День святого Миколая в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

День святого Миколая в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва

 25507684 1663296603722763 1053559161689177406 n copy

19 грудня всі українські дітлахи прокидались вранці з надією знайти під подушкою подарунки від святого Миколая та доторкнутися до чудес, якими славиться цей шанований святий. Вони, звичайно трошки хвилювались, що принесе їм Миколай : солодощі або «різочку» лишить батькам у куточку?

Миколай в Україні завжди був одним з найшановніших християнських святих. Він прославився як великий благодійник і був навіть деякий час українським Дідом Морозом. Колись на українській землі важко було знайти хату де не було на стіні образа святого Миколая.

У цей день Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва нагадував «пташиний базар». Лунала новорічна музика, мерехтіла вогниками ялинка, гомоніли, сміялись, співали дітлахи, учасниці конкурсу «Міс Харків» вертіли крученики, всі разом збирали пазли, рахували янголів, отримували солодкі подарунки, віталися зі святом. Співробітники центру читали дітям казкові вірші, а надвечір ще й відкривалась чудова виставка.

А тепер по-порядку:

19 грудня зранку в КЗ «ООМЦКМ» відбувся дитячий квест «Миколай збирає янголів». Це святкове дійство було організовано спільно з Харківським літературним музеєм. У квесті брали участь учні початкових класів ХСШ №133 « Ліцей мистецтв». Велика дяка особисто Наталі Савіних, заступнику директора з навчально-виховної роботи (художньо-естетичний цикл) за плідну співпрацю при проведенні квесту. Також до Центру приходили інші групи відвідувачів.

25508087 1663296747056082 212677774850146713 n

Завданням квесту було знайти янголів, що заблукали, поспішаючи на свято. Відшукати янголів можна тільки зробивши добру справу. Ось малі та дорослі учасники квесту намагалися якнайшвидше виконати всі завдання та знайти 7 розгублених янголів. Учасники квесту дружно робили крученики, дарували їх один одному - і знаходили янгола допомоги, складали зірку з побажаннями - і до них злітав янгол добрих побажань, відшукували символи українського Різдва і Янгола радості, рахували птахів на картинах Петриківського розпису і здобували собі янгола краси, розгадували загадки і знаходили Янгола кмітливості, а ще янгола уважності та янгола щедрості. Саме цей янгол по закінченню приніс дітлахам солодощі від святого Миколая. Адже так важливо, щоб діти вчасно відчували як це добре дарувати подарунки, і як приємно добре попрацювавши отримати гідну нагороду.

А надвечір відбулось відкриття виставки робіт гуртка образотворчого мистецтва «Жива». Керівник гуртка Ірина Бережна, харків’янка, за фахом менеджер організацій та дизайнер, керує гуртком образотворчого мистецтва Старосалтівського селищного будинку культури з 2011 року. Раз на тиждень Ірина з Харкова наїздить до Старого Салтову, щоб через малювання навчати тамтешніх дітей любити рідний край, поважати один одного та оточуючий світ. Невеличкий виставковий зал ледве вмістив усіх гостей. Тут були учні гуртка, їх батьки та шанувальники, батьки та друзі самої Ірини Бережної, журналісти та прості відвідувачі, яких «зачепила» презентована дітьми тема екологічного співіснування усіх живих істот на планеті Земля. До речі, Ірину вітали не тільки з відкриттям виставки, а ще й з днем народження. Ця надзвичайно лагідна, світла й красива жінка дуже зворушливо звернулась до гостей, розповіла про історію створення гуртка та представила кожного учня своєї студії. А саму Ірину та дітей вітали батьки, друг и колега по волонтерській співпраці Олег Обернев. Театр трайбл танцю «Фул мун» Натанієль та Валерія Синцови за допомогою свого майстерно виконаних танців під назвами «Природа», «Вода» нагадали усім присутнім про красу й крихкість життя взагалі.

Чудовим завершенням усього дня 19 грудня й відкриття виставки особисто стало колективне малювання «Дерева життя». Картина залишилась недомальованою, бо «Дерево життя» та прекрасні святкові виставки у трьох виставкових залах чекають на відвідувачів. Заходьте, домальовуйте листочки до Дерева, отримуйте чудові буклети-пам’ятки «як зберігати природу» від маленьких митців зі Старого Салтову та насолоджуйтесь прекрасним.