КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar 2023
kobzar metod
 
LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

У галереї "Мистецтво Слобожанщини" відкрився арт-проект «Харків’яни»

e-mail Друк

DSC 0064 copy copy copy copy copy

   20 серпня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття арт-проекту «Харків’яни», яке пройшло у теплій атмосфері й зібрало не тільки постійних відвідувачів галереї, але й нових гостей.

   З привітальним словом виступив ректор Харківського національного університету будівництва та архітектури Шкодовський Юрій Михайлович. Він подякував за запрошення бути присутнім на відкритті арт-проекту «Харків’яни». На щире переконання Юрія Михайловича, місту Харкову є чим пишатися, адже він завжди був і лишається багатим на талановитих митців та бурхливе культурне життя. Юрій Михайлович висловив подяку завідуючій галереї «Мистецтво Слобожанщини» Вірі Лагутіній за професійну роботу, вклад у розвиток мистецького життя у Харкові й організацію такої події. Він також зазначив, що знайомий із кількома авторами, представлених на виставці робіт, та мав нагоду із ним співпрацювати – це люди, що справді люблять й піклуються про місто та його культурний рівень.

   Художник Олексій Самойленко привітав усіх присутніх із відкриттям арт-проекту:

   «Пані та панове, першочергово треба подякувати галереї за організацію такої події,  такого проекту. Й насправді у стінах цієї установи, цієї галереї ми зараз бачимо нас, харків’ян. Кожний автор [представлених у рамках арт-проекту робіт], що зараз тут присутній, намагався показати харків’янина зі свого боку, так як він його бачить, як він його відчуває».

   Захід зібрав живописні, графічні, фотографічні, скульптурні роботи авторів різного віку, життєвого досвіду й професійного бекграунду: професіоналів й любителів, жінок і чоловіків, зовсім юних та дорослих.  Роботи тих, хто тільки починає свій мистецький шлях, експонуються поряд із роботами тих, хто вже вcтупив у зрілу фазу творчого самовираження. Крізь роботи такого різноманіття учасників проступають й вимальовуються різноманітні, але рівноцінні й особливі, образи міста Харкова.

   Відкриття арт-проекту «Харків’яни» продовжилося виступом поетеси Юлії Чорної, яка декламувала власні вірші присвячені місту Харкову. Після поетичного виступу захід продовжився виступом музиканта Костянтина Хітушко, що виконав на балалайці варіації на російські народні мелодії та кавер-версію мелодії з кінофільму «Місія Неможлива». Їхні виступи додали мистецької багатовимірності у репрезентації концепції арт-проекту збагативши образ Харкова та харків’ян музикальним та літературним варіаціями.

   Ми запрошуємо вас відвідати арт-проект «Харків’яни», що триватиме у галереї «Мистецтво Слобожанщини» до 5 вересня. Чекаємо на вас з вівторка по суботу з 11-00 по 19-00.

   Також нагадуємо, що в рамках експозиції, ви можете відвідати наступні заходи:

26 серпня о 17:00 - творча зустріч з харківським краєзнавцем Станіславом Шварцем, автором книги «Подорож до провінційної столиці. Прогулянки по старому Харкову».

27 серпня о 17:00 - чергова лекція з циклу «Простір і час українського мистецтва (ХІХ-ХХ ст.)». Тема: «Соціалістичний реалізм в українському мистецтві 30–50-х років». Лектор – художник, історик мистецтва Вікентій Пухарєв.

3 вересня о 17:00 - творча зустріч з авторами виставки «Харків’яни».

4 вересня о 17:00 - чергова лекція з мистецтвознавства із циклу лекцій «Предмет у мистецтві, взаємодія знаків». Тема: «Рисунок та живопис Харківського художника Віталія Кулікова». Лектор – мистецтвознавець Коваль Олег Володимирович.

e-max.it: your social media marketing partner