КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 7 шт. )

І в 70 років життя прекрасне - в колі друзів, вважає режисер Олександр Савенко

e-mail Друк

Олександр Савенко: життя прекрасне«Життя прекрасне в колі друзів!» Так назвав свій творчий вечір, присвячений 70-річному ювілею, режисер, сценарист, журналіст, поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Олександр Савенко. Урочистості відбувалися 23 січня в затишному залі обласного центру культури і мистецтва, і вони зібрали багатьох відомих в Харкові діячів культури та мистецтва.

Відкрив вечір сам ювіляр, він подякував всім своїм друзям, що були з ним у радості і в горі, і які прийшли на урочистості. Режисером нинішнього вечора виступила Наталія Грицаненко, а ведучими були заслужений артист України Євген Плаксін і провідна актриса театру ім. Шевченка Тетяна Грінік.

Директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко привітала ювіляра«Для нас велика честь, що у нас працює такий чудовий режисер і цікава людина як Олександр Савенко, - зазначила у своєму вітальному слові директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко. - Від імені всього колективу центру хочу побажати ювіляру міцного здоров'я і ще багатьох років творчого життя».

Тетяна Горових вручила почесну грамоту облдержадміністраціїЗаступник начальника обласного управління культури і туризму Тетяна Горових вручила Олександру Савенко Почесну грамоту Харківської облдержадміністрації. У ролі чиновника виступив і директор

Юрій Янко виступив у ролі чиновника Харківської філармонії Юрій Янко: він як заступник голови постійної комісії облради вручив ювіляру почесну нагороду Харківської обласної ради «Слобожанська слава».

Директор Харківського театру музичної комедії Ігор Коваль підкреслив, що Олександр Савенко не тільки хороший режисер, а й завзятий театрал.

Ігор Коваль вручив золотий знак театру«Він завсідник і наших вистав, і часто я його бачу на прем'єрах в інших театрах, - зазначив Ігор Коваль. - Тому ми вирішили нагородити Олександра Савенка золотим знаком театру музкомедії в номінації «Друг театру». Бажаю вам, Олександре Вікторовичу, нових завдань і нових віршів!»

Віршів дійсно в Олександра Савенка написано чимало. Більшість з них присвячені Харкову і харків'янам. На його вірші композитор Дмитро Новічонок написав музику і вийшов цілий пісенний збірник. На творчому вечорі у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Олексія Гавінського і Ольги Полежаки прозвучала пісня «Моя Харківщина», написана у 2001 році до Дня самоврядування. А до Дня працівників пожежної охорони в 1995 році режисер Олександр Савенко створив монументальну театралізовану виставу «Сильніше вогню», в якому вперше прозвучала і його пісня «Танго харківських пожежних», яка сьогодні вже стала гімном вогнеборців. Усі, хто прийшов на творчий вечір Олександра Савенка, почули цю пісню у виконанні співробітників Національного університету Цивільного захисту Тетяни Репіної та Миколи Целуйко.

Вручення почесної нагороди від пожежного братства«Над Харьковом моим встает заря рассвета,

мелодия любви не спета до конца,

спокойно город спит, не думая, что где-то

покой наш берегут отважные сердца».

Ці рядки запали в душу пожежників, а перший ректор Університету Цивільного захисту Володимир Палюх, який очолював до цього довгий час облуправління пожежної охорони, навіть зізнався: «Їдеш з пожежі, а в голові ці рядки». І ось автора цих рядків знайшла нагорода від рятувальників: проректор Національного університету Цивільного захисту Володимир Андронов вручив поетові почесний знак пожежного братства «Золоту каску».

Дійсно у ювіляра багато друзівВдячні Олександру Савенку за творчу підтримку і харківські медики, для яких стало близьким «Попурі пісень про працівників охорони здоров'я».

Ще багато добрих слів і привітань прозвучало в цей урочистий для ювіляра вечір: і від колеги-режисера заслуженого працівника культури України Олександра Бінуса, що виступив у ролі поета, який присвятив ювіляру цілу поему, і пісенне ніжне ліричне вітання від заслуженої артистки України Євгенії Костенко, і від народного артиста України Олега Дзюби, заслуженого діяча мистецтв України, поетеси Ніни Супруненко, народного артиста України Олександра Васильєва, заслужених працівників культури Валентини Щерецької та Ігоря Галенка. «Золотий акордеон» Харкова Станіслав Калиновський представив поздоровлення у віршах.

Олег Дзюба подарував піснюУ творчій біографії Олександра Савенка знайшлося місце і для журналістської діяльності, він працював у харківських газетах і телепрограмах. Саме тому він гармонійно вписався в кінокартину «Дау», яку знімали в Харкові, де зіграв роль головного редактора газети «Ізвєстія Інституту» зразка 1942-1968 рр. Тому в день народження актора Олександра Савенка прийшли привітати і численні колеги по знімальному майданчику.

Євгенія Костенко виконала ліричну пісню, сповнену ніжністюКількість друзів у ювіляра дійсно вражає, але особливу подяку Олександр Вікторович висловив своїм найближчим людям: його музі - дружині Надії, синові Максиму, дочці Анастасії і онукам Дмитру, Микиті та Альоші.

«На планеті Земля ми - велика родина,

Ми всі - люди на планеті Добра... »

Ці рядки з пісні «Планета Добра» на слова Олександра Савенка і музику Дмитра Новічонка, яка прозвучала в фіналі урочистостей, підкреслили особливу камерну атмосферу вечора.

Колектив Обласного центру культури та мистецтва приєднується до усіх добрих слів, що прозвучали на адресу нашого колеги Олександра Савенка. Бажаємо ще на багато років творчої наснаги, нових режисерських постановок та міцного здооров'я.

Творчий ювілей Олександра Савенка було висвітлено і в інших ЗМІ

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг