен конкретний період відображає загальний стан культури, тому в силу змін, що відбуваються в системі цінностей материнство виступає характеристикою стану культури і суспільства.

Початок весни є точкою відліку нового циклу в природі, який асоціюється з продовженням роду, а також народженням ідей і нових інтерпретацій давно існуючих категорій. Саме тому весна- 2014 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» стартує з цього арт -проекту, завданнями якого є виявлення глибини питання материнства для різних пластів суспільства, показ відносини сучасної людини до даної цінності, нагадування важливості цієї теми, порівняння материнства як цінності в різних культурах і в різні часи.

Учасники арт- проекту: Аліса Василькова, Альберт Іщенко, Анастасія Медяник, Христина Арлаускайте, Андрій Важинський, Валентина Самойлик, Дар'я Денисова, Олена Івановська, Володимир Жук, Зоя Пилипенко, Дар'я Романова, Ірина Пітнокі, Ірина Калюжна, Ірина Куликова, Катерина Гончарова, Любов Душина, Марія Борисова, Надія Мартиненко, Наталя Меншова, Ніна Вербук, Олег Омельченко, Наталія Пустовіт, Микола Рябінін, Тетяна Альбіцька, Тетяна Кошерновская та Ігор Нещерет. Це як знані художники, так і автори – початківці.

Урочисте відкриття виставки пройде 6 березня в 17.00.

Виставка триватиме до 22 березня.