Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка автопортретів сучасних художників, присвячена Зінаїді Серебряковій

e-mail Друк

 DSC 0186

3 грудня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася виставка автопортретів сучасних художників, присвячена Зінаїді Серебряковій «Себе як у дзеркалі я бачу ...».

Відкриття почалося з перегляду автопортретів Зінаїди Серебрякової під музику І. Шварца, у виконанні Ніни Спаської, з кінофільмів «Зірка привабливого щастя», «Станційний доглядач» і «Діти сонця».

Зі вступною промовою виступив куратор виставки Красиков М. М. Він розповів, що жанр автопортрета відомий давно і далеко не кожен художник залишив нам зображення самого себе, а деякі майстри, навпаки, створили цілу галерею власних образів. До останніх належала і Зінаїда Серебрякова, яка взагалі була хорошим портретистом (згадаймо її портрети А. Ахматової, С. Рахманінова, своїх рідних) і увічнила себе в десятках творів, давши «ряд чарівних змін милої особи».

Продовжили виступи доктор мистецтвознавства Шило Олександр, народний художник України Вербук Ніна, художники Олексієнко Євген, Шандиба Володимир та інші.

Чи є «надмірна» увага художника до своєї візуалізації «синдромом Нарциса», чи це можна розглядати як безперервне самопізнання або як спроба зафіксувати різний стан душі − щось на зразок щоденника без слів? А може, це − реалізація одвічної потреби Homo Ludens в «лицедійстві» («грі обличчям»), адже всі ми − актори? Так чи інакше, художники малюють себе.

Саме тому виникла ідея конкурсу автопортретів імені З. Серебрякової, який був проведений Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової в 2015 р. Кращі конкурсні роботи представлені на виставці в галереї «Мистецтво Слобожанщини». Це живопис і графіка відомих майстрів (таких як Геннадій Кавтарадзе, Роман Агасян, Олександр Шило, Ніна Вербук, Олександр Лисенко, Євген Алексєєнко, Володимир Шандиба, Олена Ліснича і ін.) І автопортрети художників молодшого покоління (Олега Станично, Лесі Кам'яної, Олександра Мосіна, Тетяни Шендрик і ін.). Виставка вийшла міжнародною: окрім робіт харків’ян, творів двох львівських художників − Марти Луків-Любицької та Юрія Ямаша, двох запорізьких − Юлії Кривої і Ольги Пічкурової, з м. Северодонецьк Луганської обл., Олени Полежаєвої і Володимира Ратнера з м Суми, на ній є твори двох польських авторів – Адама і Кароля Похопень, двох московських – Ніни Кибрик і Андрія Бабаєва.

Переможцями 1-го Міжнародного конкурсу автопортретів, присвяченого Зінаїді Серебрякової стали: Кавтарадзе Геннадій, Будник Олексій, Алієв Відаді, Лисенко Олександр, Шило Олександр, Черниченко Наталя, Алексєєнко Євген і Виноградова Ніна.

Була оголошена подяка за допомогу у виданні календаря за 2016 рік з портретами Зінаїди Серебрякової Михайлову Віталію, за надання робіт батька і брата Побединій Марині, а також Кулинич Наталії та іншим.

Вхід вільний! Чекаємо Вас за адресою: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40.

Фотогалерея:

e-max.it: your social media marketing partner