Визначені переможці обласного конкурсу «Слобожанський сувенір» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Визначені переможці обласного конкурсу «Слобожанський сувенір»

 21212 copy

Протягом місяця з 14 серпня до 14 вересня 2018 року у виставковій залі Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва експонувались роботи обласного конкурсу «Слобожанський сувенір». В цей час працювало журі конкурсу з визначення кращих робіт в двох номінаціях: «Сувенір району Харківської області» і «Сувенір Харківщини».

Цей захід було ініційовано Обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради з метою стимулювання вивчення та використання народних традицій, притаманних нашому регіону в виготовленні сувенірних виробів, формування сучасного яскравого та впізнаваного образу Слобожанщини, виявлення і підтримки талановитих майстрів.

Завданням для учасників при створенні конкурсних робіт стало втілення історії та етнічної самобутності Харківської області або окремого її району, пошук особливостей та «родзинок» нашого регіону і подальше їх втілення в своїх творчих роботах.

В конкурсі взяли участь 38 майстрів з 15 районів Харківської області (Богодухівського, Валківського, Великобурлуцького, Сахновщинського, Кегичівського, Дергачівського, Ізюмського, Печенізького, Балаклійського, Зачепилівського, Красноградського, Краснокутського, Куп’янського, Шевченківського, Харківського), та 3 міст: Ізюма, Первомайського та Харкова.

На розгляд журі були представлені 59 сувенірних робіт виконані в різних техніках декоративного мистецтва, таких як: декоративний розпис, авторська кераміка, народна іграшка, обрядова випічка, лялька-мотанка, сувенірне мило, вишивка, різьблення по дереву, точковий розпис тощо.

Отже, з великою радістю і гордістю за талант наших майстрів оголошуємо переможців конкурсу «Слобожанський сувенір».

Номінація «Сувенір району Харківської області»

- І місце - Світлана Мироненко (м. Ізюм) за оберіг «Дитяче брязкальце»;

- ІІ місце – Любов Подолінна (Богодухівський район) за ляльку-мотанку «Янгол-охоронець»;

- ІІІ місце – Ольга Муха (Кегичівського район) за керамічну декоративну плакетку «Сонячна квітка» та керамічну таріль «Родюча земля».

Номінація «Сувенір Харківщини»:

- І місце – Ірина Шегда (м. Харків) за роботу «Початок без кінця» (коц);

- ІІ місце розділили між собою майстрині Ольга Тимошенко (Валківський район) – пряник за старовинним традиційним рецептом і Єлізавета Виноградова (Богодухівський район) – медовий пряник з символічною назвою «Від красуні до чудовиська»;

- ІІІ місце - Інна Бібіч (Дергачівський район) – декоративна таріль «Козацька душа».

Спеціальний приз від етнокрамниці «Українська майстерня» здобула Любов Подолінна (Богодухівський район) за роботу «Богодухівська смакота», що втілила постать козака з салом в руках, яким славиться весь Богодухівський район, виготовлену з саморобної пластичної маси.

Спеціальний приз від КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» було присуджено Єлізаветі Мамай
(м. Первомайський) за вишукане кольє з коконів шовкопряда «Чарівні троянди».

Вітаємо всіх переможців конкурсу. Сподіваємось що ця перемога для майстрів буде тим необхідним імпульсом для подальшої успішної реалізації свого творчого потенціалу.

324

Сховати сніг