Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Лекція з мистецтвознавства Коваля О.В. «Мала форма в образотворчому мистецтві»

e-mail Друк

 unnamed 5 copy

23 вересня - в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція з мистецтвознавства з циклу лекцій «Предмет в мистецтві, взаємодія знаків», тема: «Мала форма в образотворчому мистецтві». Лектор - мистецтвознавець Коваль О.В.

Лекція переважно була присвячена виставці, що проходить зараз в Харківському художньому музеї і представляє роботи харківських художників Володимира Кочмара, Олександра Лисенка, Євгена Світличного, Олександра Шило, об'єднаних спільною темою - «Мала форма».

Мистецтвознавець О.В. Коваль роз'яснюючи поняття «мала форма», почав з короткого аналізу мистецтва стародавнього Єгипту і Греції, переходячи до найбільших майстрів західноєвропейського Ренесансу, художників ХIХ століття.

- Термін «мала форма», - міцно закріпився в архітектурі, скульптурі і відноситься до творів невеликого розміру. В образотворчому мистецтві практично не використовується. Більш застосовне визначення «етюд», але за цим поняттям закріпилося уявлення як про щось допоміжне, другорядне, незавершене. І хоча художня практика вже більше ста років спростовує це, але довести право етюду на самостійність так нікому і не вдалося. Як би там не було, але останнім часом мала форма стає популярною в певному середовищі сучасних художників, будучи для когось полем формальних експериментів, а для когось цілком артикульованим художнім висловлюванням. Для багатьох живописців і графіків мала форма є результатом імпульсивної і безпосередньої роботи художника, в моменти, коли він не має можливості писати картини в майстерні, - стверджує мистецтвознавець Людмила Понамарева.

Олег Володимирович Коваль проаналізував етюдні роботи Олександра Шило і Олександра Лисенка, роботи скульптора Володимира Кочмара і процитував висловлювання Олександра Шило з його книги «Етюдна практика».

Довідка. Олег Володимирович Коваль - мистецтвознавець, культуролог, семіотик, лінгвіст, член Національної спілки художників України (секція мистецтвознавство). Основна область його наукових інтересів - семіотика культури, мови і мистецтва. Займається також проблемами лінгвістики дискурсу і лінгвоестетикі. Автор понад 100 статей з питань загального мовознавства, теорії мистецтва і культури. Працює над дисертаційним дослідженням, присвяченим вербально-візуальному синтезу в теорії і практиці візуального мистецтва 20-21-го століть. Зараз Олег Коваль є зав. кабінету історії мистецтва, викладачем історії мистецтва Харківського художнього училища. Шеф-редактор журналу прикладного мистецтва і антикваріату «Anima Rerum / Душа речей».

Наша адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

e-max.it: your social media marketing partner