Семінар «Вокально–технічні основи та прийоми класичного і сучасного співу» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Семінар «Вокально–технічні основи та прийоми класичного і сучасного співу»

IMG 8981cc8cf38df5e091664560e597bb44 V 1

   11 грудня 2018 року в приміщенні КЗ «ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА» відбувся семінар-практикум для керівників аматорських вокальних колективів закладів культури Харківської області та всіх бажаючих підвищити рівень професійної майстерності за темою: «Вокально-технічні основи та прийоми класичного і сучасного співу», в якому взяли участь 50 фахівців області.

   Організатори цієї зустрічі ставили собі за мету познайомити її учасників з методами і формами вокальної роботи над чоловічими голосами в академічній та естрадній манерах, які у подальшому можна використовувати у професійній діяльності. Програма включала в себе наступні питання: специфіка роботи над музичним твором; технологія постановки чоловічого голосу та його підготовка до виконавської функції; методика вдосконалення співочих навичок. У роботі семінару взяли участь Ігор Сахно та Микола Гончаров, лауреати чисельних міжнародних і всеукраїнських конкурсів, оперні та концертно-камерні співаки, старші викладачі кафедри сольного співу виконавсько-музикознавського факультету Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, які не тільки охоче поділилися багаторічним досвідом виступів у найкращих концертних залах і на сценах відомих театрів, а й наочно продемонстрували ефективність застосування комплексного підходу до навчання вокальному мистецтву в вітчизняній і зарубіжній педагогіці.

   Визнаний в усьому світі виконавець баритональних партій з золотого фонду оперного мистецтва Ігор Сахно у майстер-класі «Особливості та вокально-технічні характеристики голосу» (на прикладі чоловічих голосів баритону та басу) розкрив секрети віртуозного володіння цим красивим тембром і підбору до нього відповідного пісенного репертуару, розповів про прийоми розвитку діафрагмального дихання та зняття голосових затискачів. Протягом майстер-класу Миколи Гончарова «Вокальна техніка при виконанні оперних, народних та естрадних творів: тенор – чоловічий тембр голосу» учасники змогли ознайомитися зі специфікою поєднання вокальної техніки при виконанні музичних творів у межах тенорового діапазону, освоїти інноваційні сучасні методики дихальних вправ і спробувати їх застосовувати безпосередньо в рамках роботи семінару.

   Також велику увагу було приділено концертмейстерській майстерні в рамках викладацької практики вокального мистецтва і формування артиста-вокаліста, до якої гостинно запросила завітати лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів, концертмейстер Катерина Підпорінова. У заключній частині семінару всі присутні змогли насолодитися своєрідним концертним практикумом за участю Ігоря Сахно, Миколи Гончарова та студентів ХНУМ ім. І.П. Котляревського, під час якого у їх виконанні пролунали яскраві композиції зі скарбниці світової, зокрема української музичної культури.

   Підводячи підсумки заходу, його організатори висловили надію, що керівники зможуть використовувати набуті знання у своїй практиці, а також порівняють свій рівень і форми роботи з представленими на майстер-класах.

IMG 02c4a713f76fdf2bb803586055a46f41 VIMG bf6937100b40f16d6a128bec304e0c35 VIMG 904b2b2c5c1f2d10efc8fd0c3c79e295 V