КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Талашко Валерія — писанкарство

 Talashko foto

Талашко Валерія  практикує писанкарство, народний майстер з писанкарства. Членкиня Харківського міського клубу писанкарства ім. А.Овчаренко. Працює у Харківському ЦДЮТ № 1, керівник гуртків писанкарства та декоративно-ужиткового мистецтва "Оберіг". Володарка стипендії  ім. Ф.І. Гнідого з декоративно-ужиткового мистецтва (2017 р.).

Талашко Валерія Романівна, 1993 р.н., проживає у Харкові. З підліткового віку навчалась писанкарству у зразковому художньому колективі «Дивосвіт». Навчила Валерію азам та тонкощам цієї справи наставниця та вчителька – Лариса Волкова, яка практикує писанкарство понад 20 років.

У своїх роботах майстриня створює авторські писанки за традиційними мотивами, зокрема, використовує техніку розпису писачком – найдосконалішу техніку воскового розпису, яка полягає в майстерному нанесенні розтопленого воску на яйце за допомогою писачка і поетапному фарбуванні яйця. Писанки, виконані таким способом, переважно багатоколірні й відзначаються витонченим ювелірним декором. Писанкарка комбінує орнаменти та залучає до розпису дрібний орнамент, який утворює у кінцевому результаті Всесвіт. Окрім традиційних технік розпису яєць (писанок, мальованок, крапанок тощо), Валерія практикує нетрадиційну техніку декорування яєць – перфорування (висвердлені візерунки за допомогою бормашини). Техніка з'явилась у Німеччині. Поширена в Чехії, а останнім часом популярна в Україні. Для перфорування є придатною шкаралупа як курячого яйця, так і перепелиного чи страусиного. Усі вони відрізняються за твердістю і кількістю шарів. Наприклад, найтвердіше – страусине яйце, що складається з трьох шарів. З кожного шару майстриня створює свою композицію, і виходить складний, багатошаровий малюнок.

Валерія Талашко бере участь у виставках, конкурсах, кураторських роботах, зокрема і на базі КЗ «ООМЦКМ». У 2015 році в роботі виставки «Цей безцінний скарб – писанка» майстриня  взяла участь як керівник гуртка «Писанкарство» ЦДЮТ № 1, яка представила на огляд відвідувачів понад 7 авторських робіт, а також провела майстер-клас з писанкарства та у конкурсі традиційних художніх ремесел «Кроковеє коло» для дітей та дорослих (2017 р.). До свята Великодня 2020р., у співпраці з галереєю «Мистецтво Слобожанщини», майстриня долучилась до створення онлайн-виставки писанок.

Надихає Валерію на творчість робота з учнями, вікова категорія яких сягає від 4х до 18 років. Під час занять, сучасні інтернет-діти відкладають свої гаджети на час і поринають у світ розпису, історію, традиції та культуру нашого народу. Розписуючи писанки гуртом, утворюється окремий мікрокосмос, у якому витає фантазія, натхнення та добра атмосфера.

Початківцям майстриня радить підходити до справи з добрими намірами, чистими думками та молитвою, а практика вдосконалиться з часом.

«Декоративно-прикладне мистецтво наразі відроджується. Дорослі, молодь та діти навчаються ньому, - каже Валерія, - люди прагнуть дізнатись щось нове, згадати забуте. У наш час пізнати та навчитися народному мистецтву стає мобільно та доступно: курси, майстер - класи, семінари, виставки тощо, все це можна відвідати у інтернет просторі. Отож, з кожним днем нашого життя, крок за кроком, писанкарство стає не тільки традиційним мистецтвом, але й сучасним брендом».

 

1

2

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

456

Викл. сніг