КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


afisha 00
 
Sunny art fest
 
kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Лекція Н.В. Шелкової "Символізм Біблії. Старий Завіт. Буття. Частина 3"

e-mail Друк

 DSC 0085 copy

14 вересня - в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: "Символізм Біблії. Старий Завіт. Буття. Частина 3". Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Шелковая Н.В.

У третій частині лектор продовжує розглядати дві головні проблеми, які осмислюються в Біблії в різних ракурсах - це проблема гріховності людини, і проблема пошуків Богом шляхів, які б очистили людину від гріха і повернули його до Бога.

Наталія Валеріївна розповіла про те, що Бог спробував очистити людство за допомогою всесвітнього потопу, зберігши з людей лише праведного Ноя і його сім'ю. Але люди знову відійшли від Бога і стали грішити. Лектор детально зупинилася на главах з Біблії, що описують будівництво Вавилонської вежі, про передбачуваний прототип цієї вежі (зіккурат Етеменанки), За словами Н.В. Шовкової ряд вчених - біблеїстів простежують зв'язок історії з Вавилонської вежею з будівництвом в Межиріччі високих веж - храмів, які називалися зиккуратами.

Продовживши далі розглядати глави з Біблії лектор розкрила образ вавілонської блудниці, розповіла про загибель міст – Содом і Гоморра, про содомський гріх, про заповіт Яхве з Авраамом.

Про глибинну символіку цих подій, а також початок історії єврейського народу, що походить від Авраама і Сарри, складні колізії взаємин нащадків Авраама (Ісав і Яків, Йосип і його брати) було детально розказано на цій лекції.

Шелковая Наталія Валеріївна – кандидат філософських наук, доцент, філософ, релігієзнавець; авторка 130 наукових праць, опублікованих в Росії, США, Японії, Україні, Білорусії, Молдавії, у тому числі 2-х підручників з релігієзнавства.

Сфера наукових інтересів: релігієзнавство, філософія релігії, психологія релігії, компаративне релігієзнавство, етика, релігійна етика, філософська антропологія, російська релігійна філософія, соціальна філософія, соціальна психологія. Напрямок наукових досліджень: сутність та трансформації духовного світу особистості і духовного життя суспільства в світі, що змінюється.

Наша адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

DSC 0088DSC 0084DSC 0076

DSC 0070

 

 

 

 

 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner