Лекція Н. В. Шелкової «Символізм Біблії. Новий Заповіт. Євангелія» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Лекція Н. В. Шелкової «Символізм Біблії. Новий Заповіт. Євангелія»

DSC 0381 copy copy

7 грудня в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулась лекція «Символізм Біблії. Новий Заповіт. Євангелія» з циклу «Символізм Священних текстів», лектор  канд. філософських наук, релігієзнавець Шелковая Наталія Валеріївна.

На початку лекції були зазначені головні відмінності між Старим і Новим Заповітом – якщо в Старому Заповіті основною ідеєю був духовний шлюб між Богом і єврейським народом, то Новий Заповіт – це вчення серця і концепція «думання серцем».

Новий Заповіт включає в себе 27 книги, першими з яких є 4 Євангелія: від Матвія, від Марка, від Луки і від Іоанна, які розповідають про Благовіщення –  благу вість Діві Марії про народження у неї сина Божого і благу вість Христа людству про Царство Боже.

Три перших Євангелія називаються синоптичними (від грец. Синоптики - со-видці, со-гласники) і в багатьох позиціях перегукуються і повторюються між собою. Євангеліє від Іоанна значно відрізняється від інших за своїм змістом.

Всі 4 Євангелія є канонічними. Є й інші - так звані апокрифи, які не ввійшли в число «визнаних» церквою біблійних текстів.

Перше Євангеліє (від Матвія) було написано арамейською мовою, яка була поширена в Юдеї за часів Ісуса Христа, решта  грецькою. З огляду на цей факт, а також через те, що апостоли були малограмотними рибалками або митарями, можна припустити, що Євангелія не були написані ними безпосередньо. Але існує велика ймовірність достовірності даних текстів, бо так як знання передавалися апостолами своїм учням в усному вигляді і в духовному плані - від серця до серця.

Також лектор розповіла про релігійну ситуацію в Палестині за часів життя Ісуса Христа. Існувало 3 впливових давньоєврейських релігійних школи: садукеї, фарисеї і ессеї, які з огляду на різні погляди на втілення релігійних законів в життя, і різну соціально-політичну ієрархію перебували в конфліктних відносинах між собою.

У такий непростий і напружений час на світ з'явився Син Божий –  Ісус Христос, народжений дівою Марією після непорочного зачаття від Святого Духа. Звістка про чудесне зачаття була повідомлена Марії архангелом Гавриїлом.

Шелковая Наталія Валеріївна – кандидат філософських наук, доцент, філософ, релігієзнавець; авторка 130 наукових праць, опублікованих в Росії, США, Японії, Україні, Білорусії, Молдавії, у тому числі 2-х підручників з релігієзнавства.

Сфера наукових інтересів: релігієзнавство, філософія релігії, психологія релігії, компаративне релігієзнавство, етика, релігійна етика, філософська антропологія, російська релігійна філософія, соціальна філософія, соціальна психологія. Напрямок наукових досліджень: сутність та трансформації духовного світу особистості і духовного життя суспільства в світі, що змінюється.

Наша адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40