Обласна виставка ляльок-мотанок «Витоки» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Обласна виставка ляльок-мотанок «Витоки»

DSC 0016

17 грудня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбулося урочисте відкриття обласної виставки ляльок-мотанок «Витоки».

Із привітальним словом до присутніх звернулась Л. М. Мякіннікова, заступник директора з культурно-дозвіллєвої діяльності, наголосивши на тому, що виготовлення ляльок-мотанок є одним з найрозповсюдженіших різновидів декоративно-ужиткового мистецтва Слобожанщини, саме тому участь у виставці прийняли майстрині з 16 районів Харківської області та міста Харкова. О. І. Булаєнко, завідуюча відділом дослідження та відродження декоративно-прикладного мистецтва та виставкової діяльності зазначила, що даний виставковий проект через традиційну українську ляльку-мотанку демонструє зв’язок минулого і сьогодення. Осягнути всю глибину народних витоків усіх присутніх на відкритті запросила кураторка виставки, молодший науковий співробітник О. І. Крикунова, одним із творчих захоплень якої стало виготовлення ляльок-мотанок. Вона пояснила, що кожна лялька, представлена в експозиції, є репрезентацією жіночого образу в традиційній українській культурі, кожна – має власну історію і функцію в обрядах календарного циклу та найголовніших подіях життя людини. Народний майстер України Тетяна Оглобліна відмітила, що для неї виставка є джерелом для натхнення і обміну досвідом з колегами-лялькарками. Керівник творчої майстерні «Оpere Рlumarii» Катерина Кафтанова презентувала ляльку під назвою «Скво», підкресливши, що авторка роботи Катерина Стрєльцова зробила власну оригінальну інтерпретацію втіливши в образі шаманки українські мотиви та народні елементи інших етносів.

Лялька-мотанка − українська народна лялька, яка з давніх-давен виконувала роль родинного оберегу та зв’язку між поколіннями. У зображенні ляльок-мотанок жіночі образи переважають над чоловічими, що пов'язано з давніми уявленнями про жінку, як богиню родючості, берегиню домашнього вогнища та захисницю.

Виставковий проект спрямований на реконструкцію українського народного костюму, репрезентацію автентичних жіночих образів, відтворення обрядів та звичаїв календарного циклу традиційної української культури.

В експозицію увійшли понад 200 робіт: традиційні ляльки-мотанки, лялькові композиції, народні іграшки, етнічні ляльки у авторських інтерпретаціях.

Виставка створена завдяки роботам найкращих майстринь, а також вихованцям гуртків та студій декоративно-ужиткового мистецтва Харкова та Харківської області: Горошко Наталії, Оглобліної Тетяни, Масленнікової Тетяни, Волкової Лариси, Акімової Наталії, Стрєльцової Катерини (м. Харків), Арнаут Юлії (м. Золочів), Славгородської Людмили (м. Ізюм), Жигілій Тетяни (м. Зміїв), Тарасової Ольги (м. Лозова), Філімонової Оксани (смт Двурічна), Кайгородцевої Ольги (с. Зіньківщина, Зачепилівського району), Сінельник Наталії (смт. Коломак), Коваль Ольги (смт. Нова Водолага), Романової Наталії (м. Барвінкове), Манн Владислави (смт Нова Водолага), Іванової Ольги та Зої Сабіни (м. Куп’янськ), Тимошенко Ольги (м. Валки), Кіпріч Марії (м. Богодухів).

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та повернутись до власних витоків!

Виставка триватиме до 28 січня 2016 року

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху

пн-сб. з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.

Довідки за тел.: (057) 700-35-79

Фотогалерея: