КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Семінар «Презентація місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини Харківщини»

e-mail Друк

 2122021 1

2 грудня 2021 року дистанційно на платформі Google meet відбувся семінар «Презентація місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини Харківщини» для керівників структурних підрозділів сфери культури виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад Харківської області. На семінарі були розглянуті питання щодо вивчення, дослідження та популяризації нематеріальної культурної спадщини. Провідний методист відділу з методичної роботи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Наталія Олійник у доповіді «Популяризація елементів нематеріальної культурної спадщини» окреслила існуючі форми роботи в цьому напрямі. Директор Токарівського будинку культури Дворічанської селищної ради Куп’янського району Олена Мєшкова познайомила з методами своєї роботи на прикладі «Збору та застосуванні в побуті цілющих рослин у селах Добролюбівка та Токарівка Дворічанської селищної ради».

На семінар були запрошені провідні фахівці з інших областей України, які поділилися своїм досвідом, напрацюваннями, різноманітністю проведених заходів по збереженню нематеріальної культурної спадщини у Дніпропетровській та Сумській областях. Провідний методист Комунального закладу «Дніпропетровський обласний методичний центр клубної роботи та народної творчості» Анна Приходько розповіла про «Важливі аспекти у збереженні та популяризації нематеріальної культурної спадщини на прикладі елементів Дніпропетровської області». У своїй доповіді фахівець розкрила питання життєдіяльності елементів нематеріальної культурної спадщини, що внесені до Національного переліку («Петриківський розпис» і «Козацькі пісні Дніпропетровщини»). Поряд із Петриківським розписом на Дніпропетровщині виявлено ще один традиційний розпис, що нині набирає нових обертів по відтворенню і розповсюдженню – «Миколаївський розпис». Про нього розповіла у доповіді «Миколаївський розпис – культурна нематеріальна спадщина Дніпропетровщини» носій елементу Марина Головко, керівник гуртка «Миколаївський розпис» Центру позашкільної роботи м. Новомосковськ, народний майстер миколаївського розпису, куратор творчого об’єднання «Миколаївська квітка – з минулого в майбутнє» с. Миколаївка Новомосковського району; голова творчого осередку в Дніпропетровській області Всеукраїнських молодіжних фестивалів: «Богуслав», «Кобзареві джерела», «Біле озеро». Завідувач відділу нематеріальної культурної спадщини Комунального закладу «Сумський обласний центр культури і мистецтва» Вікторія Гавриленко познайомила присутніх із самобутньою унікальною культурою етногрупи горюнів, які проживають на Сумщині у доповіді «Презентація та популяризація окремих елементів нематеріальної культурної спадщини як складників традиційної культури етногрупи горюнів».

Робота у напрямку популяризації, ефективної презентації елементу НКС є дуже важливою частиною діяльності з охорони нематеріальної культурної спадщини. Від того наскільки правильно і логічно вона вибудована багато в чому залежить успіх усієї справи. Сподіваємося, вдалий досвід подібної роботи стане в нагоді нашим громадам.

2122021 3

2122021 2 copy

2122021 4

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг