КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


afisha 00
 
Sunny art fest
 
kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ КОНВЕНЦІЇ ПРО ОХОРОНУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ: ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

e-mail Друк

NKS1

11 грудня у Києві відбулася Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи», організована Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень.

Метою зустрічі стало підбиття підсумків виконання пунктів Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 році. Зокрема йшлося про вжиті заходи у сфері збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини, які внесені до Національного та місцевих переліків, а також Міжнародних списків ЮНЕСКО.

Участь у конференції взяли представники регіонів, відповідальні за впровадження положень Конвенції на обласному та місцевому рівнях: керівники управлінь культури, директори центрів народної творчості, провідні фахівці у сфері охорони культурної спадщини. Серед обговорюваних питань – перспективи розробки державної та регіональних програм, пошук нових шляхів презентації нематеріальної культури, налагодження співпраці з представниками громадянського суспільства та незалежними активістами.

Людмила Омельченко, директор Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва: «Ця конференція цікава передусім як можливість «звірити годинники» та визначити пріоритети в подальшій роботі. На Харківщині багато було зроблено протягом останнього часу, але ще більше завдань чекає попереду - наступний рік обіцяє бути цікавим і насиченим. Це і розробка освітніх програм, і активізація співпраці зі спеціалістами на рівні районів, міст, сіл, і нарешті просування елементів нематеріальної культурної спадщини Харківської області до Національного переліку та міжнародних списків. Традиції коцарства, будянський розпис – нам є що показати Україні та світу».

Під час заходу відбулося нагородження переможців Всеукраїнського відкритого конкурсу програм збереження і розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини «Жива традиція». Харківська майстриня Ірина Шегда у співпраці з Обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва отримала ІІ премію за програму збереження і розвитку елементу “Традиційне харківське коцарство”, який цього року був внесений до Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Харківської області.

e-max.it: your social media marketing partner