КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Обласний семінар «Вокально – технічні основи та прийоми класичного і естрадного співу»

 IMG 5794

Цікавий семінар з класичного і естрадного вокалу відбувся 29 жовтня 2019 року в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Вокальні колективи займають значне місце в концертній практиці та культурно-мистецькому просторі Харківської області.

 

Виховання дітей на вокальних традиціях є одним з найважливіших засобів морального і естетичного виховання нового покоління. Робота з творчим колективом, зокрема вокальним ансамблем, ґрунтується на досягненнях багатьох наук, від музикознавства до психології. Як організувати роботу ансамблю, як ефективно взаємодіяти з однолітками і бути технічно досконалим, як презентувати себе публіці та відповідати критеріям конкурентної спроможності – на ці та інші питання були дані відповіді на зустрічі.

Учасники отримали унікальну можливість відвідати творчу зустріч і почути персональні поради від старшого викладача кафедри естрадного співу Харківської державної академії культури, фіналіста телевізійної шоу-програми «Голос країни» Артема Верещака. Спілкування з виконавцем, який брав участь у багатьох всеукраїнських і зарубіжних конкурсах, вже саме по собі є безцінним досвідом для будь-якого вокаліста.

Майстер-клас Артема Верещака «Особливості та вокально – технічні характеристики класичного та естрадного співу» – це своєрідна презентація комплексу теоретичних знань і практичних вправ з методології викладання техніки вокалу; під час нього увага була приділена професійним вокальним прийомам, особливостям звукоформування, власному досвіду і бажанню поділитися своєю майстерністю.

Секрети формування іміджу естрадного співака розкрила Валентина Захарова, старший викладач кафедри естрадного співу Харківської державної академії культури. Уміння вокаліста вільно почуватися на сцені та його зовнішній вигляд, художній образ часом визначає успіх виступу. Учасники цього практичного тренінгу засвоїли спеціальні вправи, дізналися про акторські прийоми, навчилися відчувати себе розкуто, вільно пересуватися по сцені, дізналися принципи з'єднання процесу співочої фонації і емоційної, сценічної достовірності, смислової точності і пластичної виразності, а також основні аспекти при створенні сценічного стилю.

Інтерактивні заняття були наповнені необхідними знаннями з фізіології та художньої складової вокальної майстерності, а також основами цікавих технік. Учасники семінару висловили подяку організаторам за можливість обмінятися досвідом, поповнити свої знання в невимушеній дружній атмосфері.

IMG 5793IMG 5804IMG 5949IMG 5997