Положення XIII Відкритого фестивалю традиційної народної культури "Кроковеє коло” | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Положення XIII Відкритого фестивалю традиційної народної культури "Кроковеє коло”

ПОЛОЖЕННЯ
XIII ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО"
для дітей та молоді

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Фестиваль "Кроковеє коло" є фестивалем традиційної народної культури Слобожанщини за участі дітей та молоді Харківської області та м. Харкова.

Фестиваль заснований у 2000 р. за ініціативою Спілки етнологів та фольклористів міста Харкова та проводився за підтримки Управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації, Управління культури Харківської міської ради, Управління освіти Харківської міської ради та Харківського обласного відділення Українського Фонду культури.

З 2012 р. організаторами фестивалю виступають Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, Спілка етнологів та фольклористів міста Харкова за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації.

II. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ

Фестиваль проводиться з метою залучення дітей та молоді до дослідження, вивчення і відтворення найкращих зразків фольклорно-етнографічної спадщини свого краю. Головним завданням фестивалю є залучення дітей до активної дослідницької і виконавської діяльності по збереженню звичаїв, обрядів, традицій, автентичного співу, національного вбрання та традиційних художніх ремесел.

III . УМОВИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ

Для участі у заходах фестивалю запрошуються учасники народознавчих, фольклорних, дослідницько-виконавських, вокальних гуртів, гуртків народних художніх ремесел клубних закладів, загальноосвітніх шкіл, шкіл естетичного виховання, будинків дитячої та юнацької творчості Харківської області та м. Харкова.

Програма фестивалю включає: науково-практичну конференцію, конкурси та заключні заходи (нагородження учасників, виставку та гала-концерт переможців).

Науково-практична конференція „ЕТНОЛОГІЯ І ФОЛЬКЛОРИСТИКА" проводиться за темами: музичний фольклор, усна народна творчість, дитячий фольклор, календарна обрядовість, родина обрядовість, традиційний народний одяг, житло, ремесла, народна кухня, народні прикмети, обереги, народна метеорологія, народні вірування, демонологія тощо.

Головна умова: у виступ на науково-практичній конференції необхідно включити власні дослідження та матеріали.

Регламент:

- доповідь та повідомлення - до 7 хв.; обговорення - до 10 хв. Текст доповіді має не перевищувати 10 друкованих сторінок та окремо подається на електронному носії.

Вікові категорії:

У конференції приймають участь діти з 12 років.

Конкурси фестивалю проводяться за такими номінаціями:

- „Фольклористично-етнографічні програми" (календарні свята родинна обрядовість, вечорниці, дитячі ігри і розваги та інші жанри фольклору);

- „Автентичний спів" (гуртовий спів);

- „Автентичний спів" (солоспів);

- „Традиційні художні ремесла" (писанкарство, вишивка, витинанка, художній розпис, ткацтво, лозоплетіння, кераміка, різьблення, вироби з соломки та бісеру).

Учасники привозять до 5 робіт на конкурс та виконують одну роботу на місці (з собою потрібно взяти необхідний матеріал для виконання робіт). Подані роботи на конкурс повинні бути відповідно оформлені для представлення на виставці.

Для участі у конкурсних заходах фестивалю запрошуються учасники народознавчих, дослідницько-виконавських гуртів загальноосвітніх шкіл, шкіл естетичного виховання, будинків дитячої та юнацької творчості, клубних закладів Харківської області та м. Харкова та окремі виконавці (учасники).

Головна умова: у конкурсний виступ за номінаціями „Фольклористично-етнографічні програми" та „Автентичний спів (гуртовий та солоспів)" обов'язкове включення фольклорно-етнографічних матеріалів власних досліджень чи експедицій. Під час показу програми членам журі необхідно подати власні матеріали з короткою довідкою у якому селі, районі, області і коли записано матеріал, а також прізвище, ім'я, по-батькові, дата і місце народження інформанта.

Регламент:

- фольклористично-етнографічні програми – до 10 хвилин;

- автентичний спів (гуртовий спів, солоспів) – 2 пісні (загальною тривалістю до 3 хвилин);

- традиційні художні ремесла – 3 години.

Вікові категорії:

1 категорія – від 6 до 12 років;

2 категорія – від 13 до 17 років;

3 категорія – студентська молодь (бере участь у конкурсах фольклористично-етнографічних програм, гуртового та солоспіву).

Кількість учасників фольклористично-етнографічних програм не повинна перевищувати 15 осіб.

Критерії оцінок фольклористично-етнографічних програм та автентичного співу: відповідність народним традиціям; виконавська майстерність; якість постановки конкурсної програми; відтворення автентичного співу; використання обрядової атрибутики, традиційного народного костюму.

Критерії оцінок традиційних народних ремесел: відтворення традиційності народних ремесел, майстерність виконання, якість оформлення робіт.

Колективу (учаснику) для участі у конкурсах необхідно надіслати: заяву-анкету до 10 березня 2013 року на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (продублювати на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ) або на адресу: 61002 м. Харків, вул. Пушкінська, 62, Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтв тел./ факс +38(057) 700-26-62, 728-16-47. При реєстрації колективів необхідно мати список учасників колективу у 2-х примірниках, завірений печаткою районних відділів освіти, культури (для учасників з області) або печаткою закладів м. Харкова (для учасників з м. Харкова).

IV. МІСЦЕ ТА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ

24 березня 2013 р., Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова").
8.00 – заїзд та реєстрація учасників конкурсу „Традиційні народні художні ремесла";
9.00-13.00 – виставка та виконання конкурсних робіт.

30 березня 2013 р., Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова").
9.00 – заїзд та реєстрація творчих колективів та окремих виконавців
м. Харкова – учасників конкурсів „Солоспів", „Гуртовий спів", „Фольклористично-етнографічні програми".
10.00 –огляд конкурсних програм.

31 березня 2013 р., Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова")
9.00 – заїзд та реєстрація творчих колективів та окремих виконавців
Харківської області – учасників конкурсів „Солоспів", „Гуртовий спів", „Фольклористично-етнографічні програми".
10.00 - огляд конкурсних програм.
15.00 – нагородження переможців конкурсів „Солоспів", „Гуртовий спів", „Фольклористично-етнографічні програми".

7 квітня 2013 р., Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова").
9.00 – заїзд та реєстрація учасників науково-практичної конференції;
10.00 – початок науково-практичної конференції.

7 квітня 2013 р. о 15.00. Відкриття заключної виставки робіт та нагородження переможців конкурсу традиційних народних художніх ремесел. Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова").

22 травня 2013 р., Гала-концерт переможців фестивалю буде проведено у рамках урочистих заходів з нагоди Всеукраїнського літературно-мистецького свята „В сім'ї вольній, новій..." біля пам'ятника Т.Г. Шевченку.

V. ФІНАНСУВАННЯ ФЕСТИВАЛЮ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Участь у фестивалі безкоштовна. Витрати на відрядження колективів (солістів) і супроводжуючих їх осіб за рахунок організацій, що відряджають.

Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок бюджетних та спонсорських коштів.

Усі учасники фестивалю відзначаються подяками. Переможці конкурсів набувають звання лауреата (І, ІІ, ІІІ місце) та нагороджуються відповідними дипломами. Журі має право не присуджувати всі місця. До складу журі запрошуються фахівці у кількості 3-7 осіб. Члени журі мають право відбирати найкращі уривки конкурсних програм, окремі пісні для гала-концерту та роботи для виставки майстрів-переможців.

АДРЕСА ОРГКОМІТЕТУ: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 62, Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва,

тел./ факс +38(057) 700-26-62, 728-16-47 тел. +38(057) 728-16-40, 700-32-69, 728-16-39

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Телефони для довідок: (096)23-30-513; (095)69-68-103 – Наталя Петрівна Олійник, 728-16-40, (050)90-30-234 – Галина Василівна Лук'янець.

АНКЕТА - ЗАЯВКА
УЧАСНИКА КОНКУРСУ ТРАДИЦІЙНИХ ХУДОЖНІХ РЕМЕСЕЛ
XIIІ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ
„КРОКОВЕЄ КОЛО"
24 березня 2013 р. м. Харків.

Прізвище, ім'я учасника(ці)__________________________________________
Дата народження ____________________________________
Назва художнього промислу _____________________________________
Прізвище, ім'я, по-батькові керівника ____________________________________
Назва, адреса та телефон закладу _______________________________________
Дата та час приїзду __________________________________________________
Підпис керівника _______________________
Печатка організації що відряджає

*** Просимо взяти необхідні матеріали для виконання робіт по
традиційним народним художнім ремеслам

АНКЕТА - ЗАЯВКА
УЧАСНИКА КОНКУРСУ
ФОЛЬКЛОРИСТИЧНО-ЕТНОГРАФІЧНИХ ПРОГРАМ, ГУРТОВОГО СПІВУ ТА СОЛОСПІВУ XIIІ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО"
30 -31березня 2013 р. м. Харків.

Повна назва колективу (прізвищє, ім'я учасника) _____________________________________________________________________
Прізвище, ім'я, по-батькові керівника колективу (учасника) _____________________________________________________________________
Назва конкурсної програми (пісні автентичного співу), паспорт матеріалів (звідки взято чи від кого, коли і у якій місцевості записано) _____________________________________________________________________
Назва, адреса та телефон закладу ____________________________________________________________________
Загальна кількість учасників ____________________________________________________________________
Хлопців _____________ , дівчат _________, керівників ____________
Дата та час приїзду __________________________________________________________
Вид транспорту _____________________________________________________________
Коротка інформація з історії колективу
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Підпис керівника ______________________

Печатка організації, що відряджає колектив.

*** До анкети необхідно додати список учасників: прізвища, ім'я, дата народження. Список має бути у двох примірниках, завірений печаткою.

АНКЕТА – ЗАЯВКА
УЧАСНИКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ XII ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО"
7 квітня 2013 р. м. Харків.

Прізвище, ім'я учасника(ці)_____________________________________________
Дата народження ______________________________________________________
Назва доповіді ________________________________________________________
Прізвище, ім'я, по-батькові керівника ____________________________________
Назва, адреса та телефон закладу_________________________________________
Дата та час приїзду ____________________________________________________
Підпис керівника ______________________________________________________
Печатка організації що відряджає