На засіданні колегії Департаменту культури і туризму підбили підсумки І півріччя 2014 року | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

На засіданні колегії Департаменту культури і туризму підбили підсумки І півріччя 2014 року

Колегія Департаменту культури і туризмуКолегія Департаменту культури і туризму пройшла 24 вересня та підвела підсумки роботи закладів культури та розвитку сфери «Туризм» за І півріччя 2014 року. В ході засідання учасники обговорили проблемні питання щодо стану матеріально-технічної бази закладів культури, фінансування театрально-концертних установ та збереження культурної спадщини, створення належних умов функціонування сільських закладів культури, відповідності освітньої кваліфікації працівників клубних закладів тощо.

У роботі колегії прийняли участь директор Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Олег Яцина, голова Харківської обласної профспілкової організації профспілки працівників культури Зінаїда Ігнатенко, начальники відділів культури і туризму районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських рад, керівники закладів культури і мистецтва області.

Колегія відзначила, що у 2014 році обласними театрально-концертними закладами підготовлено 10 прем'єрних показів; з січня 2014 року в Харківській області продовжується робота з підготовки проведення художніх виставок та тематичних заходів, присвячених вшануванню творчої спадщини Тараса Шевченка та з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження популяризації творчості Великого Кобзаря.

Проведено фестивалі та конкурси: XVIII Різдвяний фестиваль творчості дітей та молоді «Зимовий сонцеворот» (3-10 січня), обласний конкурс юних гітаристів імені Віталія Петрова (20-21 лютого), обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія -2014» (7-11 квітня), обласний конкурс «Великодня писанка» (2 квітня), IV Дельфійські ігри Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант», урочисті концерти до Дня Конституції України. У Харківській області відбулися урочисті заходи, присвячені 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Колегія Департаменту культури і туризмуУ травні в Харківській державній академії культури відбулася Всеукраїнська науково-теоретична конференція «Проблеми музеєзнавства, збереження і відновлення історичної пам'яті», присвячена 85-річчю Харківської державної академії культури і 25-річчю відкриття першого в Україні музейного відділення Харківської державної академії культури.17 травня відбулася щорічна акція, присвячена Міжнародному дню музеїв. У червні в Харківському історичному музеї для студентів вищих навчальних закладів нашого регіону вже вдруге відбувся масовий захід «Харків Європейський».

Робота з укладання охоронних договорів на пам'ятки історії та монументального мистецтва в Харківській області значно активізувалася після попередньої колегії: з 27 районів Харківської області – 15 уклали охоронні договори на усі пам'ятки, з 7 міст обласного значення – 5; у 9-ти районах області охоронні договори укладені на 80-90% пам′яток.

Також було відзначено, що протягом 2014 року заплановане продовження проведення робіт по реабілітації, пов'язаних з реконструкцією будівлі обласного комунального закладу Харківського історичного музею. За рахунок обласного бюджету продовжені пам'ятникоохоронні роботи будівлі-пам'ятки архітектури по вулиці Римарській, 21 - Харківської обласної філармонії.

Колегія Департаменту культури і туризмуПроведення капітальних ремонтів, відновлення та ремонт опалювальних систем, придбання обладнання за рахунок державних коштів припинено у зв'язку з дією постанови Кабінету Міністрів України» від 01.03.2014 № 65 «Про економію державних коштів та недопущенню втрат бюджету. Слід зазначити, що станом на сьогодні заборгованість по заробітній платі серед працівників закладів культу тури області відсутня.

За результатами обговорення колегія Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації відзначає, що закладами і органами культури області протягом першого півріччя цього року продовжувалась робота з підвищення ролі народних аматорських колективів в організації змістовного дозвілля населення, розвитку творчих здібностей їх учасників, збереження та пропаганди національних традицій.

Таким чином, з 14 аматорських колективів, атестація яких була запланована на період з січня по серпень 2014 року, обласна атестаційна комісія рекомендує :

- 3 колективам присвоїти звання «народний»;
- 3 колективам присвоїти звання «зразковий»;
- 8 колективам підтвердити звання «народний»;
- 2 колективам підтвердити звання «зразковий».

Фотографії з колегії

 
 
Сховати метелика