КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

«Чарівний пензель»

e-mail Друк

 DSC 0112 copy copy

16 березня 2018 року в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось урочисте відкриття виставки творів викладачів навчальних закладів Харківської області та м. Харкова «Чарівний пензель» у рамках Всеукраїнського науково-практичного семінару «Досвід партнерства художніх музеїв та навчальних закладів образотворчого напрямку».

Семінар проводиться за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів, Харківського художнього музею, Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, Харківської спеціалізованої школи № 133 «Ліцей мистецтв», Харківської дитячої художньої школи № 1 імені І. Ю. Рєпіна.

Однією з важливих частин семінару стала виставка творів викладачів навчальних закладів Харківської області та м. Харкова «Чарівний пензель», що має на меті сприяння формуванню естетичних смаків сучасників, популяризацію досягнень українських митців - продовжувачів традицій українського образотворчого мистецтва.

Перша виставка відбулася напередодні Різдвяних свят 2011 року. Кожного року виставки викладачів демонструють своєрідність їх творчості, вміння бачити прекрасне в житті та відображати його в авторських роботах, вражають невичерпністю натхнення, талановитістю, високим рівнем професіоналізму та дивують несхожістю.

У роботах викладачів цьогорічної виставки представлене велике видове і жанрове мистецьке різноманіття: пейзажі, натюрморти, портрети, сюжетно-тематичні картини, виконані у різних техніках живопису та графіки (олія, акварель, гуаш, пастель, малюнок, змішані техніки), декоративно-ужиткове мистецтво (витинанка, батік, гобелени, гончарство), дерев’яна скульптура. В творах ми можемо бачити як гарну академічну школу, так і творчі експерименти авторів, які виходять за рамки традиційних навчальних принципів. Однією з особливостей навчальної програми художніх шкіл Харківщини, і водночас – творчості їх викладачів є велика увага акварелі. В цій доволі складній техніці митці почувають себе вільно та впевнено, демонструючи високий рівень та багатство індивідуальних стилів і манер. Олійний живопис вдало поєднує високу технічність малюнку, тонке почуття кольору, нетипові композиційні рішення, та яскраве емоційне наповнення. Багато авторів працюють і у змішаних техніках, знаходячи нові шляхи художнього самовираження. Оригінальною є дерев’яна скульптура, яка, не дивлячись на узагальнений, декілька авангардний принцип формотворення, вдало передає людську чуттєвість та певні риси характеру, які вкладені у персонажів.

Не дивлячись на те, що роботи, представлені на виставці, різні за тематикою, технікою виконання, за роками створення, різні за віком їхніх авторів, усіх учасників об’єднує великий професійний рівень та бажання творити, удосконалюватися, відточувати свою майстерність митця. Незважаючи на велику зайнятість (викладання в художніх школах), авторам вдається знайти час для власного творчого розвитку і пошуку нових рішень.

Сьогодні в мистецьких школах області та міста працює понад 200 викладачів-фахівців з різних напрямів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, які орієнтовані на активне залучення дітей до пізнання світу прекрасного, вивчення світової та національної мистецької спадщини. В освітньому процесі регіону особлива увага приділяється знайомству з мистецтвом рідного краю, з творчістю професійних та народних майстрів, місцевими художніми пам’ятками. Вивчення учнями кращих зразків архітектури, образотворчого мистецтва, художніх промислів та сформованих на їх основі художніх традицій свого регіону, рідного міста, села, не тільки сприяє залученню їх до творчості на основі місцевих традицій, але й прищеплює любов до рідного краю, повагу до людей, які живуть поруч, формує бажання берегти та примножувати художнє надбання України та Слобожанщини зокрема.

Важко переоцінити значення виставкової діяльності для викладачів мистецьких шкіл, тому що саме вона є важливою складовою їх педагогічної роботи. Маючи можливість експонувати власні творіння, викладачі демонструють творчі досягнення, мають мотивацію щодо подальшого особистого розвитку. Водночас, з педагогічної точки зору, для їх учнів дуже важливим є сприйняття свого наставника не тільки як викладача, але і як митця. Адже коли викладач прагне сам творчо зростати, тоді йому є що сказати своїм учням.

Виставку відвідала наукова делегація зі Львова, яка, у рамках Всеукраїнського науково-практичного семінару «Досвід партнерства художніх музеїв та навчальних закладів образотворчого напрямку», ініційованого Харківським художнім музеєм, змогла ознайомитись з творчістю викладачів художніх навчальних закладів та Слобожанським мистецтвом в цілому. Толочко Ірина Миколаївна, методист вищої категорії Харківського ОНМЦПК, Сиделева Ірина Миколаївна – завідуючий відділом наукової популяризації Харківського Художнього музею та Лагутіна Віра Олександрівна – завідуючий відділом сучасного мистецтва «Мистецтво Слобожанщини» ООМЦКМ подякували авторам виставки, відзначили високу якість робіт викладачів, і їх великі заслуги не тільки в гарній педагогічній роботі, а і в популяризації мистецтва серед дітей Харківської області та Харкова, завдяки прикладу власних творчих досягнень та розвитку.

                                                                                             

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг