Виставка Михайла Покиданця «Вишиваний дивотвір» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Виставка Михайла Покиданця «Вишиваний дивотвір»

 DSC 0022 copy

19 лютого 2016 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва пройшло урочисте відкриття персональної  виставки вишивки Михайла Покиданця «Вишиваний дивотвір».

Михайло Григорович Покиданець — заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Чернівецької обласної премії ім. Георгія Гараса, активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок.В даній експозиції автор представив  80 робіт, з-поміж них: вишиті рушники, серветки, сорочки, доріжки, більшість візерунків до яких розробив сам митець.

Презентація розпочалася з  виступу зразкового  фольклорно-етнографічного  гурту «Мережка» під керівництвом Заслуженої артистки України Мирослави Семенової, який  налаштував відвідувачів на  загальну проникливу атмосферу заходу. З вступним словом до присутніх звернулася директор Обласного організаційно−методичного центру культури і мистецтва Людмила Омельченко, підкресливши, що кожна з робіт представлених в експозиції  виконана чоловічими руками і вкотре спростувавши загальновідому істину про те, що вишивка – це жіноче ремесло. Кураторка проекту Оксана Крикунова, наголосила на тому, що експозиція є унікальною, адже дає можливість слобожанським майстриням і всім поціновувачам традиційної культури ознайомитися з особливостями вишивки західноукраїнського культурного регіону, а саме Буковини, Лемківщини, Гуцульщини, Бойківщини тощо. Також гостей привітали завідуюча відділом декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності Олена Булаєнко та директор компанії «Журавель», співорганізатор виставки Сергій Журавльов. Автор виставки Михайло Покиданець в привітальному слові розповів про про свій творчий шлях.

Окрім презентації, відбулась творча зустріч з автором, на якій Михайло Григорович щедро ділився з присутніми секретами майстерності. Захід пройшов в теплій та світлій атмосфері свята. Всі бажаючі отримали автографи та сфотографувались з автором.

Виставка триватиме до 10 березня  2016 року